Ruža na pleti od prírodnej kozmetiky Weleda

Milé dámy,

páči sa vám vôňa ruží? Lákala by vás kozmetika, ktorá obsahuje výťažky z ruží? Ja som testovala prírodný ružový kozmetický rad značky WELEDA a v tomto článku sa s vami podelím o moje skúsenosti.

Weleda_rose-natural

Ružový rad prírodnej kozmetiky Weleda

Kozmetika Weleda je certifikovaná prírodná kozmetika, ktorá ponúka niekoľko druhov produktov zameraných na odlišné typy pleti. Môžete si vybrať  kozmetiku z granátového jablka, mandľovú kozmetiku, kozmetiku s obsahom kosatca, pupalkový alebo ružový kozmetický rad (viac druhov nájdete TU). Ja veľmi obľubujem produkty s výťažkami z ruží, pretože mojej pleti táto kozmetika prospieva a zároveň mi aj nádherne vonia. Rozhodla som sa preto otestovať pleťový denný krém, pleťový nočný krém, očný krém, olejové ampule a sprchovací gél.

Ružový vyhladzujúci denný krém

Tento krém s výťažkom z ruže som už testovala. Problém bol ale v tom, že išlo iba o vzorku, teda mnou testované balenie bolo veľmi malé a vystačilo iba na pár použití. Pri prírodnej kozmetike preferujem balenia, ktoré sú väčšie, pretože aj samotnej pokožke chvíľu trvá, kým si na takýto druh kozmetiky zvykne. Vtedy moja pokožka reagovala na tento krém tak, že zostala mastná. 

Weleda_prírodná_kozmetika_vyhladzujúci_denný_krém
Plné balenie ružového krému na pleť značky Weleda, 30ml

Podľa výrobcu je tento ružový denný krém určený na normálnu a suchú pokožku, pričom posilňuje prirodzenú ochrannú funkciu lipidovej vrstvy kože. Základom krému je olej zo semien Rosa Moschata. Viac o jeho zložení sa dočítate TU.

Krém sa nanáša ráno na vyčistenú pokožku. Prstami sa zapracuje a je vhodný aj ako podklad pod mejkap. Krém má krásne ružové a praktické balenie, ktoré nezavadzia a preto je vhodný aj na cestovanie. Vôňa tohto krému je absolútne úžasná. Vonia mi ako záhon ruží, no nie je to nič silné či dráždivé.

Weleda_vyhladzujúci_krém_na_pleť

Produkt je bielej farby a jeho konzistencia je hustejšia. Pre účely aplikácie si stačí naniesť na pokožku iba malé množstvo tohto krému. Pri jemnej masáži krém do pleti úplne vsiakne a na pokožke sa vytvorí jemná ochranná vrstva, vďaka ktorej pleť zostáva chránená a regenerovaná.

Denný_krém_na_pleť_Weleda

Pre moju citlivú pleť je tento denný vyhladzujúci krém absolútne úžasná voľba, pretože neobsahuje žiadne farbivá, konzervačné látky a ani parfumy. Pleť mám po jeho používaní jemnú, vyživenú a rozžiarenú. Používam ho tiež pod mejkap a musím uznať, že je výborný aj na takéto použitie. Pleť po ňom totiž nezostáva mastná, dobre sa zapracuje a pri nanášaní mejkapu sa z pokožky „negumuje“. Krém s výťažkami z ruže si môžete kúpiť TU.

Test_denného_krému_Weleda

Denný_vyhladzujúci_prírodný_krém_na_pleť_Weleda

Výsledok používania
 • Oddýchnutá, jemná a vyhladená pleť
Zhrnutie
 • Nádherná vôňa
 • Prírodná kozmetika
 • Jemná a vyhladená pleť
 • Rozjasnenie pleti

Celkové zhrnutie

9/10

 

Ružový vyhladzujúci nočný krém

Okrem denného krému, ktorý sa stará o pokožku počas dňa, je pre mňa nevyhnutný aj nočný krém. Takýto vyhladzujúci nočný krém ponúka aj prírodná kozmetika Weleda a to v rámci svojho ružového produktového radu. Pokožku na pleti by mal tento krém viac vyživiť a počas spánku intenzívne hydratovať tvár, krk i dekolt. Počas noci má tento krém podporovať tiež regeneráciu pokožky i tvorbu jej ochrannej tukovej vrstvy a chrániť pleť pred stratou vitality. Ráno, po použití krému, má byť pleť hladká a oddýchnutá.

