Vianočný balíček od Yves Rocher Slovensko

SLOVAK VERSION
(For English version, please, read further)

Ahojte,

už v predchádzajúcom článku som spomínala, že pred Vianocami mi prišli nejaké kozmetické balíčky. Medzi nimi bol aj balíček od značky Yves Rocher, ktorý bol nááádherne zabalený. Ak vás zaujíma, aké produkty v ňom boli a aké sú, určite si prečítajte celý článok.

Všetky kozmetické produkty sa nachádzali v krásnom plechovom vianočnom obale (niečo ako obal na koláče), pričom aj samotné produkty boli čisto z vianočnej kolekcie, s vianočnou tematikou na prednej časti. Balenie obsahovalo sprchový gél, telový krém, tekuté mydlo na ruky, píling na telo, krém na ruky, balzam na pery a toaletná voda.

IMG_20171223_143220116
Balíček od Yves Rocher

Krémový sprchový gél na telo 

Sprchové gély na telo od značky Yves Rocher poznám veľmi dobre, pretože si ich kupujem už celkom dlho, najmä kvôli ich jemnosti, veľkosti a vôni. Ja si väčšinou kupujem viac vôní v menšom balení, aby som ich mohla striedať. V lete som ale veľakrát siahla aj po ich veľkých sprchových géloch, ktoré nie je problém minúť, pretože sú fantastické a svieže.

IMG_20180107_124932411
Sprchový gél “Biela vanilka”

Taký istý je aj tento sprchový gél, ktorý je príjemne jemný na pokožke a páči sa mi aj jeho ľahká vanilková vôňa. Nemám rada ťažké sprchové gély, pretože väčšina neskôr začne zapáchať. Pri značke Yves Rocher sa mi to ešte nikdy nestalo.

IMG_20180107_125336955

Sprchový gél je teda naozaj jemný a šetrný k pokožke a čo ma veľmi teší je to, že ju nevysušuje. Túto limitovanú kolekciu už asi nie je možné kúpiť, ale pokiaľ vás zaujme iná vôňa tejto značky, určite odporúčam. Ja mám skúsenosti s viacerými sprchovými gélmi tejto značky a vždy som bola maximálne spokojná.

Telové mlieko 

S telovými mliekami/krémami mám už tiež skúsenosť. Ja som v balíčku dostala telový krém, ktorý je v inej vôni ako bol sprchový gél, čo mne osobne neprekáža, pretože vôňa je krásna – čarovné lesné plody. Krém je jemný a na pokožke príjemný. Jediné, čo musím vytknúť pri týchto voňavých krémoch je to, že moju pokožku nehydratujú. Pri roztieraní mám pocit, akoby bol ten krém až príliš mokrý, ťažko sa mi vpíja do pokožky a po chvíli pokožka zostáva suchá. Pokiaľ ale nemáte takú veľmi suchú pokožku, bude vám aj tento jemný krém dobrý.

IMG_20180106_144124658
Telové mlieko “Čarovné lesné plody”

Inak krémik vonia pekne, no z vyššie uvedeného dôvodu som ho darovala mamine, ktorá má z neho radosť. Ak máte pokožku veľmi suchú, v Yves Rocher si viete nájsť aj rôzne hutné krémy, ktoré sú určené predovšetkým na suchú pokožku.

Krém na ruky

Ďalší produkt, ktorý sa v balíčku nachádzal, bol krém na ruky s vôňou bielej vanilky. Táto vôňa bola rovnaká ako sprchový gél, teda veľmi jemná a príjemná. Opäť však musím vytknúť aj pri tomto kréme na ruky tú istú vec čo pri telovom kréme – moje ruky nehydratuje, je na môj vkus príliš riedky a po prvom opláchnutí rúk sa ihneď zmyje. Opäť ale opakujem, že pokiaľ nemáte ruky veľmi suché, hutný krém nepotrebujete a preto vám postačí aj tento.

IMG_20180106_143939084
Krém na ruky “Biela vanilka”

Takýto krém na ruky som mala aj z minuloročnej kolekcie, vo vôni hruška a čokoláda, ktorý tiež krásne voňal, ale bol príliš tekutý a teda moje ruky nehydratoval. Toto ale neplatí pri krémikoch, ktoré sú naozaj určené na suchú pokožku, sú hutné a ruky silno hydratujú. No opäť, pre toho, kto nemá problém so suchou pokožkou a chce si len občas pretrieť ruky, je tento krém výborný.

