Detox pleti s rastlinnou kozmetikou Yves Rocher

Ahojte priatelia!

Aký je Váš názor na detoxikáciu? Doprajete ju vašej pleti? Ako na vás detox vplýva a aké produkty používate? Keďže teraz je „obdobie detoxu“ pleti či dokonca celého organizmu, vyskúšala som si ho aj ja. Nedávno som totiž dostala krásny box detoxikačnej kozmetiky značky Yves Rocher, ktorý som testovala a o mojich zisteniach a výsledkoch sa dozviete ďalej v článku. Balíček od spoločnosti Yves Rocher obsahoval dennú a nočnú omladzujúcu starostlivosť o pleť z radu Elixir Jeunesse, dennú starostlivosť Elixir Jeunesse a čistiaci gél na pleť Elixir Jeunesse. Dizajnové balenie týchto produktov obsahovalo tiež limetku a krásnu sklenenú fľašku so slamkou a mätou 😉

Yves_Rocher_detoxikačný_box

Čistiaci gél Elixir Jeunesse

Čistiaci gél z radu Elixir Jeunesse sľubuje dôkladné vyčistenie pleti, ochranu pred nepriaznivými vplyvmi, ako aj pred starnutím. Tento gél má pleť hĺbkovo čistiť, chrániť, hydratovať a zároveň osviežovať. Gél podľa výrobcu odstraňuje z pleti nečistoty a po použití je pleť detoxikovaná, čistá, rozjasnená a odpočinutá.

Yves_Rocher_elixir_jeunesse_čistiaci_gél

Dizajn balenia tohto gélu je pekný, no spoločnosť Yves Rocher pamätala aj na jeho ekologickosť, čo ja veľmi oceňujem. Balenie má tvar tuby, pričom produkt sa jednoducho aplikuje do rúk. Balenie obsahuje 125 ml produktu, čo je celkom dosť.  Zároveň ale takéto balenie nezaberie v kúpeľni veľa miesta, čo isto ocenia mnohé z nás. Kto nevie po francúzsky, nemusí sa obávať. Na zadnej časti balenia je produkt dôkladne popísaný v slovenskom jazyku a nájsť tam možno i spôsob používania.

Vôňa je doslova prírodná, no trochu silnejšia, než som očakávala. Nie je to ale žiadna nepríjemná vôňa, ktorá by vám mohla prekážať. Produkt má gélovú konzistenciu a obsahuje tiež drobné čiastočky, ktoré pripomínajú veľmi jemný píling. Ide skôr o tekutejší gél, preto si ho netreba na pleť nanášať vo veľkom množstve. Píling som si aplikovala každé ráno a večer na vyčistenú pleť, aby som ju zbavila aj tých najdrobnejších nečistôt. Aplikácia gélu je naozaj jednoduchá. Nanášala som si ho na čelo, nos, líca a bradu, no okolie očí je potrebné vynechať!

Elixir_jeunesse_čistiaci_gél_Yves_Rocher

Až do tohto momentu bola práca a pílingom výborná. Moja pokožka si však so zložením tohto gélu nesadla a doslova začala proti nemu bojovať. Aj keď som si pleť jemne masírovala a opláchla vodou, celá sčervenala a začala ma veľmi páliť. S týmto problémom som sa už stretla, keďže moja pleť je VEĽMI citlivá na zloženie kozmetických produktov a špeciálne na parfumy (aj prírodné) či pílingové čiastočky. Cítila som síce, že pleť som mala jemnú a dôkladne vyčistenú, no, bohužiaľ, po tejto alergickej reakcii pleti som nemohla tento gél viac používať. Moja pleť totiž skončila po jeho aplikácii červená, pálila ma a stiahla sa (mala som pocit, že je vysušená). Ak ale vaša pleť nie je takto prehnane citlivá, myslím si, že píling oceníte a vašu pokožku dokáže nielen zbaviť všetkých nečistôt, ale zároveň ju aj zjemní. Píling môžete kúpiť TU.

