Najlepšie maskary?

Ahojte!

Dnes som sa rozhodla, že svoj príspevok venujem riasenkám (špirálam či maskarám – vyberte si ten svoj názov). Momentálne máme na výber neskutočné množstvo výrobcov, ktorí vyrábajú riasenky. Samozrejme, nijaká značka neprizná, či ich riasenka je dobrá alebo nie. Reklama je reklama. Najviac ma ale bavia tie reklamy, kde vám sľubujú predĺženie rias o XY stupňov (ani to nejdem písať, lebo ma vždy pobavia tie nereálne “stupne”). Po niekoľkých rokoch skúšania som našla tú pravú riasenku. No nebola by som to ja, keby som sa nesnažila nájsť jej lacnejšiu variantu 😉

Ja sa už dlhé roky reklamami neriadim (v ničom) a vyberám si podľa seba. Pri výbere správnej riasenky sa riadim kritériami: 1. kefka, 2. cena, 3. značka, 4. tekutá/hustá (vidieť to pri vyberaní kefky z obalu). Skúšala som už rôzne značky od Maybelline, Dermacol, Loreál, Bourjois, Astor .. až som sa dostala k značke Max Factor. Ako som postupne riasenky testovala, zisťovala som, že jedna mi opadáva pod oči, druhá sa mi odtláča pod obočie a pod oči, tretia mi zaťažuje mihalnice, štvrtá mi zlepuje riasy, piata mi s nimi nič nerobí .. potom som prišla k riasenke od Max Factor s názvom 2000 Calorie. Úplne obyčajný obal (čierno-zlatý), obyčajná kefka (nie silikónová), ale to, čo dokáže urobiť s riasami táto špirála je neskutočné! Nádherne ich predĺži, zahustí, neopadáva, neobtláča sa, dobre sa odličuje a cena sa pohybuje okolo 11-12 eur (ale stojí za to!). Keď som ale minula moju Max Factor riasenku, mali v akcii ďalšiu, tak som si ju kúpila na vyskúšanie. Ide konkrétne o CLUMP DEFY, ktorá má silikónový štetec mierne zahnutý.

2fd9da2e-b6ad-4e98-9a2d-a9e681b41b80

Aj táto riasenka je celkom fajn, ale nechytí sa na mihalnice tak veľa farby, ako z riasenky 2000 Calorie (aj keď som si myslela, že urobí to isté, čo 2000 Calorie, veď je to tiež od Max Factor). Táto je taká prirodzenejšia, ale dôležité je to, že neopadáva, nezlepuje riasy, ale ich krásne rozčesáva, neodtláča sa a ľahko sa odličuje. Ja som s ňou spokojná a myslím si, že viaceré riasenky od značky Max Factor sú kvalitné a oplatí sa do nich investovať. Hľadala som ale opäť nejakú lacnejšiu variantu obľúbenej 2000 Calorie. Dlho som nič nenašla, až nakoniec …

Síce, táto značka nie je dostupná u nás na Slovensku, ale ak cestujete, určite ju nájdete. Ide konkrétne o značku KIKO Milano. Táto dekoratívna kozmetika má nádherné obchodíky v Milane alebo v Bruseli. Nájdete ju ale aj v iných krajinách. Je to talianska značka dekoratívky, ako aj PUPA a s kozmetikou to naozaj vedia.

cb84a091-823b-4a67-86cb-44bc07474687

Ja som si túto špirálu kupovala v Bruseli, kde som našla ich krásny obchodík, ktorý má zlákal tým, že tam hrala nahlas dobrá hudba a už z diaľky som pozerala, že to vo vnútri vyzerá naozaj dobre. Okrem dobrej hudby a milej obsluhy som vychytala aj úžasné zľavy na veľa produktov. Ako som sa prechádzala a prezerali si tú všetku krásu, čo tam mali, dostala som sa k riasenkám. Uvidela som veľkú tabuľku, na ktorej bolo napísané, že dnes majú špeciálnu zľavu na riasenky a stoja iba 3,95 eur! Toto keď som uvidela, ihneď som sa vrhla na výber tej správnej. Riasenky mali naozaj rôzne – farebné, so silikónovými kefkami, s normálnymi kefkami, priesvitné, dvojfázové (biela a čierna). Všetky testery som prešla niekoľkokrát a prezerala som si kefky a hustotu, len pri jednej nebol tester. Požiadala som teda predavačku a priniesla mi nový. Bola to konkrétne táto riasenka, ktorú vidíte aj na obrázku – KIKO Volume Attraction (názov naozaj neklame). Keď som uvidela jej kefku a hustotu, okamžite som si ju vzala. Keď som prišla, nevedela som vydržať a vyskúšala som ju. Najskôr som mala zvláštny pocit, nepracovalo sa mi s ňou dobre (bola som zvyknutá na menši silikónový štetec) a tak som ju odložila do kozmetickej tašky. O tri dni neskôr som ju použila opäť a musím povedať – JE VYNIKAJÚCA! Je to presne riasenka ako 2000 Calorie od Max Factor – kefka je úplne rovnaká, hustota tiež, riasy neskutočne (!!!) predĺži (naozaj som nechápala, čo dokáže), rozdelí, zahustí (!!!), neodtláča sa, neopadáva, ľahko sa odličuje .. takže som našla náhradu, aj keď v zahraničí, ale našla som 🙂 Takže ak cestujete a máte možnosť navštíviť tento obchodík, určite to stojí za to sa tam vbehnúť pozrieť, možno natrafíte na také zľavy, ako aj ja (a to naozaj poteší).

aea2463d42f37757e9788b10d9d8d00e

Eshop:
KIKO maskara
Max Factor – 2000 Calorie
Max Factor – Clump Defy

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.