Novinka! Tekuté matné rúže od Zerva Cosmetics

Ahojte priatelia,

nedávno som mala možnosť v rámci spolupráce so značkou Zerva cosmetics otestovať pre vás nové matné rúže tejto značky. Keďže túto značku asi viacerí z vás nepoznajú, rozhodla som sa, že vám ju v krátkosti predstavím. Kozmetika značky Zerva patrí medzi špičkovú kozmetiku, ktorú využívajú viacerí profesionálni vizážisti. Za názvom kozmetiky Zerva stojí 30-ročná prax jednej z celosvetovo najznámejších vizážistiek, Athiny “Nany” Zerva. Táto dekoratívna kozmetika je využívaná vizážistami (napr. pri módnych prehliadkach), ale je vhodná na každodenné použitie aj pre ženy, ktoré majú rady líčenie. Čo ma veľmi zaujalo je skutočnosť, že kozmetika NIE JE testovaná na zvieratách a obsahuje SPF 15. Pokiaľ ide o tento ochranný faktor, myslím si, že mohol byť aj vyšší, no zároveň to nevnímam ako žiadny závažný problém. Súčasťou každej starostlivosti o pleť je totiž aj pleťový krém či balzam na pery, ktoré obsahujú vyšší SPF faktor. Produkty značky Zerva sa vyrábajú v talianskom Miláne. Vôbec ma to neprekvapilo, pretože talianska kozmetika je naozaj vynikajúca!

Zerva_cosmetics_profesional

Matné rúže Zerva Cosmetics

Na otestovanie som dostala dva výrazné odtiene nových matných rúžov (číslo 510). Všetky rúže značky Zerva obsahujú oleje zo slnečnicových semien, ružový olej, prípadne aj olej z citronelly, vďaka čomu sú pery hydratované. Výrobca sľubuje dlhú výdrž rúžov na perách.

Zerva_cosmetics_Italiano_makeup

Odtiene, ktoré som dostala na otestovanie, sú naozaj výrazné. Neviem, či by som ich použila na bežné nosenie. Vhodnejšie mi prídu na nejakú špecifickejšiu príležitosť. Na výber je však z týchto rúžov dostupných spolu 9 rôznych farieb, respektíve odtieňov.

Zerva_cosmetics_makeup

Balenie matných rúžov je klasicky plastové a pôsobí skôr lacno. Každý rúž sa ale navyše nachádza v krásnej ružovej krabičke, ktorá lacno nepôsobí. Mne na balení až tak veľmi nezáleží, no čakala by som, že obal samotného rúžu by mohol byť lepší, pevnejší a zrejme aj dizajnovejší. Každý rúž má objem 9 ml, čo je podľa mňa veľa a preto vám rúž pravdepodobne vydrží veľmi dlho (možno navždy 🙂 ).

Zerva_cosmetics_lipstick
Odtieň N.5

Zerva_cosmetics_matte_lipstick

Vôňa mi mierne pripomína v našich končinách známu detskú zubnú pastu „Tuti fruti“, ktorú používali v minulosti deti v celom Československu, a nejaký jemne parfumový krém. Túto vôňu našťastie cítiť iba chvíľu, keď privoniate alebo aplikujete rúž na pery, takže by nemala používateľkám prekážať.

Zerva_cosmetics_N5
Odtieň N.5

Zerva_matte_lipstick_new

Mimoriadne príjemne ma prekvapila pigmentácia. Intenzita farieb je totiž absolútne úžasná. Je silná a ani tmavé odtiene nespôsobujú fľaky, či vynechávanie farby. Navyše, farba je na perách krásne jednoliata. Keďže ide o matné rúže, možno si pomyslíte, že pery neprimerane vysušujú. S týmto predsudkom som bojovala aj ja, ale presvedčila som sa, že to tak NIE JE. Rúže sú na perách ultraľahké, nie je ich cítiť a pery sa po ich aplikácii na seba nelepia. Dokonca aj keď som ich mala rúž na perách dlhší čas, pery som nemala vysušené. Samozrejme, po odlíčení som nezabudla na regeneráciu pier. To ale robievam po odlíčení akéhokoľvek rúžu.

Zerva_cosmetics_red_matte_lipstick
Odtieň N.10

Samotné odličovanie je  však samostatnou kapitolou. Už pri popise výrobku uvádza výrobca, že rúž nie je možné odstrániť ani vodou, ani mydlom. Výrobca odporúča použiť odličovací prípravok, ideálne olejový. Ja som si po aplikácii skúsila odstrániť rúž obyčajným obrúskom – s rúžom to nič neurobilo. Po úplnom zaschnutí a istom čase sa predsa len dá odstrániť vodou, ale ide to veľmi ťažko (pri testovaní takéhoto odličovania som mala pocit, ako by som rúž z pier doslova „gumovala“ ). Túto metódu rozhodne neodporúčam, pretože vaše pery by priveľmi trpeli a vytvorili by ste si na nich zbytočné vrásky. Najlepším spôsobom, ako si šetrne a úplne odlíčiť tieto rúže z pier, je použitie na to určených odličovačov. S ich pomocou je odličovanie bezproblémové. Rúže vám inak na perách vydržia až do ich odstránenia, čo oceníte najmä pri spoločenských podujatiach, počas ktorých budete jesť alebo piť.

Zerva_cosmetics

Zerva_matte_liptick_red

Aplikátor tohto matného rúžu je klasický. Hubka na jeho konci je zrezaná, čo umožňuje presnejšiu aplikáciu produktu na pery. Vďaka tomu sa rúž aplikuje veľmi ľahko a zvládne to naozaj každý. Po aplikácii rúžu budú vaše pery krásne matné a vďaka vynikajúcej pigmentácii aj výrazné (najmä, ak siahnete po odvážnejších odtieňoch).

Zerva_cosmetics_No10
Odtieň N.10

Zerva_cosmetics_N10

Cena týchto rúžov je podľa môjho názoru dosť vysoká. Ich cena sa však dá porovnať s inými profesionálnymi značkami, ktoré sú dostupné i v kamenných predajniach. Tekuté matné rúže značky Zerva si môžete objednať TU.

 Výsledok 
  • výrazné, matné pery
Zhrnutie
  • výborná pigmentácia
  • ultraľahké zloženie
  • obal pôsobí lacno
  • vyššia cena

Celkové hodnotenie

7/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.