ZDRAVÉ opaľovanie s prírodnou kozmetikou Weleda

Milí priatelia,

vonku už máme krásne slnečno, teplo a každého z nás to ťahá von, aby sme po dlhej zime načerpali vitamín D. Mojím najobľúbenejším obdobím je leto, no aj v tomto ročnom období treba dodržiavať určité zásady, aby bola naša pokožka stále zdravá, pružná a krásna. I preto som sa rozhodla, že vám v dnešnom článku predstavím nové prírodné opaľovacie krémy značky Weleda, ktoré vám zabezpečia dokonalú starostlivosť o pokožku počas celého leta. Samozrejme, táto prírodná kozmetika vyrába aj opaľovacie krémy pre najmenších.

Mlieko na opaľovanie SPF 30

Prvým produktom, ktorý som sa rozhodla vyskúšať, je mlieko na opaľovanie s ochranným faktorom 30. Nikdy som nepoužívala tak vysoké ochranné faktory, no čím som staršia, tým viac nadobúdam pocit, že slnečné žiarenie je silnejšie a agresívnejšie. Našu pokožku pri tom nezriedka vystavujeme priamemu slnečnému žiareniu, ktoré môže byť naozaj veľmi nebezpečné. Pokiaľ ale chceme mať zdravú, pružnú a krásnu pokožku, je dôležité správne sa chrániť pred nežiaducimi účinkami.

Weleda - mlieko na opaľovanie na celé teloToto mlieko na opaľovanie obsahuje výťažok z BIO plesnivca alpského, ktorý spoľahlivo chráni pokožku pred UVA a UVB žiarením. Keďže ide o prírodnú kozmetiku, toto opaľovacie mlieko obsahuje len minerálne UV filtre (bez nano-častíc) a rastlinné oleje, ako napríklad slnečnicový a kokosový olej v BIO kvalite. Mlieko má sviežu citrusovú vôňu a vďačíme za to vavrínu kubébovému, levanduľovým kvetom či harmančeku rímskemu. Okrem jeho krásnej vôni je testované mlieko aj vode odolné!

 

Weleda - dizajn balenia krému na opaľovanie
Dizajn opaľovacieho krému prírodnej kozmetiky Weleda

Opaľovacie mlieko je balené v klasickej vytláčacej tube, ktorá je zabelená v elegantnej žltej krabičke. Už táto farba balenia mi akosi podvedome naznačuje, že ide o  produkt opaľovacej kozmetiky. Balenie je praktické, no pri cestovaní by som si dala pozor a mlieko zabalila pre istotu do vrecúška, aby sa predišlo vytečeniu (s kuframi sa na letiskách väčšinou zaobchádza neopatrne a nezriedka sú počas prepravy natlačené v stiesnených priestoroch).

Test na ruke - opaľovací krém na telo - Weleda
Aplikácia opaľovacieho krému

Ak obľubujete sviežu citrusovú vôňu, pri tomto mlieku si prídete na svoje. Vôňa pripomína leto, je  svieža a podľa mňa absolútne vhodná pre opaľovacie mlieko. Tým, že ide o prírodný produkt neobsahujúci žiadny alkohol, užívateľ necíti nepríjemný alkoholový pach a rovnako tak ani nepríjemné pálenie na citlivejšej pokožke.

Rozotieranie opaľovacieho mlieka na telo - Weleda
Konzistencia krému

Konzistencia je veľmi hustá, no vďaka skutočnosti, že mlieko obsahuje oleje, dobre sa rozotiera. Odolnosť voči vode zabezpečuje jeho dlhú výdrž na pokožke. Samozrejme, je dôležité, aby sa pokožka po dlhšom kúpaní opäť natrela, vďaka čomu sa predchádza znižovaniu účinnosti mlieka. Toto mlieko navyše pokožku vyživuje a zjemňuje. Ak idete prvýkrát na slnko alebo potrebujete spoľahlivú ochranu pred slnečným žiarením, určite odporúčam použiť tento produkt značky Weleda. Opaľovacie mlieko na telo si môžete kúpiť TU.

Výsledok používania:

 • Jemná, chránená a hydratovaná pokožka

Zhrnutie:

 • Vysoká ochrana
 • Prírodný produkt
 • Svieža citrusová vôňa
 • Jemnosť pokožky
 • Vyššia cena
 • Veľmi hustá konzistencia

Celkové hodnotenie

9/10

Krém na opaľovanie (na tvár) s SPF 30

I keď je priamemu slnečnému žiareniu vystavované v lete prakticky celé telo, pokožka tváre si zaslúži za každých okolností špeciálnu starostlivosť. Ja som približne pred troma rokmi začala používať samostatne opaľovací krém určený na pleť a môžem skonštatovať, že krémy určené na ochranu pleti sa skutočne odlišujú. Opaľovacie mlieko na telo značky Weleda je tak úžasné a doplnené aj o opaľovací krém na pleť.

