Chýba vašej pleti hydratácia? Ja vtedy siaham po sére od Annemarie Börlind

SLOVAK VERSION
(For English version, please, read further)

Ahojte priatelia,

článok, ktorý práve začínate čítať, som sa rozhodla venovať prírodnej kozmetike Annemarie Börlind a jej 2-fázovému hyalurónovému séru na pleť. Okrem toho, že sa v tomto článku chcem podeliť o moje skúsenosti s týmto sérom, rada by som vám v krátkosti priblížila prírodnú kozmetiku Annemarie Börlind a neskôr by som tejto téme venovala samostatný článok. Veľa žien má v obľube prírodnú kozmetiku práve kvôli tomu, že nechcú, aby sa im do tela dostávali rôzne škodlivé látky. Dnešná doba je taká, že údaj „prírodné“, respektíve „bio“ nájdete takmer všade – čo, ako vieme, nie je vždy pravda. Pri kozmetike si obzvlášť treba dávať pozor na to, aby bola naozaj certifikovaná. Takouto kozmetikou je práve Annemarie Börlind, ktorá má udelené certifikáty. Viac o certifikácii TU.

annemarie_borlind_hyaluron_shake_sk

Okrem sledovania certifikácie vybranej prírodnej kozmetiky by ste si mali uvedomiť aj to, že vaša pleť, telo aj vlasy si potrebujú na prírodnú kozmetiku najskôr zvyknúť. Ak si nanesiete krém alebo sérum, nečakajte, že na druhý deň budete mať vyhladené vrásky alebo že sa vám zmení stav pleti. Kozmetiku treba používať dlhšie a pravidelne, aby si vaša pleť odvykla od používania klasických drogériových krémov, masiek, šampónov a podobne. Až po takejto adaptácii by mali prísť prvé účinky, pretože vaša pleť je už schopná prijať nový druh kozmetiky na prírodnej báze a s dlhodobým používaním prídu aj prvé výsledky. Ja už dlhšiu dobu takto používam prírodnú kozmetiku značky Annemarie Börlind a teraz si môžete prečítať aj o ich novinke – 2-fázovom hyalurónovom sére na pleť Annemarie Börlind.

2-fázový hyalurónový shake

Nedávno mi prišla krásna zásielka s prírodnou kozmetikou Annemarie Börlind, v ktorej sa nachádzali novinky na pleť, v podobe troch dvojfázových sér a jedného oleja na pleť. Každé sérum som sa rozhodla otestovať zvlášť, aby som videla rôzne účinky. Tento článok je venovaný hydratačnému, 2-fázovému hyalurónovému šejku. Ihneď, ako som v krabičke uvidela modré sérum, vedela som, že bude hydratačné. Siahla som po ňom a rozhodla som sa, že ho otestujem ako prvé, pretože moja pleť potrebuje stále veľa hydratovať.

annemarieborlind_prírodná_kozmetika_sk

Toto sérum má okrem hydratácie pleť aj omladzovať a regenerovať pokožku. Hlavnými zložkami tohto séra sú červená riasa, ktorej úlohou je stimulovať tvorbu kyseliny hyalurónovej, bio aloe vera, ktorá chráni pred stratou vlhkosti, pleť upokojuje a chráni pred vonkajším vplyvom, a botanická kyselina hyalurónová, ktorej úlohou je okrem vytvárania ochranného filmu na pleti, aj viazanie množstva vody. Viac o zložení TU.

annemarieborlind_prírodná_kozmetika_sérum_na_pleť

Keď som si tieto informácie o sére prečítala, pleť som si dôkladne odlíčila a začala s aplikáciou. Sérum som poriadne pretriasla, aby sa jeho zložky krásne spojili. Nemohla som odtrhnúť zrak od fľaštičky, pretože sérum po premiešaní vyzeralo tak, akoby sa v jeho fľaštičke nachádzali krištáľové guličky. Naozaj niečo nádherné, čo poteší aj naše oči.

hydratačné_sérum_na_pleť_sk

Sérum som si (v objeme približne 3 pumpičky) nastriekala do dlane, pretože je celkom tekuté. Potom som si dlane pošúchala a následne aplikovala sérum na celú tvár, krk a dekolt. Ak sa stalo, že som ešte potrebovala použiť viac séra, uvedený postup som zopakovala, aby som ho mala dôkladne aplikované na celej pleti. Pokožku na tvári som si chvíľu masírovala a sérum sa po chvíľke krásne vpilo.

annemarie_borlind_2_fázové_hyalurónové_sérum_sk

Po tom, ako moja pleť prijala toto sérum, zostala úplne vláčna. Pravdepodobne dostala konečne hydratačnú výživu, ktorú potrebuje každý deň (v lete aj v zime). Sérum navyše skvele vonia, pričom vôňa je veľmi jemná a ľahká a preto by nemala nikomu prekážať. Po aplikácii tohto séra som si na pleť naniesla ešte hydratačný krém od Annemarie Börlind z radu ENERGYNATURE (článok naň si môžete prečítať TU), aby sa moja pleť ani v priebehu dňa nevysušila. Toto sérum sa odporúča používať ráno a večer na očistenú pleť. Tento postup som dodržiavala.

