Starostlivosť o pleť s Weleda a Dr. Hauschka. Oplatí sa investovať do tejto pleťovej kozmetiky?

SLOVAK VERSION
(For English version, please, read further)

Ahojte priatelia,

nedávno som mala možnosť spolupracovať s eshopom Naturshop, ktorý sa zameriava na predaj prírodnej kozmetiky. Na tomto eshope som našla aj kozmetiku značky Dr. Hauschka, o ktorej som čítala veľa pozitívnych recenzií. Keďže som ešte neprišla do kontaktu s touto kozmetikou, rozhodla som sa, že ju vyskúšam a podelím sa s vami o moje skúsenosti. Z eshopu som dostala na vyskúšanie okrem kozmetiky Dr. Hauschka aj kozmetiku značky Weleda, ktorá je široko známa svojou kvalitou a pozitívnymi účinkami.

Prírodná kozmetika Dr. Hauschka

Na úvod by som o tejto kozmetike napísala, že ide o vysoko kvalitnú prírodnú kozmetiku, ktorá využíva iba prírodné ingrediencie, neobsahuje žiadne syntetické látky a nie je testovaná na zvieratách. Táto kozmetika nesie prírodnú certifikáciu NaTrue. Ako sa píše na webstránke eshopu: „Každý produkt tejto kozmetiky má svoju funkciu a účel.“

drhauschka_naturshop_sk

V prípade, že prechádzate z obyčajnej kozmetiky na prírodnú, je potrebné, aby ste dali svojej pleti čas na adaptáciu. Prírodná kozmetika je vždy jemnejšia a pleť si na ňu potrebuje zvyknúť, preto je dobré, keď sa prírodná kozmetika používa dlhodobejšie. Aj prvé výsledky sa objavia pri takejto kozmetike až po dlhšom používaní. Preto upozorňujem na to, že ak použijete jeden gél alebo krém na tvár iba párkrát, účinky nespozorujete.

Ja som na otestovanie dostala čistiaci pleťový krém, pleťové tonikum a medovkový denný krém.

 • Čistiaci pleťový krém

dr_hauschka_cleansing_cream

Prvý produkt, ktorý by som popísala, je čistiaci pleťový krém. Zo začiatku som nevedela, čo môžem od čistiaceho krému očakávať. Myslela som si, že to bude klasická biela hustejšia hmota, ktorá sa nanesie na pleť a následne sa opláchne. Keď som krém otvorila, bola som prekvapená konzistenciou. Krém bol hnedý a hrudkovitý. Najskôr som si myslela, že ide o chybnú vzorku a krém sa zrazil. Nie je to však pravda a moje obavy sa nenaplnili! Tento krém má skutočne takúto hrudkovú konzistenciu, ktorá sa nanesie na ruky, zmieša sa s trochou vody a následne sa aplikuje na pleť.

Použitie:

Použitie tohto krému je odlišné od bežných čistiacich produktov na pleť. Okrem toho, že sa tento krém má rozmiešať v dlaniach s vodou, aby vznikla krémová pasta, tak jeho aplikácia prebieha tak, že sa vtláča do pokožky smerom zhora dole a zo stredu smerom von, pričom sa začína na čele. Tento krém sa nemá roztierať. Po niekoľkých opakovaniach tohto postupu sa pleť jemne opláchne vodou.

Krém je veľmi jemný. Vôňa je slabá, no príjemná a nebude vás dráždiť. Aplikácia sa možno zdá byť trochu komplikovaná, ale je to veľmi jednoduché. Moja pleť bola po vyčistení krásne vláčna, jemná a zbavená nečistôt. Krém svojou jemnosťou a ľahkosťou moju pleť nedráždil, práve naopak – čistenie sa stalo neskutočným relaxom. Ja ho určite odporúčam a ak ste ho ešte nevyskúšali, tak by ste mali, pretože sa môže stať, že potom už nič iné na čistenie pleti nebudete chcieť používať. Kúpiť ho môžete TU.

