Test korektorov z drogérie

Ahojte priatelia,

aj Vám sa stáva, že na pleti si občas nájdete akúsi nedokonalosť, ktorá je viditeľná a chceli by ste ju zakryť? Mne určite áno. Riešením tohto problému, je v mojom prípade určite korektor. Treba si ale dávať pozor, pri výbere toho správneho, pretože nie každý má dobrú farbu a výdrž.  Ak Vás zaujíma, do ktorých korektorov sa oplatí investovať, čítajte ďalej.

Match Perfection od Rimmel

Prvý produkt je od značky Rimmel. Rimmel má naozaj skvelé makeupy, ale korektor som od nich ešte nemala. Keďže som chcela nejaký vyskúšať, rozhodla som sa, že si vezmem tento – Match Perfection. Predovšetkým ma na tomto korektore prekvapila cena, ktorá bola naozaj nízka (okolo 4 eur). Musím ale uznať, že ide o naozaj malé balenie, pretože tento korektor má iba 7ml.

Korektory si vyberám svetlejšie, pretože makeup mám tmavší a tá farba celkom splynie. Navyše, veľakrát ho používam najmä pod oči, aby som ich rozjasnila a zakryla jemné kruhy pod očami. Dávam si ho ale aj na stred nosa, čelo, bradu a nad hornú peru (viď obrázok). Tento korektor som si vybrala v odtieni 010 IVORY a jeho zloženie sľubuje dvojitý účinok v jednom – korektor a rozjasňovač, tiež má obsahovať vitamíny C a E a jeho výdrž by mala byť 13 hodín. Je určený presne na očné okolie, ktoré má prejasňovať a zakrývať známky únavy.

50e8ba8c-82d9-45e7-9e99-133e0cfa6e58
Rimmel: 010 Ivory

 

Po mojom používaní som zistila, že tento korektor má veľmi slabé krytie, preto ak potrebujete naozaj niečo viac zakryť, tento korektor Vám veľmi nepomôže. Ja ho osobne používam na makeup pod očné okolie ako prvú fázu. Naozaj pekne rozjasní očné okolie, ako nám aj výrobca sľubuje. Nevýhodou je malé balenie, ktoré sa celkom rýchlo míňa, naopak výhodou je aplikátor, ktorý má jemné štetinky, prostredníctvom ktorých sa korektor pod oči ľahko aplikuje (stlačením sa korektor dostane medzi štetiny), ale je potrebné ho zapracovať ešte štetcom.

oválna tvár 001
Aplikácia korektoru

Pokiaľ ale máte iba jemné nedostatky na pleti a jemné kruhy pod očami, ktoré nepotrebujete výrazne prekrývať, tento korektor Vám úplne postačí. Výdrž je dobrá, nerozmazáva sa a ani nerobí na pleti fľaky. Pre jemnú korekciu a rozjasnenie je fajn.

Healthy Mix od Bourjois Paris

Ďalšia fáza po korektore od značky Rimmel je korektor značky Bourjois, ktorý obsahuje ovocné extrakty, vďaka ktorým nádherne vonia, je hydratujúci a neobsahuje žiadne oleje. Obsah balenia je 10ml a ja ho mám v odtieni 52Medium radiance.

9daf59e7-cc8e-4ec4-bc74-614fc35554c2
Bourjois: 52 Medium radiance

Tento korektor má jedinú nevýhoduaplikátor. Nachádza sa v tube a jeho zakončenie je také, že sa musí niekde vytlačiť. Ja som sa ho naučila používať tak, že si ho jemne vytláčam a robím si bodky pod oči, nos, čelo a bradu (viď obrázok nižšie). Po aplikovaní “bodiek” ich nerozotieram, pokračujem ďalším korektorom. Jeho odtieň je trochu tmavší, preto si ho dávam minimálne. Krytie má dobré a pokožku pod očami vďaka hydratačným účinkom naozaj nevysušuje. Je celkom hustý, ale pleť nezaťažuje a nezachádza do vrások po očami. Kupovala som ho v DM v akciovej cene cca 5 eur.

TVáR
Aplikácia korektoru: C = korektor Catrice; B = korektor Bourjois

Liquid Camouflage od Catrice

Toto je korektor, ktorý je takmer všetkými ženami, ktoré ho vyskúšali, naozaj veľmi ospevovaný. Ja som si ho kúpila už veľmi dávno, keď prišiel ako novinka a nedávno som si ho kúpila opäť. Tento korektor má 5ml a jeho cena je tiež veľmi prijateľná (do 4 eur). Sľubuje vysoké krytie a dlhú trvácnosť na pleti. Je vhodný na zakrývanie tmavých kruhov pod očami, vyrážok alebo drobného tetovania.

49b6390d-4308-4042-a9de-98d5d4312981
Catrice: 005 Light Natural

Ja som s týmto korektorom veľmi spokojná, pretože je VODEODOLNÝ! Nie je samozrejme taký, že si ho dáte a nedáte ho týždeň dole, ale dá ľahko odlíčiť, no na pleti drží vynikajúco. Aplikátor je tiež vyhovujúci a úplne klasický. Čo si ale treba dať pozor pri výbere tohto korektoru je odtieň, pretože na vzduchu zvykne trochu stmavnúť. Ja ho mám v odtieni 005 Light Natural, ktorý je podľa mňa úplne univerzálny (pre svetlejšiu aj tmavšiu pleť). Je tekutejší a veľmi dobre sa s ním pracuje, pretože tiež nezalieza do vrások pod očami a nerobí fľaky. Ja si ho aplikujem medzi “bodky”, ktoré si vytvorím korektorom od značky Bourjois (Bourjois-Catrice-Bourjois-Catrice, viď obrázok vyššie) a následne ho rozmažem štetcom dostratena. Osobne si myslím, že investícia do tohto korektoru je naozaj výborná, aj pre jednoduchú aplikáciu, pre výdrž a aj pre krytie. Za mňa toto ÁNO!

Stay All Day 16h od Essence

Tento korektor ma nejako nelákal, ale povedala som si, že sa oplatí vyskúšať ho a možno bude dobrý. Balenie obsahuje 7ml, jeho cena bola asi okolo 3 eur a vybrala som si odtieň 10 Natural Beige. Tento korektor sľubuje dlhú trvácnosť na pleti, krémové zloženie, ktoré zakrýva kruhy pod očami a nedokonalosti na pleti a má sa prispôsobiť odtieňu vašej pleti.

fea2f86b-bd24-4e8f-9161-d17a32e965d9
Essence: 10 Natural Beige

Korektor má jednoduchý aplikátor, ako aj Catrice, no rozdiel je veľmi veľký. Nemôžem povedať, že by pekne kryl nedokonalosti na pleti. Nevyhovuje mi ani jeho zloženie, ktoré, ako sľubuje výrobca- je krémové a najhoršia vec, ktorá na tomto korektore je, že na vzduchu veľmi zoxiduje, jeho farba sa zmení na tmavšiu (až do oranžova). Tiež zachádza do vrások a nepôsobí na pleti pekne prirodzene. Do tohto korektoru by som ja osobne už nešla.

názvy

Ak sa Vám článok páčil, určite mi dajte “Like”. Tiež ma môžete sledovať aj na Facebooku: Sila Krásy 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.