IMG_20180106_143950293

Tekuté mydlo na ruky

V balíčku ma príjemne prekvapilo tekuté mydlo na ruky, ktoré bolo vo vôni biela vanilka. Farba mydla je rovnaká ako sprchový gél, taktiež je veľmi jemné a príjemne vonia. Páči sa mi aj jeho krásne balenie, ktoré vyzerá pri umývadle elegantne.

IMG_20180107_124639862
Tekuté mydlo na ruky “Biela vanilka”

Píling na telo

Och, tak tento píling ma nesmierne nadchol. To je to najlepšie, čo som kedy mala! Vôňa tohto pílingu je krásna, sladká, vianočná. Píling je mastný a preto po nanesení bude vaša pokožka mastnejšia, čo je dobré, lebo potom nemusíte používať telový krém.

IMG_20180107_125052198
Telový píling “Čarovné lesné plody”

Píling obsahuje aj drobné čiastočky cukru, ktorý vašu pokožku krásne a jednoducho zbaví odumretej/šupinatej pokožky. Ja ho používam raz do týždňa, mám po ňom pokožku na celom tele krásne jemnú a po oleji vyživenú, nie suchú.

IMG_20180107_125123908

Ja som na cukrové pílingy trochu háklivá z toho dôvodu, že som raz vyskúšala jeden iba cukrový a moju pokožku trochu dráždil, pretože bol priveľmi drsný. Tento píling je aj napriek obsahu cukru veľmi jemný a pokožku nedráždi.

Balzam na pery

Balzamy na pery sú veľmi lákavé, no nie všetky sú aj skutočne dobré. Pamätám si, ako som si raz v Yves Rocher kúpila balzam na pery s vôňou kokosu. Tá vôňa bola taká príjemná, že som si ho dávala na pery stále.

IMG_20180106_143911224
Balzam na pery “Vanilka”

Momentálne som dostala ten istý druh balzamu, ale vo vôni lesných plodov. Vôňa je krásna a balzam je na perách príjemný. Čo ale musím povedať je, že mne tento balzam pery nehydratuje a mám ich popraskané. Neviem, či to je tým, že moje pery majú v zime tendenciu rýchlo vyschnúť, ale možno keby bol trochu hutnejší, tak by ich viac ochránil pred chladom. Ja som dala tento balzam vyskúšať mamine, ktorá uvedený problém nemá a je s ním spokojná.

Toaletná voda

Ako posledný produkt, ktorý ma príjemne prekvapil, bola toaletná voda. Ja obľubujem takéto vône, používam niečo podobné aj od Victoria Secret. Táto toaletná voda je tiež vo vôni lesných plodov, ktorá sa mi páči. Na pokožke je príjemná a nedráždi ma. Síce nevydrží veľmi dlho, ale jej účel nie je taký, aby vydržala na pokožke 24 hod, ale aby ju jemne a nenútene prevoňala na istý čas (a potom nie je problém použiť ju znova).

IMG_20180107_124803086
Toaletná voda “Čarovné lesné plody”

Ja ju používam po sprche, pričom vôňa je príjemne zladená so sprchovým gélom (biela vanilka), ktorý je tiež z vianočnej kolekcie. Dávam si ju na pokožku večer, pretože jej vôňa je naozaj ukľudňujúca.

Ak si chcete produkty tejto značky kúpiť, určite navštívte niektorú z ich kamenných predajní alebo ich eshop – Yves Rocher.

Ďakujem Yves Rocher za nádherný vianočný balíček produktov.

Yves-Rocher

Stiahnuť ako .pdf (SK)

ENGLISH VERSION

A Christmas package from Yves Rocher Slovakia

Hello everybody,

As I mentioned in my last article, I received some packages with cosmetics before Christmas. Among them there was one from Yves Rocher, which was so beautifully wrapped. If you are interested to know more about the products that were inside of it, make sure to read the whole article.

All of the cosmetic products were wrapped in a beautiful Christmas-themed tin-foil wrap (that resembled paper for cakes). Most of the products were a part of a Christmas collection as well, with a Christmas theme at the front. The package consisted of a bottle of shower gel, a bottle of body lotion, a bottle of liquid hand soap, a bottle of body scrub, a bottle of hand cream, lip balm, and a bottle of toilet water.

IMG_20171223_143220116
A Christmas package from Yves Rocher

A cream-based shower gel for the body

I am well acquainted with Yves Rocher shower gels for the body because I have been buying them for quite some time, especially for their gentleness, size, and scent. Mostly I buy multiple items in smaller bottles in a variety of scents, so that I can change them from time to time. During summer, however, I took some of bigger bottles of shower gel as well. They get empty quite quickly, because they are fantastic and refreshing.