annemarieborlind_sk_hydratačné_sérum_na_pleť_prírodná_kozmetika

Rada by som ešte raz upozornila na jedno dôležité pravidlo: sérum je potrebné používať dlhodobejšie, aby si pleť zvykla na tento prísun hydratácie (nečakajte, že vaša pleť bude po dvoch použitiach plná vody). Výbornou správou je, že sérum mi nespôsobilo žiadne sčervenanie, ani podráždenie pokožky. Je veľmi jemné a šetrné. Za obrovské plus považujem tiež to, že NIE JE MASTNÉ! Ak nepreferujete mastné séra, tak toto je úžasná dávka hydratácie pre vašu pleť! Ja osobne mám rada presne takúto ľahkú konzistenciu sér na moju pleť, ktoré ju absolútne nezaťažujú.

hyalurónové_hydratačné_prírodné_sérum_dvojfázové_annemarie_borlind_sk

S týmto konkrétnym sérom som veľmi spokojná a teším sa, že už je dostupné aj u nás. Kúpiť ho môžete TU.

Kozmetika Annemarie Börlind NIE JE TESTOVANÁ NA ZVIERATÁCH, je 100% bez živočíšnych výťažkov a 100% bez parabénov, parafínov, silikónov, ropných derivátov, silikónových olejov, polycyklických zlúčenín, syntetických vôní a farbív, konzervačných látok.

annemarie_borlind_zloženie_sérum_na_pleť

Výsledok používania dvojfázového hydratačného séra od Annemarie Börlind:
 • jemná, hydratovaná a rozžiarená pleť
Zhrnutie
 • nemastné zloženie
 • praktické a elegantné balenie
 • jednoduchá aplikácia
 • certifikovaná prírodná kozmetika
 • ľahká vôňa
 • pozitívne účinky pre pleť
Celkové hodnotenie

10/10

Hodnotiace kritériá:
 1. dizajn balenia
 2. praktickosť balenia
 3. zrozumiteľnosť priložených informácií
 4. vôňa
 5. konzistencia (šetrnosť pri aplikácii na pokožku)
 6. náročnosť aplikácie
 7. reakcia pokožky po aplikácii
 8. rýchlosť účinku (vzhľadom na realistické očakávania)
 9. účinok na mojej pleti
 10. pomer cena/kvalita

 

Body boli pri každom kritériu prideľované nasledovným spôsobom: 0 b. = slabé/podpriemerné; 0,5 b = OK/priemerné; 1 b.= výborné/nadpriemerné

V spolupráci s

ANNEMARIE BÖRLIND - Natural Beauty Logo_Pressformat_2246

 

Stiahnuť ako .pdf (SK)

 

Is your skin not hydrated enough? I always go for the Annemarie Börlind serum

ENGLISH VERSION

Hello my friends,

the article that you are about to read is going to be dedicated to a natural cosmetics brand called Annemarie Börlind and its 2 – phased hyaluronic skin serum. Today I not only want to share my experiences with this serum with you, but I would also like to introduce you to in short to natural cosmetics Annemarie Börlind to which I’m later planning to dedicate a whole article. Many women like natural cosmetics just for the fact that they do not want to let any harmful substances get into their body. In today’s world we can find the “natural” or “bio” tag almost everywhere, which we know may not always be true about the product. When it comes to cosmetics we really have to be certain to care about its certification.  Annemarie Börlind just belongs to these kinds of certified cosmetics. More about certificates HERE.

annemarie_borlind_hyaluron_shake_sk

While you are searching information about the certification of a given natural cosmetic brand, you should also realize that your skin, hair and your whole body need to get used to such cosmetics at first. After applying cream or a serum you should not expect your wrinkles to be gone or your skin to be healthier on the very next day. This kind of cosmetics requires regular use over a longer period of time so that your skin can wean from regular drug store lotions, masks, shampoos and such. Only after such adaptation the first effects should arrive. Your skin should be able to accept this new kind of naturally based cosmetics then and the first effects should be visible after a long-term use. I have been using natural cosmetics from the Annemarie Börlind brand for quite some time and now I write to you about their new product – a 2 – phased hyaluronic skin serum.