Výsledok používania
 • Alergická reakcia, neodporúčam na veľmi citlivú pleť
Zhrnutie
 • Výraznejšia vôňa
 • Jemné pílingové čiastočky
 • Praktické balenie
 • Hĺbkové vyčistenie pleti
 • Rastlinná kozmetika

Celkové hodnotenie

3/10

Denná omladzujúca starostlivosť  na suchú pleť  Elixir Jeunesse

Druhý produkt, ktorý bol v balíčku od spoločnosti Yves Rocher, bol tento krásny denný krém na pleť. Ja som od tejto kozmetickej značky používala veľmi dlhú dobu krém na pleť z radu Hydra Végétal, ktorý bol absolútne úžasný a na pleti pôsobil ľahko. Tento krém patrí opäť do produktového radu Elixir Jeunesse a okrem toho, že slúži na detoxikáciu,  bojuje tiež proti starnutiu pleti. Potešilo ma, že krém je určený na suchú pleť, ktorú ja v tomto období ešte stále mám.

Yves_Rocher_detoxikačný_krém_denný

Krém je určený na denné nosenie, pretože obsahuje výťažok z Aphloie, vďaka čomu prirodzene chráni pleť pred prenikaním toxínov. Jeho výrobca sľubuje účinky čistiaceho gélu, teda detoxikáciu, schopnosť zbaviť pleti nečistôt a efekt odpočinutej a rozjasnenej pleti.

Yves_Rocher_detox_creme_day

Ja som sa veľmi tešila na tento krém. Balenie je krásne, vôňa je však rovnaká ako pri čistiacom géle. Celý tento rad kozmetiky vonia prakticky rovnako, i keď u niektorých produktov môžete vôňu vnímať intenzívnejšie, zatiaľ čo u iných produktov sa vám intenzita vône môže zdať nižšia. Krém som si skúšala aplikovať na vyčistenú pleť každý deň. S pokožkou sa zniesol dobre, rýchlo sa vpil a pleť zostala po jeho použití krásne jemná. Na tomto mieste ale musím uviesť, že s mejkapom tento krém veľmi nespolupracoval. Po nanesení sa začal droliť a na tvári vytváral nepekné hrudky. Tento efekt v praxi obmedzil moje každodenné používanie tohto krému, nakoľko si denne dávam na pleť jemnú vrstvu mejkapu, ktorou zakrývam nedokonalosti a vyrovnám tón pleti. Počas víkendu je ale veľmi príjemné nechať si na pleti iba tento ľahký krém. Ak mejkap nepoužívate vôbec, môžete ho používať každý deň. Ochránite tak vašu pleť pred nečistotami a zároveň ju chránite aj pred tvorbou vrások. Tento krém si môžete kúpiť TU.

Yves_Rocher_elixir_jeunesse_day_cream_face

Denný_krém_na_pleť_elixir_jeunesse_Yves_Rocher

Výsledok používania
 • Jemná, vyhladená a prebudená pleť
Zhrnutie
 • Rastlinná kozmetika
 • Vyhladená pleť
 • Príjemná vôňa
 • Problém pri používaní mejkapu (na krém)

Celkové hodnotenie

7/10

Nočná omladzujúca starostlivosť o pleť  Elixir Jeunesse

K dennému krému patrí, samozrejme, aj nočný krém z tohto kozmetického radu. Balenie je takmer úplne rovnaké ako pri dennom kréme. Iba rozdielny nápis na balení poukazuje na to, že tento krém je určený na noc. Toto považujem za významné mínus najmä z pohľadu starších žien, ktoré by si relatívne ľahko mohli zameniť denný krém s nočným, respektíve naopak.

Yves_Rocher_nočný_detoxikačný_krém

Nočný krém sľubuje intenzívny detox pleti počas spánku. Každé ráno by podľa výrobcu mala byť vaša pleť svieža, rozjasnená a vyživená.

