Test dlhotrvajúcich rúžov: Dermacol VZ. Rimmel

Ahojte priatelia,

po testovaní riaseniek značky Maybelline vám dnes prinášam opäť test/porovnanie dlhotrvajúcich 16h rúžov. Porovnávala som dve známe značky – Dermacol a Rimmel. Ja mám s oboma značkami veľmi dobré skúsenosti, používam od nich rôzne iné produkty, ale momentálne ma zaujali dlhotrvajúce rúže, ktoré by určite mala vlastniť každá žena (aspoň jeden). Ktorý sa oplatí viac sa dočítate ďalej v článku.

IMG_20171104_104715927~2

Dermacol 16h lip color

O týchto rúžoch ste už určite počuli už dosť. Videli ste rôzne reklamy sľubujúce až 16h nalíčené pery či rôzne testy beauty blogeriek vo videách alebo v článkoch. Ja som sa rozhodla túto farbu na pery otestovať taktiež, ale zároveň ju aj porovnať.

IMG_20171104_104845120~2

Táto farba na pery sa skladá z dvoch častí. Kedysi už takéto rúže “fičali”, ale teraz majú určite iné zloženie – veď čo to musí byť za zloženie, keď to dokáže na perách vydržať až tak dlho? Mne sa ale tento vynález páči a určite ho raz za čas na perách každá z nás ocení.

IMG_20171104_105133975~2
odtieň 04

Rúž sa skladá z časti 1- farba na pery a z časti 2- balzam dodávajúci lesk a fixáciu rúžu. Aplikátor je obojstranný, preto je praktické, že sa tieto dve časti nachádzajú v jednom celistvom balení. Na pery si teda najskôr aplikujete 1- farbu. Pri tomto kroku by ste mali byť opatrné, pretože ide o naozaj silnú farbu a keď ju aplikujete mimo, asi iba ťažko sa vám bude dávať z pier dole. Farba je tekutejšia, preto odporúčam obtrieť si poriadne aplikátor, aby ste nemali zbytočne na perách nános farby. Po prvom kroku nasleduje časť 2- balzam. Pery si celé jemnou vrstvou pretrite. Balzam je priesvitný, zabezpečuje to, aby sa vám farba z pier nikam nepohla/neobtrela a zároveň perám dodáva jemný lesk.

IMG_20171104_105702245

Farba je krásne intenzívne červená a vydrží skutočne veľmi dlho. Čo mám problém pri tejto farbe je to, že ju mám aj na zuboch a potom sa bojím, že moje zuby budú červené a bude ťažké túto farbu z nich odstrániť. Prekáža mi trochu aj fixujúci balzám, pri ktorom mám pocit veľmi zaťažených pier. Tiež je škoda to, že balzam má priesvitný obal. Aplikátor sa vám zafarbí na červeno a pri opätovnom vyťahovaní a vkladaní to vyzerá dosť špinavo (viď obrázok vyššie). Treba ale povedať, že tento rúž naozaj vydrží na perách dlho, no neodporúčam ho používať často, pretože pery po dlhej dobe mierne (a pochopiteľne) vysuší. Odtieň, ktorý som použila na fotkách je 04.

Rimmel Provocalips 16h

Dlhotrvajúci rúž od Dermacol som porovnávala s dlhotrvajúcim rúžom od značky Rimmel, ktorý má rovnakú funkciu – vydržať na perách 16 hodín. Tento rúž sa skladá tiež z dvoch zložiek – farba a lock (fixátor farby).

IMG_20171104_105238455~2

Pri tomto rúži sa mi už páči to, že fixátor má biely obal s odtlačkami pier a preto nie je vidieť zafarbenú “tekutinu” a nepôsobí to takým špinavým dojmom ako pri Dermacole, ktorý má tento obal priesvitný. Postup je rovnaký – naniesť farbu a pretrieť ju priesvitným fixátorom. Farba je veľmi dobre pigmentovaná a na perách jemná. Okamžite zaschne a neodtláča sa.

IMG_20171104_105322180~2
odtieň: I´ll call you

Páči sa mi tiež aj to, že fixátor pery nezaťažuje a pôsobí veľmi ľahko (ani necítite, že na perách niečo máte). Celé toto duo je na perách veľmi príjemné a nevytvára hrubú vrstvu. Výdrž je tiež úplne úžasná s čím súvisí aj to, že tento rúž sa naozaj veľmi ťažko odličuje z pier. Asi by som ho neodporúčala nosiť často, pretože pery môžu byť z častého silného odličovania podráždené a neskôr zvráskavené. Ak by som sa ale mala rozhodnúť medzi Dermacol alebo Rimmel, určite by som si zvolila Rimmel najmä kvôli ľahšiemu nánosu na perách.

IMG_20171104_105725188

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.