Interaktívny workshop: Jarná očista s brezou (+ video)

Ahojte priatelia,

ako som spomenula v mojom predchádzajúcom blogu, nedávno som mala príležitosť zúčastniť sa dvoch školení s prírodnou kozmetikou Weleda. Tieto vzdelávacie aktivity boli rozdelené na dve časti. Zatiaľ čo prvé školenie bolo zamerané na brezový rad produktov, ktoré sú určené na vyhladenie a detoxikáciu,  druhé školenie bolo zamerané na čistiacu pleťovú penu na tvár, ktorá je novinkou prírodnej kozmetiky Weleda na našom trhu. Tento článok je venovaný prvému zo spomínaných školení a ak sa chcete dozvedieť viac, určite čítajte ďalej.

IMG_20180314_093544419

IMG_20180314_142413080

Brezový rad produktov pre vyhladenie a detoxikáciu

Na tomto mieste by som sa chcela poďakovať celému tímu Weleda za poskytnutú príležitosť. Ďakujem predovšetkým za možnosť osobne spoznať skvelých ľudí zo spoločnosti Weleda i viaceré výborné blogerky a tiež za šancu vyskúšať si prezentované novinky, ktoré spoločnosť Weleda na organizovanom školení predstavovala.

 

Školenie sa delilo na dve časti: kreatívnu časť a „beauty“ časť. V rámci programu kreatívnej časti sme mali možnosť vypočuť si prednášku hlavného botanika firmy Weleda, Torstena Arnckena. Jej súčasťou bol náš pokus o nakreslenie brezy a tiež ochutnávanie zelených brezových lístkov. To, čo sme cítili v ústach, sme následne mali zaznamenať na papier. Zaujalo ma, že chuť suchých zelených brezových lístkov bola horká, no žlté lístky z brezy už nemali žiadnu chuť. Dodávateľom brezového lístia pre spoločnosť Weleda je rodinná česká firma z južných Čiech (založená Leonardom Tarabou), ktorá spĺňa podmienky Fairtrade. Brezová šťava sa už v dávnejšej minulosti pila kvôli tomu, že má očistné schopnosti. Nikoho preto asi neprekvapí, že i v dnešnej dobe je odporúčaná pri rôznych jarných a jesenných detoxikačných kúrach.

 

Pokiaľ ide o samotný zber lístia, tento spĺňa prísne podmienky, napríklad: musí ísť o ekologicky čisté oblasti, bio rastliny, resp. stromy sa pestujú na certifikovaných poliach a aj zamestnanci zberajúci určené lístie musia byť zdraví.

 

V druhej, teda „beauty“ časti sme sa dozvedeli, ako možno utlmiť prejavy celulitídy pomocou brezového pílingu a oleja. Povedzme si na rovinu, že takmer každá z nás má skúsenosti s „pomarančovou kožou“, ktorá je najznámejším i najviditeľnejším prejavom celulitídy. Okrem pravidelného pohybu a cvičenia slúži ako preventívne opatrenie aj rozprúdenie lymfy. Na túto formu prevencie je určený balíček prírodnej kozmetiky Weleda, ktorý nesie označenie „Happy Skin“. Súčasťou školenia bola možnosť vyskúšať tieto produkty priamo na mieste, čo sme, samozrejme, využili. Okrem toho sme tieto balíčky dostali aj na ďalšie testovanie a s jeho výsledkami vás oboznámim v ďalších častiach tohto článku. Poskytnuté balenia obsahuje masážnu kefu, brezový telový píling a brezový olej na celulitídu. Na vnútorné prečistenie sa odporúča tiež pitie brezovej šťavy.

Brezový sprchovací píling

IMG_20180314_141931308

Brezový sprchovací píling je veľmi jemný a jeho úlohou je vyhladenie a regenerácia pokožky. Píling obsahuje voskové perly, ktoré jemne a šetrne odstraňujú odumreté bunky, čistiace cukrové tenzidy a marhuľový olej, ktorý zabraňuje vysúšaniu pokožky. Jemnosť pílingu je citeľná a výhodou je, že krásne vonia. Ja som ho používala spolu s masážnou drevenou kefou, pričom som si telo masírovala zdola hore, krúživými pohybmi smerom k srdcu. Po masáži som sa bežne osprchovala.