 • Pleťové tonikum

dr_hauschka_facial_toner_sk

Ako druhý krok nasledovala aplikácia pleťového tonika. Toto tonikum je vhodné na normálnu, suchú a citlivú pokožku, ktorú oživuje a posilňuje. Odporúča sa používať po čistiacom kréme, aby blahodarné vlastnosti ľahšie prenikli do pokožky.

drhauschka_facial_toner_naturshopsk

Tonikum sa má aplikovať ráno aj večer na očistenú pleť jemným vtláčaním do pokožky. Tento postup som dodržala. Vôňa tonika je tiež veľmi jemná, moju pleť nedráždi a nespôsobuje mi sčervenanie. Tonikum je veľmi príjemné, nie je mastné a rýchlo sa vpije. Ako medzikrok ho považujem za dôležitú súčasť čistenia a rozjasnenia pleti. Ja som s ním bola veľmi spokojná. Kúpiť si ho môžete TU.

 • Medovkový denný krém

drhauschka_melissa_daycream

Ako posledný krok v starostlivosti o pleť prichádza aplikácia denného krému. Ja som dostala na vyskúšanie medovkový, ktorý sa (podľa testu pleti) presne hodí na moju citlivú a zmiešanú pleť. Tento krém má pleť vďaka medovke priviesť do rovnováhy.

drhauschka_melissa_daycream_naturshop_sk

Krém sa odporúča aplikovať ráno na očistenú pleť. Ja som postup dodržala a aplikovala som ho ráno po vyčistení a tonizovaní pleti. Krém je veľmi jemný, má slabú vôňu, ako aj ostatné produkty, a do pokožky sa veľmi rýchlo vpije, preto nemáte problém, že by vaša pleť ostala po jeho aplikácii mastná. Ja som ho používala aj ako podklad pod mejkap a musím povedať, že bol výborný! Kúpiť ho môžete TU.

Musím otvorene povedať, že stav mojej pleti sa po dlhodobejšom používaní týchto produktov naozaj zlepšil. Pleť som mala vláčnu, vyživenú a jednotnú. Existujú rôzne druhy výbornej prírodnej kozmetiky, ale táto ma naozaj očarila a to nielen svojimi vlastnosťami, ale aj účinkami.

Celkové hodnotenie kozmetiky Dr. Hauschka

8/8

Hodnotiace kritériá:
 1. dizajn balenia
 2. praktickosť balenia
 3. zrozumiteľnosť priložených informácií
 4. vôňa
 5. konzistencia (šetrnosť pri aplikácii na pokožku)
 6. náročnosť aplikácie
 7. reakcia pokožky po aplikácii
 8. rýchlosť účinku (vzhľadom na realistické očakávania)
 9. účinok na mojej pleti
 10. pomer cena/kvalita

Keďže išlo o vzorky tejto kozmetiky, niektoré kritériá boli nehodnotené.

Body boli pri každom kritériu prideľované nasledovným spôsobom: 0 b. = slabé/podpriemerné; 0,5 b = OK/priemerné; 1 b.= výborné/nadpriemerné

 

Prírodná kozmetika Weleda

Druhý typ prírodnej kozmetiky, ktorý som mala možnosť otestovať, je prírodná značka Weleda. Táto kozmetika je viac dostupná a preto ju aj viacerí poznajú. Weleda má skvelé produkty a široký sortiment. Ja som s touto kozmetikou už prišla do kontaktu, a preto som sa potešila, keď mi prišli na testovanie produkty, ktoré som ešte nikdy nevyskúšala.

 • Skin food – pleťový krém s bylinkami

weleda_naturshopsk_skinfood

Ako prvý som sa rozhodla vyskúšať  pleťový krém s názvom „skin food“. Veľmi sa mi páči jeho názov, pretože si predstavujem to, ako si ho nanášam na pleť a moja pokožka ho následne doslova zje 😀 Tento krém sa nazýva aj ako rodinný krém, pretože je univerzálny a má hojivé a regeneračné účinky.

weleda_skinfood_pleťový_krém_sk

Konzistencia krému je veľmi hutná a jeho vôňa je skôr prenikavá – pripomína mi vôňu ihličia  a byliniek. Trochu ma zarazilo to, že ide o pleťový krém a ďalej sa uvádza, že je univerzálny, čo môže ľudí celkom zmiasť. Ja som ho používala iba na pleť v období, keď som mala pleť totálne suchú zo zimy a nič mi ju nedokázalo tak dobre zregenerovať.