Ja si pod nočným krémom predstavujem naozaj hutnú konzistenciu, ktorá sa vpije do pleti a aj keď uložíte hlavu na vankúš, nezotrie sa vám celý krém z tváre. Po prebudení navyše očakávam vyživenú, sviežu a plne hydratovanú (šťavnatú) pleť bez suchých miest.

Yves_Rocher_night_detox_creme_elixir_jeunesse

V porovnaní s denným krémom má tento krém hutnejšiu konzistenciu. Na pleť som si ho aplikovala vždy večer, chvíľu pred spaním, aby sa mohla nejaká časť krému do pleti vpiť ešte pred tým, než som si ľahla. Pleť bola pred aplikáciou vyčistená, aby mohol krém správne účinkovať. No po dlhodobom používaní som bola mierne sklamaná. Podobne, ako pri ostatných produktoch tohto kozmetického radu, balenie je pekné, vôňa príjemná, ale účinky sú skôr priemerné, či dokonca slabo podpriemerné a rozhodne ma neohúrili. Ráno som mala po tomto kréme pleť suchú (nerozumiem prečo, keďže krém má pleť vyživovať). Možno nie je tento krém až tak veľmi vhodný na suchú pleť a na bežnej pleti by pôsobil inak. Preto si určite prečítajte recenzie aj od iných dievčat, ktoré nemajú pleť citlivú a suchú ako ja, pretože účinky tohto krému sa môžu diametrálne líšiť. V mojom prípade však pleť nestihol tento krém do rána dostatočne vyživiť a zregenerovať a preto zostala mdlá a suchšia. Krém môžete kúpiť TU.

Výsledok používania
 • Suchá, mdlá pleť
Zhrnutie
 • Nedostatočná hydratácia a regenerácia
 • Suchá pleť
 • Pekné balenie
 • Príjemná vôňa
 • Rastlinná kozmetika
 • Odporúčam skôr na normálnu pleť, no nie na suchú pleť

Celkové hodnotenie

3/10

Denná starostlivosť s OF 30 Elixir Jeunesse

Posledným produktom, ktorý som vyskúšala, je krém v tube s ochranným faktorom 30. Účinky sú rovnaké, ako pri dennom kréme z radu Elixir Jeunesse, no tento krém si s mojou pleťou doslova sadol. Je hutnejší, ale nie príliš, preto sa do pleti krásne zapracuje. Mejkap sa naň aplikuje veľmi dobre, no je potrebné nechať ho chvíľu pôsobiť, aby sa s mejkapom nezmiešal. Veľmi ma teší aj vysoký ochranný faktor, ktorý je v lete mimoriadne dôležitý. Krém má príjemnú vôňu a nevyvolal mi žiadne sčervenanie pokožky. Pleť po ňom pôsobí veľmi sviežo a odpočinuto. Potešujúce pre mňa je i to, že tento krém bojuje s vráskami, čo nie je nikdy na škodu a osobne mám takéto krémy veľmi rada. Ak máte suchú a citlivú pleť, tak tento denný krém vám môžem odporučiť. Balenie je praktické a skladné – nie je problém hodiť si ho do kabelky a v prípade potreby použiť. Kúpiť ho môžete TU.

Denný_skrášľujúci_krém_Yves_Rocherň

UV_Beauty_facecream_Yves_Rocher

Krém_s_UV_faktorom_Yves_Rocher

Denný_detoxikačný_skrášľujúci_Krém_na_pleť_Yves_Rocher

Výsledok používania
 • Rozjasnená, vyhladená, jemná pleť
Zhrnutie
 • Príjemná vôňa
 • Dobré zapracovanie do pleti
 • Spolupráca s mejkapom
 • Bojuje proti vráskam
 • Rastlinná kozmetika

Celkové hodnotenie

7/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.