Weleda - krém na opaľovanie na tvár
Opaľovací krém na pleť, 50ml

Tento krém pokožku chráni, predchádza jej starnutiu, dodáva jej hydratáciu a výživu, čo je nesmierne dôležité pri vystavovaní sa slnečnému žiareniu. Jednoznačnou výhodou tohto krému je to, že nezanáša póry! Obsahuje minerálne oleje bez nano-častíc a je vhodný aj pre vegánov.

Dizajn krému na opaľovanie na tvár - Weleda
Dizajn opaľovacieho krému

Balenie krému má rovnaké dizajn ako opaľovacie mlieko na telo. Odlišuje sa prakticky iba veľkosťou (keďže tento krém je určený na ošetrovanie pleti, má menšie balenie).

Aplikácia krému na opaľovanie na pleť - Weleda
Konzistencia krému
Weleda - rozotieranie krému na opaľovanie na pleť
Ľahké roztieranie, vysoká a spoľahlivá ochrana

Konzistencia krému nie je taká hustá ako konzistencia opaľovacieho mlieka, no je potrebné dobre ho zapracovať do pleti. Je dokonca možné ponechať jemnejšiu vrstvu krému na pleti a počkať, kým sa vpije. Takáto aplikácia krému  zanechá pleť jemnú, vláčnu a voňavú.

Krém na opaľovanie nanesený na pleti-Weleda
Aplikácia opaľovacieho krému na pleť

Aplikácia opaľovacieho krému na pleť Weleda

Aj v tomto prípade je vôňa citrusová, čo je veľmi príjemné. Osobne mám s týmto krémom len tie najlepšie skúsenosti. Po aplikovaní mi na pleti vydržal celý deň, a to až do umytia (tvár nebola pri kúpaní namáčaná vo vode). Taktiež je výborný aj ako podklad pod mejkap, ktorý nemá SPF. Krém na pleti neštípe, nedráždi ju, pôsobí príjemne a dobre sa rozotiera. Na aplikáciu postačuje iba malé množstvo, ktoré by malo vystačiť na celú pleť. Pleťový krém na opaľovanie si môžete kúpiť TU.

Aplikácia krému na pleť - reálne fotky

Výsledok používania:

 • Ochrana pred slnkom, výživa pleti

Zhrnutie:

 • Určený a vyvinutý špeciálne na pleť
 • Chráni pokožku pred slnkom
 • Neupcháva póry
 • Krém je jemný a vláčny
 • Pokožka je hydratovaná

Celkové hodnotenie:

10/10

Mlieko po opaľovaní

Výrobca prírodnej kozmetiky Weleda nezabúda ani na ošetrovanie pokožky po opaľovaní. Preto prichádza tento producent na trh s úžasným mliekom po opaľovaní. Každá pokožka je po opaľovaní namáhaná a zaťažovaná, preto nie je nič lepšie, ako ju po opaľovaní upokojiť. Toto mlieko obsahuje šťavu z Aloe vera, ktorá na pokožke príjemne chladí. Okrem tohto skvelého pocitu pokožku mlieko upokojuje a hydratuje. V neposlednom rade mlieko po opaľovaní podporuje regeneráciu pokožky a pomáha udržiavať dlhodobé opálenie.

Mlieko po opaľovaní - Weleda
Chladivé a upokojujúce mlieko po opaľovaní

Rada by som pochválila aj dizajn jeho balenia. Mlieko síce nie je balené v krabičke, čo mne nijako neprekáža. Konzistencia mlieka je relatívne riedka a preto sa na pokožke dobre rozotiera a veľmi rýchlo sa do nej vpije. Už spomínaný chladivý účinok vyvoláva po opaľovaní príjemné pocity.

Weleda - dizajn obalu mlieka po opaľovaní
Dizajn balenia krému po opaľovaní

Vôňa je, podobne ako pri ostatných hodnotených opaľovacích produktoch značky Weleda, citrusová. V porovnaní s nimi je však menej intenzívna. Používaním tohto mlieka po opaľovaní som dosiahla, že pokožku som mala ošetrenú a zároveň veľmi jemnú, hebkú a absolútne hydratovanú. Toto mlieko mi pomohlo dosiahnuť  zhnednutie inak červených miest na pokožke, ktoré mávam pravidelne po prvom opaľovaní v priebehu roku, keďže moja pokožka je veľmi svetlá. Toto skvelé mlieko po opaľovaní si môžete kúpiť TU.

Konzistencia mlieka po opaľovaní, Weleda
Konzistencia mlieka po opaľovaní

Výsledok používania:

 • Svieža, voňavá a ukľudnená pokožka po opaľovaní

Zhrnutie:

 • Výťažok z aloe vera
 • Chladivý efekt
 • Hydratácia
 • Upokojenie pokožky, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu

Celkové hodnotenie:

9/10

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.