Súboj riaseniek od značky Maybelline: Lash Sensational VZ. Colossal Big Shot

Ahojte priatelia,

po veeeľmi dlhom testovaní riaseniek som sa rozhodla napísať o nich článok, ktorý Vám môže (ale aj nemusí) pomôcť pri výbere kvalitnej riasenky. Ja som sa v oboch prípadoch zamerala na rovnakú značku – Maybelline, ktorú mám rada, ale s riasenkami tejto značky nemám až také veľké skúsenosti. Pri nakupovaní som si vybrala dve, ktoré ma oslovili. 

Maybelline Colossal Big Shot

Prvú riasenku, ktorú som sa rozhodla otestovať bola Colossal Big Shot. Táto riasenka je, dá sa povedať – celkom nová, kedysi Maybelline prišla s prvou Colossal riasenkou v jednoduchom žltom obale, ktorá nádherne oddeľovala riasy, neodtláčala sa a vydržala na očiach dlho. To bola moja prvá drahšia riasenka vôbec 😉

IMG_20171104_104345724~2

Táto ma teda zaujala najmä krásnym zlatým obalom a zvláštnou kefkou. Zo začiatku som pochybovala o tom, že bude dobrá, keďže štetiny na kefke boli naozaj rozstrapatené. Riasenka ma ale veľmi milo prekvapila, pretože moje riasy naozaj krásne nafarbila, vytočila a zahustila.

IMG_20171104_104412990~2

Musím povedať, že som bola skutočne opäť prekvapená aj napriek tomu, že som mala zo začiatku pri tomto type kefky pochybnosti. Riasenka sa ľahko odličuje, počas dňa neopadáva a nerozmazáva sa. Ak ste zástancom klasickým kefiek a nie silikónových, tak potom odporúčam túto riasenku.

IMG_20171104_104457933~2

Čo by som jej možno vytkla je jej celková výdrž. Ja som ju používala asi 3 mesiace a mám pocit, že mi celkom rýchlo vyschla. Ak to porovnám s inými riasenkami ktoré mám, tie mi vydržia aj viac ako pol roka. Možno je tento problém spôsobený tým, že ľudia v drogériách tieto riasenky 100x otvárajú a zatvárajú a potom sa môže stať, že keď si ju niekto kúpi, rýchlejšie vyschne. Inak samotný produkt je veľmi kvalitný a aj cenovo dostupný.

Maybelline Lash Sensational

Moja druhá voľba bola asi najznámejšia riasenka Lash Sensational. Riaseniek z tejto rady je viac, sú rôzne s olejom či nová v rose gold obale. Mňa ale zaujala táto klasická, pretože ju ospevuje takmer každá jedna bloggerka. A preto som sa ju rozhodla vyskúšať aj ja, či aj mne zmení táto riasenka život 🙂

IMG_20171104_103907017~2

Moje prvé testovanie dopadlo hrozne. Riasy som mala veľmi slabo nalíčené, farba na nich takmer ani nebola vidieť, onedlho som mala farbu odtlačenú pod obočím. Skúsila som ju potom ešte niekoľkorát a odložila ju bokom. Keď mi ale došla riasenka Colossal, opäť som sa vrátila k tejto. Zázrakom – moje riasy boli po nej také krásne, ako ešte asi nikdy. S odtláčaním som si poradila tak, že som si na očné viečko naniesla podkladovú bázu a zafixovala ju púdrom.

IMG_20171104_103932907

Samotná riasenka má silikónový štetec a je potrebné naučiť sa s ním pracovať. Ja som zo začiatku používala iba jednu stranu štetčeka, kde boli tie hrebienky kratšie. Potom som ju skúšala pri líčení rôzne otáčať a hrať sa s ňou. Výsledkom boli krásne predĺžené, zahustené a naozaj tmavé riasy. Mám pocit, že keď trošku postála a nebola už taká “nová” a “riedka”, pracovalo sa s ňou lepšie. Toto sa mi už stalo aj pri iných riasenkách.

IMG_20171104_104027090~2

Štetec je ako som spomínala silikónový, jemne ohnutý a na jednej (vnútornej) strane sú štetinky kratšie, na druhej strane (na vonkajšom ohybe kefky) sú dlhšie. Tým máte možnosť naniesť si kratšími farbu a dlhšími ju krásne rozotrieť. Mňa táto riasenka naozaj prekvapila a rozhodla som sa, že si ju kúpim aj nabudúce, možno v rose gold prevedení s miernym vylepšením.

V závere tohto článku môžem zhodnotiť obe riasenky ako vysoko kvalitné a cenovo dostupné. Z očí sa obe ľahko odličujú, oči nedráždia a neštípu. Mne sa osobne výborne pracovalo s riasenkou Lash Sensational, s ktorou bola aplikácia naozaj jednoduchá (po časovom odstupe). Tiež ale nemôžem povedať nič zlé ani na riasenku Colossal. Rozhodnutie, ktorú si vyberiete je na vás. Jediný rozdiel je v kefkách, pričom jedna je klasická a druhá silikónová. Ja nepreferujem ani jeden z týchto typov a som spokojná s oboma. Musím ale z tohto testu uznať, že Maybelline to riasenkami skutočne vie 🙂

Aká je vaša obľúbená riasenka?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.