2 – phased hyaluronic shake

Not so long ago I received a beautiful package with natural cosmetics from Annemarie Börlind, in which I found some new skin products, namely three 2 – phased serums and one skin oil. I decided to test each of the serums separately so that I could see their various effects. This article is dedicated to a hydrating 2 – phased hyaluronic shake. The moment I saw a blue serum in the package I knew it would serve for hydration. And since my skin always needs a lot of hydration I had decided that I would test this one first.

annemarieborlind_prírodná_kozmetika_sk

This serum should not only hydrate your skin, but it is also supposed to regenerate it and make it feel younger. The main ingredients of this serum are red sea-grass with the main function of stimulating the production of hyaluronic acid, bio aloe vera that prevents your skin from losing moisture, calms your skin and protects it from outside influence, and botanic-based hyaluronic acid that not only creates a protective film on your skin, but also binds a lot of water. More info HERE.

annemarieborlind_prírodná_kozmetika_sérum_na_pleť

After reading all the information about the serum I took off my make-up and I started with the application. I shook the bottle so that all of its contents could blend together. I could not take my eyes off of the bottle, because after mixing the serum for a while it looked as if there were little crystal balls in it. It really was something beautiful that pleases your eyes.

hydratačné_sérum_na_pleť_sk

I pumped approximately 3 doses of the serum onto my palm, since it was rather runny. Then I rubbed my hands together and applied the serum onto my whole face, my neck and my décolletage. If by any chance I needed to use more of the serum, I repeated the above described process so that had the serum properly applied throughout the whole of my skin. I massaged the skin on my face for a while until it soaked up with the serum.

annemarie_borlind_2_fázové_hyalurónové_sérum_sk

After my skin soaked up with the serum, it was left completely soft. Most probably it finally got the kind of a hydrating nutrition that it needs every day (both during summer and winter). Moreover, the serum smells marvelously and its scent is very soft and light and that’s why it shouldn’t bother anyone. After applying this serum onto my skin I also applied hydrating lotion from Annemarie Börlind of the ENERGYNATURE collection (you can find an article about that one HERE), so that my skin wouldn’t go dry during the whole day. This serum is recommended for use in the morning and in the evening onto purified skin. I adhered to this procession.

annemarieborlind_sk_hydratačné_sérum_na_pleť_prírodná_kozmetika

I would like to remind you of one very fundamental rule: that you need to be using the serum over a longer period of time so that your skin can get used to this hydration supplying (do not expect your skin to be flourishing with water after only using it twice). Very good news is that the serum doesn’t cause any reddening of my skin and it doesn’t bother it. It’s very soft and skin-friendly. One big plus of it is also the fact that it is NOT GREASY. If you don’t prefer greasy serums, this one is just the perfect dose of hydration for your skin. I personally like a light consistency of a skin serum just like this one that doesn’t put any pressure on my skin.

hyalurónové_hydratačné_prírodné_sérum_dvojfázové_annemarie_borlind_sk

I am very satisfied with this particular serum and I am glad that it is available on our market as well. You can buy it HERE.

Annemarie Börlind cosmetics is NOT TESTED ON ANIMALS, it is 100% free of any living being extracts and 100% free of parabens, paraffin, silicones, petroleum derivatives, silicone oils, polycyclic compounds, synthetic scents and pigments and conservation substances.

annemarie_borlind_zloženie_sérum_na_pleť

Outcomes of the use of the two-phase hydration serum from Annemarie Börlind:
 • gentle, hydrated and radiant skin
Summary
 • non-greasy composition
 • practical and elegant packaging
 • simple application
 • certified natural cosmetics
 • light scent
 • positive skin effects
Total score

10/10

Rating criteria:
 1. design of packaging
 2. practicality of packaging
 3. clarity of provided information
 4. scent
 5. density (in terms of skin-friendliness during its application)
 6. degree of difficulty to apply it
 7. skin reaction after application
 8. time needed to reach expected effects (in terms of realistic expectations)
 9. effects on my skin (my personal experience)
 10. price/quality ratio
The points have been allocated as follows: 0 pts. = poor/below average; 0.5 pts. = OK/on average; 1 b. = excellent/above average

Cooperation with

ANNEMARIE BÖRLIND - Natural Beauty Logo_Pressformat_2246

 

Download as .pdf (EN)

7 thoughts on “Chýba vašej pleti hydratácia? Ja vtedy siaham po sére od Annemarie Börlind

 1. súhlas s hodnotením ja tiež dávam tomuto séru od Annemarie Börlind palec hore!

  skvelo hydratuje, čo odceňujem najmä teraz v zime, keď moja pleť dostáva fakt zabrať 🙂 taktiež tá vôňa, to je krása! ja odporúčam 🙂

  Liked by 1 person

  1. to áno, pre mňa a moju pleť je zima najkritickejším ročným obdobím, teda zle som sa vyjadrila nie je, ale bola, teraz vďaka tejto kozmetike ju zvládam ľavou zadnou 😉

   Like

 2. Toto áno 😛
  Celkovo Annemarie Börlind je skvelá kozmetika, ktorá nijako pleť nezaťažuje práve naopak jej pomáha a to je teda aspoň pre mňa, aj keď si myslím, že pre každú ženu práve to dôležité 🙂
  A k tomuto shake-u môžem povedať jedno slovo, ktoré ho vystihuje – TOP :-*

  Liked by 1 person

   1. To ma tesi, ze nie som v tom sama 🙂 Pre mna je dnes uz velmi dolezite aby som pleti dala vsetko len aby bola dostatocne hydratovana a pruzna 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.