Prírodný BB krém ideálny na leto

Ahojte priatelia,

v rámci spolupráce s prírodnou kozmetikou Weleda som testovala ich absolútne nové BB krémy na pleť. Blížiace sa leto znamená, že naša pleť si zaslúži niečo ľahšie. A podľa mňa je toto ideálna voľba pre každý typ pleti. Ja som si BB krémy v letnom období doslova zamilovala. Na pleti sú totiž ľahké, nezaťažujú ju a neupchávajú mi póry, keď sa idem napríklad kúpať. Navyše, nespôsobujú na pleti žiadne fľaky v dôsledku zotretia „mejkapu“ a mnoho týchto krémov obsahuje aj nejaký ochranný faktor, čo v lete určite iba oceníme.

Prírodné BB krémy značky Weleda

V lete používam na pleť iba také BB krémy, ktoré mi vyrovnávajú tón pleti a zároveň ju nezaťažujú. Prírodná kozmetika Weleda prišla na trh s dvomi odtieňmi BB krémov: Nude Bronze. Vo všeobecnosti platí, že BB krémy sa nevyrábajú v širokej škále farieb. Dôvodom je ich ľahké zloženie a schopnosť prispôsobiť sa pleti. Samozrejme, správny odtieň pleti sa dá vždy dosiahnuť kombináciou svetlejšej a tmavšej farby a presne takto to je aj v prípade týchto dvoch odtieňov.

Weleda prírodné BB krémy

Oba hodnotené krémy sú balené v peknej papierovej krabičke, na ktorej zaujme názov „Beauty Balm“. BB krém by mal zodpovedať pravidlu 5 v 1. To znamená, že pleť má tónovať, zmatňovať, zakrývať drobné nedostatky, hydratovať a zjednotiť vzhľad pokožky.

Weleda BB krémy na pleť
BB krém, odtieň “nude”
BB krémy
BB krém, odtieň “bronze”

V každej tube sa nachádza 30ml BB krému. I keď by sa mohlo zdať, že to nie je veľa, moja skúsenosť mi ukazuje, že je to množstvo, ktoré pri normálnom používaní vydrží prakticky celé leto. Tuba je plastová, menšia a podľa mňa aj dostatočne skladná. Vôňa krému je veľmi príjemná a nenútená. Pigmentácia týchto BB krémov je slabá, pretože ide iba o jemne zafarbený krém a nie mejkap. Cieľom je, aby na pokožke pôsobil neviditeľne.

BB krém aplikácia nude
Aplikácia odtieňa “nude”

Odtieň nude rozotretie na ruke

BB krém po niekoľkých minútach pôsobenia

Pri testovaní týchto produktov ma mierne potrápila náročnosť ich aplikácie. Tieto BB krémy totiž nefungujú tak, ako iné, bežne dostupné BB krémy. Inými slovami, ich aplikácia si vyžaduje dôkladnejší prístup. Pri prvom použití odtieňu Nude som si naniesla BB krém na pleť v hrubšej vrstve. Po zaschnutí krému sa na pokožke vytvorila akási maska a po jej miernom pošúchaní sa začala droliť a vytvárali sa žmolky (akoby som gumovala). Bola som zaskočená a hľadala som príčinu.

Aplikácia BB krému na ruku
Aplikácia odtieňa “bronze”

Odtieň bronze aplikácia na ruke

Odtieň bronze na ruke po aplikácii

Druhýkrát som si krém naniesla ráno na vyčistenú a nakrémovanú pleť (hydratačným krémom). I keď som použila menšie množstvo, stále to bolo priveľa, pretože pokožka sa podráždila a na mojej pleti sa objavili drobné fľaky.

BB krém odtieň bronze

Požadovaný efekt som dosiahla až na tretí pokus. Ako som postupovala? Pleť som si vyčistila čistiacim gélom, nakrémovala ju a počkala som, kým sa krém vstrebal do pleti. Dôležité je, aby ste nepoužívali na pleť nič mastné, no pleť nemôže zostať suchá, pretože potom sa vám na pleti spravia z BB krému šupinky. Po chvíli, keď sa krém vstrebal, som si na chrbát ruky aplikovala doslova malinké množstvo BB krému a jemne som ho rozotrela. Následne som si malé množstvo naniesla na prst a aplikovala ho na pleť. Veľmi dôležité je, aby ste BB krém do pleti úplne zapracovali. BB krém pôsobil na mojej pleti po tejto tretej aplikácii absolútne neviditeľne, nevyvolal mi žiadnu nechcenú reakciu (fľaky) a pôsobil veľmi prirodzene. Pozor! BB krém nie je mejkap! Treba ho aplikovať v úplne minimálnom množstve!

Pri nesprávnej aplikácii BB krému:

Nesprávna aplikácia BB krému

Problém pri nesprávnej aplikácii

Druhý BB krém pôsobí úplne rovnako a rozdiel vidím iba v odtieňoch. Farba je mierne tmavšia, ale pri zmiešaní s odtieňom Nude alebo pri použití malého množstva sa hodí na opálený typ pleti a ja ho budem určite používať na dovolenke.

Na záver by som rada upozornila, že každá pleť je iná a preto každej pleti vyhovujú odlišné produkty. Nevylučujem ani to, že môžete mať iné skúsenosti s aplikáciou týchto BB krémov. Veď asi sa zhodneme v tom, že každá z nás si musí nájsť ten svoj spôsob, ktorý jej vyhovuje.

Odtieň “Nude” môžete kúpiť TU.

Odtieň “Bronze” môžete kúpiť TU.

Výsledok:
  • zjednotená pleť, ktorá môže dýchať
Zhrnutie:
  • ľahké zloženie
  • príjemná vôňa
  • náročnejšia aplikácia
  • dva odtiene

Celkové hodnotenie:

6/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.