Hutná konzistencia sa postarala o to, aby sa krém do pokožky vpil a aby mi zmizli suché miesta na pleti. Podľa mňa je tento krém veľká záchrana najmä v zimných a chladných mesiacoch. Trochu mi prekážala tá spomínaná silná vôňa, no nebolo to také hrozné, že by som ho nedokázala mať na pleti. Určite by som ho ale nedokázala používať v lete, pretože je naozaj hustý a veľmi mastný.

weleda_skinfood_naturshopsk

V zimnom období sa mi na rukách spravili aj menšie suché fliačiky, ktoré vyzerali ako ekzém. Tento krém by sa dal použiť aj na takéto suché, alergické miesta. Ja som ho neskúšala, pretože som si na to aplikovala masť z lekárne, no keby sa mi to ešte raz objavilo, nebála by som sa skúsiť na tie miesta aj tento krém. Kúpiť ho môžete TU.

 • Ružový vyhladzujúci denný krém

weleda_wildrose_naturshopsk

Ako všetci vieme, ružové krémy a ružové vody sú na pleť veľmi priaznivé. V letných mesiacoch som zvykla používať veľmi často ružovú vodu, ktorá moju pleť osviežila a dodala jej potrebnú hydratáciu. Tento ružový krém má pekné balenie, no mňa neoslovil. Aj napriek tomu, že má výborné účinky, na moju pleť je príliš mastný. Po nanesení sa dlho vpíjal a vytvoril mi na pleti mastný film, čo mi zabránilo aplikovať naň mejkap.

weleda_wildrose_naturshop_sk

Krém má príjemnú vôňu, no v mojom prípade sa dá používať iba doma, keď sa nikam nechystám, na pleť si nedávam mejkap a môžem nechať celý deň svoju pleť po tomto kréme mastnú.

weleda_wildrose_pleťový_krém_sk

Okrem toho, že mi vadí konzistencia, je krém dobrý, vôňa je jemná, preto by vám mal byť príjemný. Ak ale neobľubujete mastné krémy, tak toto nebude ani pre vás správna voľba. Ale na denné nosenie doma je príjemný. Kúpiť ho môžete TU.

Celkové hodnotenie kozmetiky Weleda

6/8

Hodnotiace kritériá:
 1. dizajn balenia
 2. praktickosť balenia
 3. zrozumiteľnosť priložených informácií
 4. vôňa
 5. konzistencia (šetrnosť pri aplikácii na pokožku)
 6. náročnosť aplikácie
 7. reakcia pokožky po aplikácii
 8. rýchlosť účinku (vzhľadom na realistické očakávania)
 9. účinok na mojej pleti
 10. pomer cena/kvalita

Keďže išlo o vzorky tejto kozmetiky, niektoré kritériá boli nehodnotené.

Body boli pri každom kritériu prideľované nasledovným spôsobom: 0 b. = slabé/podpriemerné; 0,5 b = OK/priemerné; 1 b.= výborné/nadpriemerné

 

Lavera – šampón pre objem a posilnenie

V balíčku od eshopu Naturshop som dostala aj plné balenie šampónu prírodnej značky Lavera pre objem vlasov. Musím sa priznať, že ja som už jeden šampón tejto značky vyskúšala. Bol to konkrétne šampón na suché a lámavé vlasy (klik TU), ktorý bol veľmi príjemný, ale pri dlhodobom používaní mi začal vysušovať vlasovú pokožku.