Weleda_nočný_vyhladzujúci_krém_na_pleť
Nočný vyhladzujúci krém, 30ml

Balenie tohto nočného krému vyzerá úplne rovnako ako balenie denného krému z tohto produktového radu a líši sa iba drobným nápisom na prednej strane krému, kde sa uvádza, že ide o nočnú starostlivosť. Z hľadiska každodenného používania mi to príde pre ženy trochu nepraktické, pretože aj mne samej sa pri fotení stalo, že som si zamenila denný krém s nočným. Ľahko si teda ženy môžu zameniť balenia denného a nočného krému. Ja by som čakala výraznejšie farebné odlíšenie (napríklad pri balení nočného krému by sa mohol použiť tmavší odtieň ružovej farby). Samotné balenie je však praktické a je vhodné aj na cestovanie, nakoľko nie je veľmi objemné a obal je ľahko uzatvárateľný.

Night_natural_creme_Weleda

Vôňa krému je absolútne totožná s vôňou ostatných výrobkov tohto produktového radu – vonia po ružiach. Ide o naozaj veľmi príjemnú vôňu, ktorá je nevtieraná, jemná a myslím si, že si ju môžu obľúbiť aj náročnejšie používateľky.

Test_nočný_krém_prírodná_kozmetika

Konzistencia krému je jemná. Krém nie je priveľmi hutný, má skôr mierne hustú konzistenciu, ktorá pripomína denný krém (táto skutočnosť len podporuje tvrdenie, že balenia nočného a denného krému by mohli byť odlíšené výraznejšie, aby si zákazníčky tieto krémy nemohli pomýliť). Aplikácia na pokožku je jednoduchá. Stačí použiť naozaj malé množstvo krému, pretože sa dobre roztiera a pleť ho výborne prijíma. Ja si ho pri aplikácii koncami prstov zapracujem do (vyčistenej) pleti vždy večer, pričom krém sa mi do nej krásne vpije a zároveň zanechá na jej povrchu jemnú ochrannú vrstvu.

Nočný_vyhladzujúci_krém_na_pleť_Weleda

Moja pokožka sa s celým týmto produktovým radom znáša veľmi dobre. Ranná pleť je vďaka účinkom nočného krému hladká,  vyživená a veľmi príjemná na dotyk. Na pokožke sa mi nevytvárajú žiadne suché miesta a krém mi nevyvoláva ani žiadne alergické reakcie. Mám pocit, že krém je veľmi šetrný k pokožke a preto by sa mal zniesť aj s tou najcitlivejšou pokožkou. Obrovskou výhodou je i to, že krém pri pravidelnom používaní skutočne dodáva pokožke pružnosť a vitalitu. Vďaka nemu môžem teda moju pleť rozmaznávať nielen počas dňa, ale i v noci. Krém si môžete kúpiť TU.

Weleda_nočný_krém_prírodná_kozmetika

Výsledok používania
 • Pružná, vyživená, vitálna a oddýchnutá pleť
Zhrnutie
 • Vyhladzujúci
 • Regeneračný
 • Vôňa po ružiach (príjemná, nenútená)
 • Prírodná kozmetika
 • Skutočné výsledky

Celkové hodnotenie

9/10

 

Ružový pleťový olej v ampulkách

Ružový olej som na mojej pleti už skúšala. Išlo o olej z divokej ruže značky Alverde (dostupný v DM). Tento olej ma ale veľmi nepotešil, pretože moju pleť zaťažoval a trochu mi prekážala aj jeho silná vôňa. Po tejto skôr negatívnej skúsenosti som sa preto tešila, že môžem vyskúšať nový ružový olej v ampulkách prírodnej kozmetiky Weleda.

Weleda_certifikovaná_prírodná_kozmetika_ružové_olejové_ampule

Ampulky obsahujú olej, ktorý slúži ako špeciálna kúra na unavenú a namáhanú pleť. BIO olej pomáha zachovávať pružnosť pokožky a jej vitalitu. Viac o zložení sa dozviete TU.

Ampule sú v elegantnom balení, z ktorého hneď vyplýva, že ide o ružový kozmetický produktový rad. Ampule sú uložené vedľa seba, zasunuté vo vyrezaných lôžkach, aby sa pri manipulácii predchádzalo ich vypadnutiu a rozbitiu. Každá sklenená ampula obsahuje rovnaké množstvo oleja. Použitie je veľmi jednoduché – treba si vziať uterák alebo servítku, chytiť vrchnú časť ampule a odlomiť. Tým, že ide o sklenené balenie, je lepšie, ak ampule neotvárate holými rukami.

Weleda_ružové_olejové_ampule
Ružový pleťový olej v ampulkách, balenie 7ks

Ja pred použitím oleja svoju pleť jemne navlhčím a vyčistím. Pleť by mala byť vlhká najmä preto, aby sa do nej olej dobre zapracoval (pri suchej pleti olej vsiakne ťažšie). Olej si nanášam na celú tvár, krk aj dekolt. Ampulky obsahujú celkom veľké množstvo oleja, preto vám môže zostať časť produktu aj na ďalšie použitie.

