Test masiek na pleť: La Roche-Posay a Vichy

SLOVAK VERSION
(For English version, please, read further)

Ahojte priatelia,

v dnešnom článku som sa vám rozhodla priniesť výsledok testovania masiek na pleť od dvoch známych značiek a to La Roche-Posay a Vichy. Ja masky na pleť veľmi obľubujem, pretože by pleti mali dodávať výživu, poprípade by ju mali dobre vyčistiť. Nie vždy však platí to, že každá maska na pleť je vhodná a že splní to, čo od nej očakávame. Bežná chyba, ktorej sa niektoré ženy dopúšťajú, je to, že si nevyberú tú správnu masku, ktorá zodpovedá typu ich pleti, poprípade si nekúpia kvalitnú masku. Ja som tentoraz v spolupráci s Notino vyskúšala dve rôzne značky a dve rôzne masky na pleť, ktoré považujem za potrebné a možno aj za najviac užitočné masky. 

la_roche_posay_vichy_notinosk

La Roche-Posay, Hydraphase

Prvým obľúbeným typom masiek na tvár sú pre mňa hydratačné masky. Maska od La Roche-Posay je upokojujúca hydratačná maska, ktorá je určená na citlivú a suchú pleť. Táto maska má pleť hydratovať po dobu viac ako 8 hodín, navrátiť jej pružnosť a zanechať ju jemnú a odpočinutú. Navyše táto maska má pleť chrániť aj pred vonkajšími vplyvmi.

la_roche_posay_notinosk
La Roche Posay Hydraphase

Moja pleť potrebuje neustále hydratačné masky, a to najmä v chladnom (mrazivom) období, kedy je pleť z chladu vysušená a “bez života”. Pri tejto maske ma zaujalo najmä zloženie, pretože obsahuje bambucké maslo (výborné na výživu a hydratáciu), glycerín a termálnu vodu.

la_roche_posay_mask_notinosk

Maska je takmer priesvitná, je veľmi jemná a krásne vonia. Na pleť som si naniesla primeranú vrstvu, ktorú som si aplikovala na celú tvár (vynechala som okolie očí). Po chvíli maska do pleti doslova vsiakla (vyzeralo to, akoby som na pleti zrazu nič nemala). Moja pleť túto masku úplne vpila! Asi po 20 minútach som si tvár umyla vlažnou vodou.

la_roche_posay_face_mask_notinosk

Pleť som mala nesmierne jemnú, hladkú a „šťavnatú“. Moja pleť túto masku naozaj potrebovala, pretože takáto “napitá” vyzerala jednoznačne zdravšie a sviežejšie. Tiež ma veľmi teší fakt, že ma maska po aplikácii neštípala a nespôsobila mi ani sčervenanie pokožky, z čoho môžem usúdiť, že je vhodná aj na citlivú pleť. Ak máte aj vy mdlú, suchú a „bez života“ pleť na tvári, určite siahnite po hydratačnej maske od La Roche-Posay, ktorá je z môjho pohľadu fantastická! Navyše, na stránke Notino.sk ju majú za skvelú cenu. Toto balenie vydrží dosť dlho, pretože jedno “vrecúško” masky mám na 3-4 použitia (moja rada: nie je potrebné aplikovať si na pleť hrubú vrstvu). 

Maska na pleť: La Roche Posay Hydraphase

Vichy, ílová čistiaca maska

Druhým typom mojich obľúbených masiek sú, samozrejme, čistiace masky. Ja som sa rozhodla vyskúšať ílovú čistiacu masku od Vichy, ktorá má pleť zbaviť nedokonalostí, vyčistiť jej póry, posilniť, regenerovať a hydratovať pleť. Pri tejto maske som sa obávala sčervenania a vysušeniu pokožky, keďže maska je ílová.

vichy_notinosk
Vichy Pore Purifying Clay Mask

Maska má šedú farbu, je mierne hutná, má jemnú vôňu a na pokožke sa dobre rozotiera. Túto masku treba nechať pôsobiť približne 3-4 minúty a následne vlažnou vodou opláchnuť tvár vodou. Masku som si aplikovala rovnako ako predchádzajúci typ (opäť som vynechala okolie očí) a po pár minútach na pleti maska zaschla.

vichy_mask_notinosk

Pri umývaní išla maska dole ľahko. Prekvapená som bola predovšetkým z toho, že táto maska moju pleť nepodráždila a ani nevysušila. Póry mi jemne vyčistila a pleť bola aj po tejto maske krásne svieža a čistá. Balenie sa skladá z dvoch vrecúšok, ktoré vydržia celkom dlho (z mojej skúsenosti odhadujem, že jedno balenie na približne 3-4 použitia). Túto masku by som neodporúčala používať často, pretože je čistiaca a obsahuje íl, ktorý by mohol pleť pri častom používaní aj neprimerane vysúšať.

vichy_face_mask_notinosk

Ak by som mala porovnať tieto dve masky, nemám jasného víťaza, pretože pleť potrebuje byť vyčistená aspoň dvakrát do týždňa, ale následne musí byť aj dostatočne hydratovaná. Kombinácia takýchto typov masiek sa teda javí ako výborná, a to tak pre suchú, ako aj citlivú pleť. Obe masky plnia to, čo sľubujú ich výrobcovia. Ich spoločnou nevýhodou môže byť pre niekoho to, že obe sa nanášajú na pleť prstami. Výhodou je naproti tomu ich účinnosť v kombinácii s dostupnou cenou. Ak ste takéto masky ešte neskúsili, veľmi to odporúčam.