Druh šampónu, ktorý som dostala tentoraz, je určený na jemné a rozlietané vlasy. Táto definícia by aj vcelku sedela na moje vlasy, pretože aj napriek tomu, že ich mám husté, tak sú jemné a po vyfénovaní doslova rozlietané. Šampón obsahuje bio pomaranč a bio zelený čaj. Má antibakteriálne a antiseptické účinky.

lavera_volume_shampoo_naturshopsk

Šampón som používala dlhodobo a bol veľmi fajn. Vlasovú pokožku mi nevysušoval, vlasy naozaj mali trochu väčší objem (netreba však očakávať žiadny zázrak ani „afroúčes“), ale rozlietané boli aj naďalej, čo ja osobne nevnímam ako problém, pretože sa to dá upraviť napríklad použitím laku na vlasy.

Šampón má príjemnú pomarančovú vôňu, ktorá nie je prenikavá a preto by nemal nikoho dráždiť. Vlasy aj pokožku pekne umyje. Ja som bola so šampónom a jeho účinkami spokojná. Pokiaľ obľubujete šampóny bez silikónov na prírodnej báze, ale tuhé šampóny vám nevyhovujú, odporúčam pozrieť sa po šampónoch na stránke Naturshop, kde si môžete vybrať hneď z viacerých druhov. Tento konkrétny šampón kúpite TU.

Celkové hodnotenie kozmetiky Lavera

10/10

Hodnotiace kritériá:
 1. dizajn balenia
 2. praktickosť balenia
 3. zrozumiteľnosť priložených informácií
 4. vôňa
 5. konzistencia (šetrnosť pri aplikácii na vlasovú pokožku a na vlasy)
 6. náročnosť aplikácie
 7. reakcia vlasovej pokožky a vlasov po aplikácii
 8. rýchlosť účinku (vzhľadom na realistické očakávania)
 9. účinok na mojich vlasoch
 10. pomer cena/kvalita

Body boli pri každom kritériu prideľované nasledovným spôsobom: 0 b. = slabé/podpriemerné; 0,5 b = OK/priemerné; 1 b.= výborné/nadpriemerné

 

Stiahnuť ako .pdf (SK)

 

 

 

 

ENGLISH VERSION

Weleda and Dr. Hauschka Skin Care. Is it worth to invest in these brands of skin cosmetics?

 

Hello my friends,

not so long ago I had the opportunity to work with an e-shop called Naturshop that focuses on selling natural cosmetics. I checked their webpage and among others I also found the cosmetics from the Dr. Hauschka brand. I had read a lot of positive reviews about their products and since I hadn’t tried their cosmetics yet, I had decided to do so and share my experiences with you all. I not only received a testing sample from Dr. Hauschka, but also some cosmetic products from the Weleda brand that’s widely known for their quality and positive effects.

Natural cosmetics from Dr. Hauschka

I would like to start by saying that these are high quality cosmetics and they are completely natural, using only natural ingredients. It also doesn’t contain any artificial substances and it is not tested on animals. These cosmetics have received the NaTrue natural certificate. As they state on their e-shop website, “every product from this brand has its function and its purpose”.

drhauschka_naturshop_sk

In case that you are switching from regular cosmetics to a natural one, it is necessary to give your skin some time to adapt. Natural cosmetics is always more tender to skin and you need to get used to it. That’s why it is better when you use natural cosmetics over a longer period of time. The first results also appear only after a longer time frame of use. That’s why I would like to point out that by applying a lotion or a cream on your face only three times, you will not see the effects yet.

For my testing I received a clearing skin cream, a skin tonic and a sweet balm day cream.

 • Clearing skin cream

dr_hauschka_cleansing_cream

The first product that I would like to describe is the clearing skin cream. At first I didn’t know what to expect from this lotion. Initially I thought it would be a regular dense white matter that you apply onto your skin and then wash away with water. After opening the bottle of cream I was surprised by its consistency. The cream was brown and rather lumpy. At first I thought that it was a defective sample and the cream condensed. It was not the case, however, and my worries didn’t come true. This cream really has such lumpy consistency. You apply it onto your hands, mix it with water a little bit and then you apply it onto your skin.