Weleda_prírodná_kozmetika_ružové_ampule

Olej je na pleti jemný, nedráždil ma a veľmi rýchlo vsakuje. Nanášala som si ho pred spaním, aby pôsobil počas noci, prípadne, ak som celý deň doma, doprajem mojej pleti takýto relax a výživu aj počas dňa. Pleť je po ňom skutočne krásne hladká a rozžiarená. Ja som z týchto ampuliek nadšená a vy si ich môžete kúpiť TU.

Weleda_ampule_ruža

Výsledok používania
 • Jemná, hydratovaná, rozžiarená pleť
Zhrnutie
 • Hydratácia
 • Rozžiarenie pleti
 • Krásna vôňa
 • Jemnosť konzistencie oleja

Celkové hodnotenie

10/10

 

Ružový vyhladzujúci očný krém

Veľmi ma potešilo, že ružový rad prírodnej kozmetiky Weleda obsahuje aj očný krém. Som presvedčená, že očný krém môžu používať tak ženy, ako aj muži, a to v rôznych vekových kategóriách. Hlavnou úlohou každého očného krému je dodať vitalitu mimoriadne citlivej pokožke, ktorá sa nachádza pod očami. Pokožka v okolí očí je veľmi jemná a zvyčajne ju pri odličovaní dráždime, čo, okrem iného, vedie k vytváraniu neželaných vrások. Očný krém je pri tom jedným z nástrojov, ktorý nám umožňuje bojovať proti týmto vráskam, prípadne aspoň zmierňovať ich vytváranie. Krémy určené na očné okolie spoznáme relatívne ľahko už podľa ich konzistencie. Sú totiž obyčajne výrazne jemnejšie a šetrnejšie.

Očný_krém_proti_vráskam

Očný krém proti vráskam od prírodnej kozmetiky Weleda nie je parfumovaný a má dobrú znášanlivosť aj s citlivou pokožkou v okolí očí. Jeho zloženie je prispôsobené tak, aby bola pokožka v okolí očí po jeho použití oživená.

Očný_krém_ružová_rada
Ružový vyhladzujúci očný krém, 10ml

Krém má pekné balenie. Produktový obsah sa nachádza v menšej tube a preto ľahko odhadneme, že ide o krém, ktorý je určený práve na očné okolie. Vôňa je naozaj príjemná a neobsahuje žiadne parfumy, čo považujem za veľmi dôležité, lebo oči nedráždi a nevyvoláva slzenie.

Weleda_eyecream

Krém ma ľahkú konzistenciu, je redší a v okolí očí sa ľahko zapracuje do pokožky. Moje citlivé oči tento krém vôbec nedráždi a ľahko sa vstrebáva. Pokožka je po aplikácii jemná, hladká a rozjasnená. Odporúčam očný krém používať aspoň 15-30 minút pred spaním, aby sa do pokožky stihol zapracovať a nedostal sa do očí. Občas tento krém používam aj ráno a aj v takom prípade sa snažím, aby som pred aplikáciou mejkapu dodržala odstup aspoň 15 minút. Vďaka tomu sa krém stihne vstrebať do pokožky v okolí mojich očí.

Test_Weleda_očný_krém

Testujeme_Weleda_očný_krém_ružová_rada

Krém sa používa tak, že si nanesieme malé množstvo produktu medzi špičky prostredníka a prstenníka a následne jemnými krúživými pohybmi krém vtierame do pokožky. Tieto dva prsty používame najmä kvôli tomu, že v nich máme najväčší cit a vďaka tomu môžeme vytvárať len veľmi jemný tlak na očné okolie. Krém sa nanáša od vonkajšieho kútika oka postupne k vnútornému. Použiť ho ale možno aj pod obočie. Očný krém môžete kúpiť TU.

Výsledok používania
 • Jemná, rozjasnená a vyhladená pokožka v okolí očí
Zhrnutie
 • Neparfumovaný krém
 • Jemný a šetrný k citlivým očiam (pokožke)
 • Rozjasňuje
 • Vyhladzuje
 • Prírodná kozmetika

Celkové hodnotenie

9/10

 

Ružová harmonizujúca sprchovacia emulzia

Posledným testovaným produktom z tohto ružového produktového radu je sprchová emulzia. Keďže ide o rovnaký kozmetický rad, nikoho neprekvapí, že aj tento sprchový gél vonia po ružiach, čo je veľmi príjemné (predovšetkým po dlhom a náročnom dni). Emulzia mi nespôsobuje alergiu na rukách (ekzém) a je veľmi jemná. Aj keď som na otestovanie dostala iba vzorku, dovolím si konštatovať, že táto sprchová emulzia ma dokázala osviežiť a na pokožke pôsobila naozaj príjemne. 

Weleda_harmonizujúca_sprchová_emulzia
Sprchová emulzia, vzorka

Sprchová_emulzia_prírodná_kozmetika

Výsledok používania
 • Hladká, prevoňaná pokožka bez podráždenia
Zhrnutie
 • Príjemná ružová vôňa
 • Jemnosť
 • Pocit osvieženia
 • Nedráždenie pokožky

Celkové hodnotenie

9/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.