IMG_20180107_124932411
A cream-based shower gel for the body “White vanilla”

This one bottle of shower gel is no exception, it’s pleasantly tender on the skin and I like its light vanilla scent. I do not like heavy shower gel scents because most of them stink after some time. I haven’t had this experience with Yves Rocher shower gels though.

IMG_20180107_125336955

The one thing you can be sure of is that this gel is very gentle and friendly on your skin, and what I like best is that it doesn’t make it dry. It is most probably impossible to buy this limited edition, but if you are interested in other scents offered by this brand, I can recommend it. I have some experience with various types of their shower gels, and I have always been well satisfied.

Body lotion

I have some experience with body lotions as well. I received one bottle in the package. It had a different scent to the shower gel, but it didn’t bother me as it was magnificent – it had a scent of magical berries. The lotion is gentle and feels nice on the skin. The only thing that did bother me about this lotion was that it didn’t hydrate my skin much. When I spread it across my skin it feels like it is too wet and the skin does not soak up with it, which makes it dry again after a while. But as long as your skin is not too dry, this gentle lotion should be sufficient for you.

IMG_20180106_144124658
Body lotion “Magical berries”

Other than that, it smells nice. But for the reason above I gave it to my mother, and she seems happy with it. If you have a problem with dry skin, Yves Rocher can offer you various dense creams as well that primarily serve as moisturizers.

Hand cream

Another product wrapped in the package was a bottle of hand cream with a white vanilla scent – the exact same one as the shower gel, which means that it was gentle and nice. Again, however, I have to point out the same problem that I had with the body lotion – it doesn’t hydrate my hands, it has a very watery texture, and it comes off immediately after you wash your hands. But if your hands are not too dry and you don’t need a dense cream, this one will suffice.

IMG_20180106_143939084
Hand cream “White vanilla”

I had a cream like this in last year’s collection as well; its scent was pear and chocolate. It had a beautiful smell, but it was also too liquid in texture, which means that it didn’t hydrate my hands properly. This doesn’t apply, however, to those creams that are meant for dry skin, are dense, and highly hydrating. For those who have no problem with dry skin and want to just occasionally apply cream on their hands, this is just perfect.

IMG_20180106_143950293

Liquid hand soap

I was pleasantly surprised when I found a bottle of hand soap in my package; it had a white vanilla scent. The colour of the soap is the same as the shower gel, and it’s very gentle and smells nice. I also like its beautiful packaging, which looks very elegant by the basin.

IMG_20180107_124639862
Liquid hand soap “White vanilla”

Body scrub

Wow! This scrub made me immensely excited. It’s the best thing I have ever had. Its scent is very sweet, tasty, and Christmas-like. It is rather greasy, which is good because after applying it your skin will be moisturized and you won’t need to use your body lotion.

IMG_20180107_125052198

There are small pieces of sugar in this scrub that will easily rid your skin of pieces of dead and scaly skin. I use it once a week and my whole body feels soft, and after applying oil it is not dry at all.

IMG_20180107_125123908
Body scrub “Magical berries”

I have always been cautious about sugar scrubs because after trying one once my skin felt irritated because the peeling was too rough. This one, however, is very sensitive on your skin and doesn’t irritate it at all.

Lip balm

Lip balms are always very tempting, but not all of them are really good. I remember buying one from Yves Rocher with the taste of coconut. Its smell was so nice that I was putting it on my lips all the time.

IMG_20180106_143911224
Lip balm “Vanilla”

This time I received the same lip balm, but the flavour was of berries. The smell is pleasant and the balm feels good on my lips, but I have to say that they are not hydrated and they crack. This might be because of winter and the tendency for my lips to dry easily in cold weather. But maybe if the balm was a little denser, it could protect them from the cold. I gave it to my mother who does not have a problem with dry lips; she tried it and is satisfied with it.

Eau de toilette

The last product that pleasantly surprised me was the bottle of eau de toilette. I like these kinds of smells and I use something similar from Victoria’s Secret. This eau de toilette also came scented with berries, which I appreciate. It’s sensitive on the skin and it doesn’t irritate me. It does not keep fresh for long, but its aim is not to sustain its scent for twenty-four hours but rather to gently refresh the skin for a certain amount of time (and nobody says you cannot reuse it again later).

IMG_20180107_124803086
Eau de toilette “Magical berries”

I use it after having a shower because its smell goes well with the white vanilla shower gel, also from the Christmas collection. I apply it to my skin in the evening, because its smell is really calming.

 

If you want to buy Yves Rocher products, don’t hesitate to visit one of their shops or the Yves Rocher e-shop.

Thank you, Yves Rocher, for the beautiful Christmas package of your products.

Yves-Rocher

Download as .pdf (EN)

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.