Use:

Using this cream is different to what you are probably used to when it comes to clearing products. Not only you have to mix the cream with water in your hands in order to get a cream paste, its application is also different in a way of applying it by pressing it onto your skin down up and center outwards, while you have to start on your forehead. This cream is not supposed to be spread. After repeating these steps several times you simply wash your face with water.

The cream is very tender. Its scent is rather weak, but pleasant, which means it won’t bother you. Its application may seem a little complicated, but it is very simple, indeed. After the clearing my skin was tenderly soft and rid of dirt. The cream doesn’t bother my skin thanks to its tenderness and lightness. It’s quite the opposite; clearing has become a wonderful relax for me. I can only recommend it and if you haven’t tried it yet, you really should, because it could happen that after that you will not want anything else for clearing your skin. You can buy it HERE.

 • Skin tonic

dr_hauschka_facial_toner_sk

Next I applied the skin tonic. This one is suitable for regular skin, but also for a dry or an irritable one which it revitalizes and makes stronger. It is recommended that you use it after applying the clearing cream so that the beneficial effects could affect the skin more easily.

drhauschka_facial_toner_naturshopsk

This tonic should be applied every morning and evening onto cleared skin by pressing it gently into it. I adhered to this method. The scent of the tonic is also very soft and it doesn’t bother my skin, nor does it cause reddening. Tonic is very pleasant, it is not greasy and the skin soaks up with it quickly. I find it an important component of clearing and brightening your skin. I was very satisfied with it. You can buy it HERE.

 • Melissa day cream

drhauschka_melissa_daycream

The last step of skin care is the application of day cream. For my testing I received a sweet balm one that (according to a skin test) is the exact one that’s suitable for my irritable and combined skin. The sweet balm in the cream is supposed to bring the skin to harmony.

drhauschka_melissa_daycream_naturshop_sk

It is recommended to apply the cream in the morning onto cleared skin. The cream itself is very tender with a pleasant smell, same as the other products, and the skin soaks up with it very quickly, which means that you won’t be dealing with the problem of greasy skin after its application. I was also using it as the basis for my make-up and I have to say that it has been marvelous. You can buy it HERE.

I have to openly admit that the condition of my skin was much better after using these products for a longer period of time. My skin was soft, nourished and homogenous. There are many kinds of exceptional natural cosmetics, but this one really captivated me not only with their properties, but also their effects.

Total score Dr. Hauschka cosmetics

8/8

Rating criteria:
 1. design of packaging
 2. practicality of packaging
 3. clarity of provided information
 4. scent
 5. density (in terms of skin-friendliness during its application)
 6. degree of difficulty to apply it
 7. skin reaction after application
 8. time needed to reach expected effects (in terms of realistic expectations)
 9. effects on my skin (my personal experience)
 10. price/quality ratio

Some of the criteria have not been applicable because I tested only cosmetic samples.

The points have been allocated as follows: 0 pts. = poor/below average; 0.5 pts. = OK/on average; 1 b. = excellent/above average

Weleda natural cosmetics

The second type of natural cosmetics that I had the opportunity to test was a natural brad called Weleda. This one is more widely available and that’s why people know it better. Weleda offers wonderful products and a wide assortment. I personally have met with these cosmetics and that’s why I was glad to receive products for my testing that I had never tried before.

 • Skin food – skin cream with herbs

weleda_naturshopsk_skinfood

As first I decided to test a skin cream called „skin food“. I really like the name of it, because I always imagine how after applying it onto my skin it literally eats it. 😀 We can also call this cream family friendly, because it is universal and possesses healing and regenerating qualities.

weleda_skinfood_pleťový_krém_sk

The consistency of the cream is very dense and its scent is rather pervasive. It reminds me of the smells of pines and herbs. I was taken aback a little by the fact that it is a skin cream with information on the label that says universal, which could confuse people easily. I was only using it during the time when my skin was completely dry from the cold and nothing was able to regenerate it so well.

