Mejkap a púder od Max Factor

SLOVAK VERSION
(For English version, please, read further)

Ahojte priatelia,

v spolupráci s eshopom Notino som sa pre Vás (i pre seba) rozhodla otestovať dekoratívnu kozmetiku značky Max Factor.  Výber tejto značky som volila preto, lebo si myslím, že Max Factor má celkovo výborné produkty na líčenie, ale zároveň aj preto, že som v poslednej dobe neregistrovala žiadne články na produkty tejto značky. V poslednej dobe mám pocit, že kozmetické blogy sa točia okolo jedných a tých istých značiek – ako príklad uvádzam značku DM Alverde, Weleda či Loreál. Môže to byť samozrejme spôsobené aj tým, že uvedené značky spolupracujú s blogerkami, kdežto značka Max Factor pravdepodobne nie.

Mejkap MAX FACTOR – Facefinity

Produkt, ktorý ma na stránke Notino od značky Max Factor zaujal bol tekutý mejkap Facefinity. Tento mejkap je už na trhu – čo som si všimla, veľmi dlho. Ja som doteraz na pleť používala BB krémy, ale zistila som, že v zime to nie je moc príjemné, keďže BB krém je jemný, väčšinou mastnejší a dosť sa potom odtláča o oblečenie.

max_factor_makeup_notinosk
Mejkap – Max Factor, Facefinity

Mejkap Facefinity má stredne tekutú konzistenciu, ktorá sa veľmi príjemne nanáša na pleť. Obal je sklenený s pumpičkou, ktorá uľahčuje dávkovanie (nie je problém vytlačiť si aj úplne málo produktu). Tento mejkap by mal obsahovať 3 v 1, teda primer, korektor a samotné krytie. Jeho krycia schopnosť je veľmi dobrá, pokiaľ máte drobné nedokonalosti na pleti, tak vám ju po natretí krásne zjednotí. Pokiaľ však trpíte viditeľným akné, treba to predovšetkým liečiť a neprekrývať mejkapom.

max_factor_facefinity_notinosk

Ja som si mejkap vybrala v odtieni 50 Natural, ktorá nie je ani svetlá a ani tmavá. Je to presne niečo medzi a odtieň je neutrálny, teda určite nie je ružový ale ani úplne studený. Samotný produkt obsahuje aj SPF 20, čo mám pri produktoch na pleť veľmi rada.

max_factor_foundation_notinosk

Tento mejkap sa stal mojim absolútnym favoritom, pretože má strednú kryciu schopnosť (zakryje drobné nedokonalosti na pleti), pleť nevysušuje, krásne sa prispôsobí farbe pokožky, na pleti sa neroztápa, nerobí fľaky, je jemný a ľahký, nie je príliš parfémovaný, vydrží na pleti celý deň, neodtláča sa. Podľa mňa tento mejkap spĺňa všetko, čo má skvelý mejkap spĺňať.

maxfactor_notinosk

Ja som ho používala bez podkladovej bázy a myslím, že nebola vôbec potrebná (ak používate bázy, k tomuto mejkapu možno dostať kúpiť aj bázu). Vyskúšala som ho aj na suchú a aj na mastnú pleť. V oboch prípadoch sa mejkap správal výborne a nemala som s ním žiadny problém. Ak hľadáte kvalitný mejkap a tento od Max Factor z Notino ste ešte neskúsili, rozhodne ho vyskúšajte. Na stránke Notina nájdete veľa rôznych odtieňov, takže si vyberie každá. Kúpiť ho môžete tu: mejkap – Max Factor, Facefinity.

Púder MAX FACTOR Creme Puff

Keď som si vybrala na otestovanie mejkap, hodilo sa mi vyskúšať k tomu aj púder rovnakej značky. Musím sa priznať, že púder od značky Max Factor som ešte nemala (sama sa tomu čudujem) a preto som sa rozhodla skúsiť púder Creme Puff, ktorý je na trhu tiež už veľmi dlho.

max_factor_creme_puff_notinosk
Púder – Max Factor, Creme Puff

Tento púder je vhodný pre všetky typy pleti, je zmatňujúci a krycí. Púder sa má prispôsobiť typu pleti a prekvapilo ma aj jeho dvojaké použitie: 1) buď na sucho – ako púder na zafixovanie mejkapu, alebo 2) na mokro – ako krycí mejkap po navlhčení hubky sa aplikuje na pleť. Ja som púder používala ako suchý púder na zafixovanie mejkapu.

maxfactor_pressed_powder_notinosk

Púder som si vybrala v odtieni 05 Translucent. Prekvapilo ma to, že v preklade tento názov znamená „priesvitný“ a väčšinou púdre s takýmto názvom sú biele. Ja tieto biele púdre moc nepoužívam (okrem niektorých top favoritov) a preto sa mi páči, že tento púder je priesvitný, ale je vo farbe pokožky. Dá sa povedať, že je veľmi univerzálny, preto ak nehľadáte odtiene do ružova ani do chladných tónov, tento je vhodný práve pre jeho neutrálny odtieň.

max_factor_creme_puff_pressed_powder_notinosk

Púder pleť nádherne zmatní a zjednotí. S mejkapom tvoria dokonalú kombináciu pre ženy, ktoré túžia po nádhernej pleti. Stačí ho aplikovať úplne málo. Nezanecháva fľaky a pleť nevysušuje. Jediná vec, ktorá mi prekáža je jeho vôňa. Tento púder má naozaj silnú vôňu, ktorá niekomu, kto obľubuje prírodné produkty, poprípade produkty bez vône môže veľmi prekážať. Mne to osobne tak veľmi nevadí, aj keď by som prijala o niečo jemnejšiu a príjemnejšiu vôňu. Veľmi ma teší aj široký výber odtieňov, preto si viete bez problémov vybrať ten „svoj“. Tento púder si môžete kúpiť za výbornú cenu na eshope Notino – púder – Max Factor, Creme Puff.

maxfactor_powder_translucent_notinosk

Oba produkty majú krásne balenia ladené do zlatej farby. Na púdri by som preferovala vyklápanie a mini zrkadielko, ktoré mi tam celkom chýba. Nie je to ale nič, čo by mi bránilo kúpe tohto púdru opäť. Oba produkty sa výborne dopĺňajú, pleť nedráždia a zanechávajú ju krásne jemnú a zjednotenú.