Maska na pleť: Vichy Pore Purifying Clay Mask

vichy_la_roche_posay_notinosk_jpg.

Obe masky, ktoré som mala z Notino, prišli naozaj starostlivo zabalené. Niekoľkokrát boli zamotané v bublinkovej fólii, aby sa predišlo poškodeniu obalu vrecúšok! Veľmi oceňujem takýto prístup, pretože zákazníkom sú vďaka tomu doručované nepoškodené produkty.

V spolupráci s 

notinosk

 

Stiahnuť ako .pdf (SK)

 

 

ENGLISH VERSION

 Face mask test: La Roche-Posay and Vichy

Hello friends,

I have decided that in today’s article I am going to bring you the results of my face masks tests from two well-known brands – La Roche-Posay and Vichy. I personally really like face masks, because they are supposed to nurture the skin and thoroughly cleanse it as well. However, not always does every mask suit us and fulfil our expectations. A common mistake that some women make is not choosing a mask that would be suitable for their skin or simply not buying a quality mask. This time I tried two different masks from two different brands from Notino that I consider to be necessary and perhaps the most useful.

la_roche_posay_vichy_notinosk

La Roche-Posay, Hydraphase

My first favourite type of face mask is a moisturizing mask. This one from La Roche-Posay is a calming hydration mask for sensitive and dry skin. It is supposed to moisturize it for more than eight hours, bring back its elasticity, and leave it soft and relaxed. Moreover, this mask should protect the skin from outside influences as well.

la_roche_posay_notinosk
La Roche Posay Hydraphase

My skin constantly needs hydration masks, especially in cold or freezing weather when my skin is dry and “dead” due to the temperature. What caught my attention the most was its ingredients, because it contains shea butter (which is great for nutrition and hydration), glycerine, and thermal water.

la_roche_posay_mask_notinosk

The mask is almost transparent, it’s very soft, and it smells really nice.  I applied an adequate amount of it onto my whole face (of course, I left out the area surrounding the eyes). After a while the mask literally soaked into my skin and all of a sudden it looked as if there was nothing at all on my face. It completely sank into my skin. After approximately twenty minutes, I washed my face with cold water.

la_roche_posay_face_mask_notinosk

My skin was completely soft, smooth, and “juicy”. My skin must have really needed this mask, because it certainly looked healthier and fresher after having been soaked. I also very much admire the fact that after I had applied the mask it didn’t irritate me or cause my skin to go red, so the mask is suitable for sensitive skin as well. If your skin on your face is sleepy, dry, and “dead”, make sure to grab one of the hydration masks from La Roche-Posay; they are fantastic. Moreover, you can get it for a really good price at Notino.sk. It also lasts a long time; I usually use one mask sachet three or four times (my advice is not to apply a thick mask layer onto your skin; it is not necessary).

Vichy clay cleansing mask

Another favourite type of mask for me is a cleansing mask. I decided to try the clay cleansing mask from Vichy, which is supposed to rid the skin of imperfections, cleanse the pores, and strengthen, regenerate, and moisturize the skin. I was a little worried about this mask, since it’s a clay one and could dry the skin and cause reddening.

vichy_notinosk
Vichy Pore Purifying Clay Mask

The colour of the mask is grey; it’s a little dense, it has a mild aroma, and you can apply it to your skin easily. You need to keep it on your skin for approximately three to four minutes and after that wash your face with cool water. I applied this mask in the same fashion as the previous one, once again leaving out the area of the skin surrounding the eyes; after a few minutes the mask went dry.

vichy_mask_notinosk

I washed the mask off easily. I was mostly surprised by the fact that it did not bother my skin and it didn’t make it go dry. It cleaned my pores very delicately, and my skin felt very fresh and clean. One packet contains two sachets that you can use several times; from my own experience, I assume that one packet can be used for three or four applications. I wouldn’t advise using this mask very often though, because it’s cleansing mask and contains clay, which could dry out your skin excessively if used too often.

vichy_face_mask_notinosk

If I were to compare these two masks, I could not pick a clear winner, because while skin needs to be cleansed at least twice a week, it also needs to be sufficiently hydrated. A combination of these two types of masks seems to offer itself a perfect solution for both dry and sensitive skin. Both of these masks live up to their manufacturers’ promises. A common disadvantage for some people could be that both of them are applied on the skin using your fingers. But their common advantage is the combination of their efficiency and their reasonable price. If you haven’t tried these masks yet, I can only advise you to do so.

vichy_la_roche_posay_notinosk_jpg.

Both of the masks from Notino came very carefully wrapped. There were multiple layers of bubble foil on them in order to prevent any possible damage. I highly appreciate such care, because then customers can be sure that they are receiving their products undamaged.

Cooperation with

notinosk

 

Download as .pdf (EN)

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.