The dense consistency had a positive effect on the skin soaking up with the cream which eliminated the dry spots on it. In my opinion this lotion is a big rescue especially during the winter months or when it’s cold. I was mildly bothered by its strong scent, but it wasn’t that awful to cause me not to bear having it on my skin. But I cannot imagine using it during the summer, because it really is dense and very greasy.

weleda_skinfood_naturshopsk

During the winter season I also noticed little dry spots on my hands that looked like eczema. This cream could be applicable for such dry allergic spots as well. I did not try it, because I applied an ointment from apothecary on it, but if it every appeared again, I wouldn’t be afraid to try to apply this cream onto those places. You can buy it HERE.

 • Wildrose smoothing day cream

weleda_wildrose_naturshopsk

As we all know, pink creams and pink waters are always very beneficial for our skin. During the summer months I used to use pink water very frequently, because it freshened up my skin and gave it the hydration it needed. This pink cream comes in a nice package, but other than that it didn’t impress me much. Even though it has exceptional effects, it was too greasy for my skin. After the application it took quite a long time for my skin to soak up with it, which caused the creation of a greasy film on my skin that prevented me from applying make-up on it.

weleda_wildrose_naturshop_sk

The cream smells nicely, but in my case it can only be used at home, when I don’t have any plans and do not need to apply make-up on my skin and I can leave my face greasy for the whole day.

weleda_wildrose_pleťový_krém_sk

Other than the consistency that bothers me, the cream is good, the smell is soft and that’s why it should be pleasant for you. However, if you don’t like greasy creams, this one wouldn’t be the right choice for you. It is nice for a home use though. You can buy it HERE.

Total score Weleda cosmetic

6/8

Rating criteria:
 1. design of packaging
 2. practicality of packaging
 3. clarity of provided information
 4. scent
 5. density (in terms of skin-friendliness during its application)
 6. degree of difficulty to apply it
 7. skin reaction after application
 8. time needed to reach expected effects (in terms of realistic expectations)
 9. effects on my skin (my personal experience)
 10. price/quality ratio
Some of the criteria have not been applicable because I tested only cosmetic samples.
The points have been allocated as follows: 0 pts. = poor/below average; 0.5 pts. = OK/on average; 1 b. = excellent/above average

Lavera – a shampoo for volume and strengthening

As a part of the Naturshop e-shop package I have also received a full package of shampoo for volume from a natural brand called Lavera. I have to admit that I have already tried one of the shampoos from this brand. To be precise it was a shampoo for dry and fragile hair (click HERE) that way very pleasant at first, but after a long-term use it started to dry out my skin.

The shampoo that I have received this time is aimed at soft and untidy hair. This definition could be suitable for my hair, I guess, because even though my hair is rather dense, it is soft and after drying it out with a fan it is always untidy. The shampoo contains bio orange and bio green tea. It also has antibacterial and antiseptic effects.

lavera_volume_shampoo_naturshopsk

I was using the shampoo over a long period of time and it was really nice. My skin wasn’t dried out after the use and the volume of my hair grew slightly bigger (you shouldn’t expect any miracle or an “afro haircut” though). However, they were still rather untidy, but I personally do not perceive that as a problem, because you can always solve it with using a little bit of hairspray.

The shampoo smells like oranges, which is pleasant. The scent is not pervasive and that’s why I think it shouldn’t bother anyone. It cleans my hair and my skin very nicely. I was satisfied with both the shampoo and its effects. If you prefer shampoos without silicones with a natural basis, but dense shampoos do not suit you well, I recommend searching for shampoos at the Naturshop website where you can choose one from a variety of kinds. You can buy this particular shampoo HERE.

Total score Lavera cosmetics

10/10

Rating criteria:
 1. design of packaging
 2. practicality of packaging
 3. clarity of provided information
 4. scent
 5. density (in terms of skin- and hair – friendliness during its application)
 6. degree of difficulty to apply it
 7. hair and skin reaction after application
 8. time needed to reach expected effects (in terms of realistic expectations)
 9. effects on my hair (my personal experience)
 10. price/quality ratio
The points have been allocated as follows: 0 pts. = poor/below average; 0.5 pts. = OK/on average; 1 b. = excellent/above average

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.