Kolekcia rúžov na pery od Yves Rocher

Priatelia,

dnes som sa rozhodla venovať celý príspevok rúžom na pery. Keďže toto je niečo, čo mám ja veľmi rada, podelím sa s Vami o moje obľúbené odtiene konkrétnej značky. Dnes som sa zamerala na rúže od značky Yves Rocher, ktorých mám momentálne celkom veľa a preto som aj tento príspevok rozdelila na 3 časti, pričom každá časť obsahuje iné odtiene rúžov na pery. 

Rúže od značky Yves Rocher som si obľúbila, pretože sú jemné a krásne voňajú. Okrem obyčajných vysúvacích rúžov, na aké sme zvyknutí, vyrábajú aj rúže v ceruzke či lesky (skôr balzám vo forme lesku) na pery. Ja som sa teda rozhodla venovať pozornosť obyčajným vysúvacím rúžom.

20120204_194546

Rúže od značky Yves Rocher sa rozdeľujú podľa farby obalu na Rouge Vertige (tmavomodrý obal), ktoré sú zase rozdelené na perleťové a matné a Grand Rouge (zlatý obal). Oba druhy sú skvelé, ale mám pocit, že Grand rúže sú, čo sa týka konzistencie, o čosi lepšie. Ceny týchto rúžov sa pohybujú v rozpätí od 9,90-13 eur.

20120204_195033
Zľava: 33 Rouge Gourmand, 53 Brun Ardent, 52 Beige Chaleuureux, 21 Mauve Pastel, 51 Beige Radieux, 83 Brun Chocolat, 32 Rouge Coquelicot

Sú ale aj veci, ktoré mi na týchto rúžoch prekážajú. Prvá vec je ich slabá pigmentácia. Tieto rúže sú na perách veľmi jemné (pokiaľ si nedáte červenú farbu) a viaceré obsahujú drobné trblietky. Samozrejme, tieto rúže sú od prírodnej značky a možno aj preto ich pigmentácia nie je taká silná, ako u iných značiek. Druhá vec, ktorá mi na týchto rúžoch prekáža je ich výdrž. Keďže sú slabšie pigmentované, na perách nevydržia až tak dlho. Ak máte ale radi to, že si častejšie prebehnete pery rúžom, potom Vám budú vyhovovať. Ja mám osobne veľmi rada dlhotrvajúce rúže, ktoré si dám ráno a vydržia mi naozaj celý deň. Medzi takéto rúže sa radia skôr matné rúže od značky NYX, ale nedovolím si ich porovnávať, pretože NYX matné rúže pery vysušujú, zatiaľ čo tieto majú skôr hydratačné účinky.

V druhej časti sú to opäť rúže tej istej značky, ale iné odtiene. Ja sa snažím vyberať si najmä tmavšie farby, ktoré majú silnejšiu pigmentáciu a veľmi rada také farby na perách nosím.

20120204_192716

V tejto sérii sú farby rúžov prevažne ružové a bledohnedé, ktoré sa veľmi dobre používajú v lete, pretože sú nenápadné a môžu plniť funkciu skôr ochranného balzamu.

V prípade, že sa rozhodnete pre tieto rúže, je celkom dobré zaobstarať si aj kontúrovaciu ceruzku na pery. Nemusí byť rovnakej značky, ale tieto rúže, ktoré sú tmavšej farby tým, že pery nevysušujú, tak sa zvyknú jemne rozpíjať. Musím ale povedať, že na bežné nosenie sú veľmi príjemné.

20120204_194002
Zľava: 43 Corail Incandescent, 23 Violet Profond, 43 Mauve Poudré, 21 Mauvé Alcée, 33 Rose Sorbet, 62 Rose Damas

Samozrejme, niektoré čísla rúžov sú rovnaké, pretože niektoré sú z jedného druhu (Rouge Vertige) a iné z druhého (Grand Rouge). Jednotlivé odtiene a druhy si môžete pozrieť v kamenných obchodoch Yves Rocher alebo na webovej stránke Yves Rocher – rúže.

Treťou kategóriou sú opäť rúže, ktoré sú prevažne hnedé s jedným koralovým, ktorý ma trošičku sklamal, pretože som od neho čakala silnejšiu pigmentáciu, nakoľko neobsahuje žiadne trblietky a je skôr matný.

20120204_195648

20120204_195722
Zdola: 63 Rouge Eclatant, 72 Rose Thé, 82 Brun Noisette, 61 Rose Galica

Aké sú Vaše obľúbené značky rúžov?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.