IMG_20180314_142236101

Výsledkom u mňa bola úplne jemná, hladká a voňavá pokožka. Píling ma nijako nedráždil a celkovo som mala po jeho používaní výborný pocit.

IMG_20180314_093404946

Výsledok používania
 • Jemná, hladká a rozžiarená pokožka, zbavená odumretých buniek
Zhrnutie
 • Krásna vôňa
 • Prírodná kozmetika
 • Účinky proti celulitíde
 • Jemné zloženie

Celkové hodnotenie

10/10

 

Brezový olej na celulitídu

IMG_20180314_142109696

Brezový olej podporuje látkovú výmenu v pokožke a tiež účinne bojuje proti celulitíde. Odporúča sa používať ho po kúpeli, najlepšie do 5 minút od osprchovania, kedy je pokožka ešte vlhká a mäkká. Olej sa vďaka tomuto postupu do pokožky krásne vpije a nezanechá na povrchu pokožky žiadnu hrubú mastnú vrstvu. Krúživými pohybmi sa primerané množstvo oleja vmasíruje do pokožky. Moja skúsenosť je, že po takejto aplikácii pokožka nie je podráždená, nesvrbí a krásne vonia.

IMG_20180314_105741457

IMG_20180314_142142030

Výsledok používania
 • Hydratovaná, voňavá a vyhladená pokožka
Zhrnutie
 • Účinky proti celulitíde
 • Príjemná brezová vôňa
 • Prírodná kozmetika
 • Hydratácia pokožky

Celkové hodnotenie

10/10

BIO brezová očistná kúra

Užívanie tejto šťavy je očistnou kúrou. Napomáha detoxikovať organizmus prostredníctvom vyplavovania škodlivých látok a usadenín z tela, preto táto šťava pôsobí mierne močopudne.

IMG_20180331_132929900

Brezovú šťavu sme mali možnosť ochutnať už na školení. Ochutnala som samotný koncentrát, ktorý bol celkom silný, a na môj vkus príliš horký (horkú chuť mal aj zelený lístok brezy, ktorý sme na školení ochutnali). Druhým variantom bola brezová šťava zmiešaná so šťavou z grapefruitu, perlivou vodou, šťavou z polovice citrónu a ozdobená plátkom kiwi. Tento druhý variant mi veľmi chutil. Chuť nebola sladká, ale skôr svieža a príjemne ovocná. Odvtedy pijem takýto nápoj pravidelne a musím povedať, že je naozaj výborný! I ja sama sa cítim oveľa lepšie. A dovolím si povedať, že to je vynikajúca voľba na jarné obdobie a na prípravu svojho tela na leto. 

IMG_20180331_133107816

IMG_20180314_141652257

Výsledok používania
 • Zlepšenie trávenia a vnútorné prečistenie
Zhrnutie
 • Prírodný sirup
 • Svieža brezová chuť
 • Ľahký „domáci“ detox
 • Vnútorné prečistenie tela a odplavenie škodlivých látok

Celkové hodnotenie

10/10

Súčasťou balíčka, ktorý sme dostali na testovanie, bol aj univerzálny krém – Skin Food, o ktorom si môžete viac prečítať TU.

IMG_20180314_141347787

IMG_20180314_141432828

IMG_20180314_141508076

IMG_20180314_141617337

One thought on “Interaktívny workshop: Jarná očista s brezou (+ video)

 1. Brezový peeling je naozaj skvelý, používala som ho často, voskové perly sú super, pretože nie sú také agresívne ako iné peelingy, ktoré som používala, sú k pokožke šetrné a po použití koža nie je vysušená. Brezovú šťavu som pila na jeseň a mne dokonca chutila aj v čistej vode, ale každý máme tie chute úplne iné. Navyše s grapefruitovou šťavou to môže byť super kombinácia, pretože grapefruit je skvelé ovocie na detoxikáciu, takže keď si šťavu opäť zadovážim, určite to vyskúšam, ďakujem za inšpiráciu 🙂

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.