Prvá pomoc pre citlivú a oslabenú pleť!

Ahojte priatelia!

Hneď v úvode sa chcem priznať, že na napísanie tohto článku som sa nesmierne tešila. S prírodnou kozmetikou značky Annemarie Börlind sa mi podarilo nadviazať úžasnú spoluprácu a aj vďaka nej som začala rozlišovať kvalitnú kozmetiku od kozmetiky, ktorá nespĺňa najvyššie parametre. Samozrejme, to neznamená, že účinky kvalitnej kozmetiky musia byť okamžité. Práve naopak, obzvlášť pri prírodnej kozmetike si na účinky treba chvíľu počkať. Mne veľmi pomohlo, že som sa úplne zbavila komerčnej kozmetiky. Moja pokožka sa začala správať inak a ekzém, ktorý sa mi nedávno objavil na pokožke, zmizol. Veľkou pridanou hodnotou mojej spolupráce s Annemarie Börlind je to, že vďaka nej som objavila asi doposiaľ najkvalitnejšie produkty na pleť, aké som kedy používala. Z predošlých článkov istotne viete, že mám citlivú pleť a tá si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Pri testovaní krémov, gélov, sér či mejkapov musím byť opatrná, no sem-tam sa stane, že alergická reakcia sa dostaví prakticky okamžite a s tým sa len veľmi ťažko bojuje. Prvých pár minút pociťujem pálenie pokožky, neskôr je pleť už iba červená. Až doteraz som si v takomto prípade umývala tvár v extrémne studenej vode, aby som zmiernila sčervenanie pokožky, no tento trik pomáha iba čiastočne. Ak teda máte aj vy citlivú pleť, prípadne ak takýto problém poznáte a zaujíma vás, čítajte článok aj ďalej.

Tentoraz som mala tú česť, aby som pre vás otestovala masku a intenzívny koncentrát na citlivú pleť prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind. Článok o tom, aká bola reakcia masky v spojení s mojou pleťou si prečítate v nasledujúcom plánovanom článku.

Annemarie_Borlind_natural_cosmetics

Beauty shot – intenzívny koncentrát SOS sensitive

Intenzívny SOS koncentrát obsahuje špeciálne koncentrované látky, ktoré sú určené na citlivú a oslabenú pleť. Jeho úlohou je upokojovať, zmierňovať a zjemňovať pokožku pleti. V porovnaní s klasickými sérami má tento koncentrát koncentrovanejšie účinné látky. Zloženie tohto koncentrátu nájdete TU.

Sensitive_sos_serum_natural_cosmetics

Balenie a dizajn sú jednoducho úžasné a mne pripomínajú injekčnú striekačku. Samozrejme, injekčná striekačka to nie je 🙂 Dizajn produktu bol navrhnutý tak, aby súvisel so samotným produktom v tom zmysle, že koncentrát má okamžitý účinok a objem 15 ml zabezpečuje rýchly efekt v krátkej dobe (injekcia má tiež takmer okamžitý účinok). Aplikuje sa do rúk alebo priamo na tvár stlačením spodnej časti, ktorá natlakuje do špičky samotný koncentrát. Obal je plastový, ale pôsobí luxusne. Ja som ako jedinú negatívnu vec spozorovala to, že sérum sa v mojom prípade veľmi rýchlo míňa v dôsledku toho, že na moju pleť má naozaj blahodárne účinky a veľmi som si ho obľúbila.

SOS_sensitive_serum

Sensitive_serum_natural

Koncentrát sa aplikuje na vyčistenú pleť a na pleti sa necháva až kým sa nevstrebe. Jemnou masážou pleti uľahčíte a urýchlite vstrebanie. Následne sa naň nanesie váš obľúbený krém na pleť. Ja som tento postup dodržiavala. Na vyčistenú pleť som si aplikovala koncentrát tak, že som si vytlačila približne tri pumpičky do dlane a naniesla toto množstvo séra na pleť. Produkt má veľmi jemnú, neprekážajúcu vôňu a jeho konzistencia je skôr redšia. Do pleti sa zapracuje okamžite a po chvíli na nej nič necítite, pretože sa veľmi rýchlo vstrebáva. Vynikajúce je, že na pleti nezanecháva mastný film. Pri nanášaní denného krému na vsiaknutý koncentrát nedochádza k problémom, je možné použiť akýkoľvek denný krém.

SOS_serum_application

Tento koncentrát zachránil moju pleť pred viacerými alergickými reakciami, ktoré mi vyvolala iná kozmetika. Moja pleť mi sčervenala a pálila ma, ale po aplikácii tohto produktu sa okamžite upokojila a jej sčervenanie zmizlo. Koncentrát je z môjho pohľadu dokonalý. Moja pleť je po ňom pevnejšia a zdravšia, bez akýchkoľvek červených fľakov. Spolu s používaním masky sa účinok týchto produktov zvyšuje a moja pleť si užíva luxusnú a veľmi kvalitnú starostlivosť, pričom výsledky sú badateľné už po prvom použití. Ak trpíte tým, že vaša pleť je veľmi citlivá a vyžaduje si špeciálnu starostlivosť, tento koncentrát je pre vás priam ako stvorený. Ja osobne si bez tohto produktu už neviem predstaviť starostlivosť o moju pleť a som presvedčená, že moja pleť mi túto službu o pár rokov oplatí. SOS koncentrát môžete kúpiť TU

SOS_serum_apply
Koncentrát sa aplikuje do rúk alebo priamo na pleť pomocou aplikátora, z ktorého vychádza produkt
My_skin_after
Pleť po aplikácii masky a SOS koncentrátu na pleť
Výsledok používania
  • Absolútne upokojená, zjemnená a spevnená citlivá pleť
Zhrnutie
  • Okamžitý účinok
  • Zmierňuje sčervenanie, ktoré vám spôsobia na pleti nevhodné produkty
  • Nemastné zloženie
  • Ľahká textúra
  • Vynikajúci produkt na citlivú pleť
  • V kombinácii s maskou ľahko badateľné a dlhodobé účinky

Pre mňa je toto doposiaľ tá najlepšia starostlivosť pre citlivú pleť.

Celkové hodnotenie

10/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.