V spolupráci s

notinosk

Stiahnuť ako .pdf (SK)

 

Make up and powder from Max Factor

ENGLISH VERSION

Hello my friends,

as a part of my Notino e-shop cooperation I have decided to test décor cosmetics from the Max Factor brand for you (well, for myself as well). I have chosen this brand because I think that Max Factor sells marvelous make-up products in general, but also because I haven’t seen any articles about this brand’s products as off lately. Nowadays I feel like all the blogs about cosmetics go on and on about all of the same brands –I could mention the DM brand Alverde, Weleda or Loreál as an example. It could be, of course, a result of the fact that all of these brands work with bloggers, while the Max Factor brand most probably does not.

MAX FACTOR Make-up – Facefinity

The product that caught my attention on the Max Factor Notino web page was a liquid make-up called Facefinity. I noticed that it has been available for quite some time already. Up till now I have been using BB creams for my skin, but I have found out that during winter it’s not very convenient to use them since they are rather soft and mostly greasier than other products which causes them to leave stains on my clothes.

max_factor_makeup_notinosk
Make Up – Max Factor, Facefinity

Facefinity make-up has rather mild liquid consistency that feels very pleasant when being applied to the skin. Its bottle is made of glass with a little pump that makes the dispensing easier (there is no problem to squeeze out just a tiny little amount of the product, if need be). This make-up should consist of three components – a primer, a corrector and the coverage itself – all in one product. Its ability to cover imperfections is very good, which means that if you happen to have those on your skin, it will make it smooth after the application. However, if you are currently suffering from a visible acne, you should first and foremost try to cure it, not just cover it with make-up.

max_factor_facefinity_notinosk

I chose the tone of my make-up to be 50 Natural which is not too light, nor is it too dark. It’s something in between of those too and that means that the tone is neutral, it is not pink for sure, but it’s not too cold either. The product itself contains SPF 20 as well, which I like very much in skin products.

max_factor_foundation_notinosk

This make-up became my favorite for its intermediate covering ability (it hides all the tiny skin imperfections), it doesn’t make the skin go dry, it beautifully accustoms to the color of the skin, it doesn’t melt on the skin, it is very soft and light, it doesn’t contain too much perfume, it lasts the whole day and it doesn’t leave stains. In my opinions this make-up has all the qualities a good make-up should have.

maxfactor_notinosk

I have been using it without using any primer and I think that it wasn’t necessary at all (but in case you usually use one, you can buy one that goes with this make-up). I tried applying it to not only dry skin, but also a greasy one as well. In both cases the make-up worked exceptionally and no problem occurred while I was using it. If you are currently looking for a quality make-up and haven’t used this one from Max Factor from Notino, make sure to try it. On the Notino web page you can find many various tones which means that each and every one of you can find what you’ve been looking for. You can buy it here: mejkap – Max Factor, Facefinity.

MAX FACTOR Creme Puff Powder

After I chose a make-up to test, I said to myself that it would be nice to try a powder of the same brand. I have to admit that I haven’t had a Max Factor powder yet (I was surprised myself) and that’s why I decided to try the Crème Puff powder that has also been available for purchase for a long time.

max_factor_creme_puff_notinosk
Púder – Max Factor, Creme Puff

This powder is suitable for all the types of the skin, it’s matte and covering. It is supposed to accustom to the skin type and I was surprised by the possibility of using it either 1) as a dry powder for make-up fixation or 2) as a wet powder that you can apply on your skin as a covering make-up. I used it as a dry powder for fixating my make-up.

maxfactor_pressed_powder_notinosk

I chose the powder in the tone 05 Translucent. I was surprised that the name means transparent and the powders with such name are most usually of a white color. I rarely ever use white powders (maybe except some of my top favorites) and that’s why I like the fact that this powder is not transparent, but rather skin colored. You could say that it’s very universal. Therefore if you’re not in search of pink tones or cold tones, this powder is just the right one for you for its neutral color.

max_factor_creme_puff_pressed_powder_notinosk

The powder makes the skin beautifully matte and smooth. Together with the make-up they are the perfect combination for women that crave for beautiful skin. It’s enough to apply just a small amount of it. It doesn’t leave any stains and it doesn’t make the skin go dry. The only thing that bothers me about it is its scent. This powder is heavily scented which could bother those that prefer natural products or those that contain no perfumes at all. I’d rather the scent be a little softer and nicer. On the other hand I enjoyed the wide spectrum of tones which means that you can easily pick the “one” just for you. You can buy this powder for a great price at the Notino e-shop: powder – Max Factor, Creme Puff.

maxfactor_powder_translucent_notinosk

Both of the products come with gorgeous packaging with golden color. I’d prefer my powder had a little hinged mirror that I rather miss there. It is no reason, however, to convince me not to buy this powder again. Both of the products complement the other perfectly, they do not bother my skin and they leave it soft and smooth.

Cooperation with

notinosk

Download as .pdf (EN)

2 thoughts on “Mejkap a púder od Max Factor

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.