Ako osviežiť telo v letných mesiacoch a pri tom schudnúť?

Milí priatelia,

ako osviežujete svoje telo v letných mesiacoch? Nepochybujem o tom, že mnohí z vás využijete možnosť spojiť osvieženie tela s kúpaním, či plávaním, čo je podľa mňa skvelé riešenie najmä v horúčavách. Takéto osvieženie dokážeme nášmu telu zabezpečiť nielen pri domácich priehradách, jazerách alebo v akvaparkoch, ale napríklad aj na dovolenkách v prímorských oblastiach. Ja sa momentálne nechodím ani kúpať a dovolenka ma ešte len čaká, preto sa snažím svoje telo nabudiť inými spôsobmi, ktoré mu zaručia tak potrebnú sviežosť a hydratáciu. Ak sa chcete dozvedieť, čo v takejto situácii používam ja, prečítajte si celý článok a dozviete sa to.

Cukrový telový píling od Natura Siberica

 

Ľadový cukrový telový píling na chudnutie

Balenie píling Natura Siberica prírodná telová kozmetika
Balenie ľadového cukrového pílingu od Natura Siberica

Nedávno som si rozbalila veľký balík, v ktorom sa nachádzal telový píling od prírodnej kozmetiky Natura Siberica. Úlohou tohto pílingu je napnúť pokožku a tým zbaviť naše telo zbytočných centimetrov. Píling obsahuje olej z jadierok ostružiny arktickej a výťažky z linnéovky severnej, mäty divorastúcej a siversie tajmírskej. Na oficiálnej stránke spoločnosti Natura Siberica sa dozviete, že:

 • linnéovka severná tonizuje pokožku, zvyšuje jej imunitu a posilňuje odvodňovací účinok;
 • olej z ostružiny arktickej podporuje syntézu kolagénu a má omladzujúce účinky na pokožku;
 • mäta divorastúca má tonizujúci účinok a aktivuje látkovú premenu v kožných bunkách;
 • siversia tajmírska zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky a pomáha zlepšovať línie tela.
Cukrový telový píling Natura Siberica ukážka
Cukrový píling
Ukážka chladivého pílingu Natura Siberica
Konzistencia pílingu

Použitie pílingu je úplne jednoduché: na vlhkú pokožku (na problémové partie obzvlášť) sa nanesie dostatočné množstvo, pokožka sa jemne premasíruje a následne sa opláchne čistou vodou.

Balenie a aplikácia telového pílingu Natura Siberica

Píling sa nachádza vo veľkom plastovom obale, ktorý je umiestnený v krabičke. Jej dizajn pílingu dodáva šmrnc a luxus. Produktu je v balení naozaj veľa, pretože má až 370 ml. To, že píling má také veľké balenie, prináša aj praktické problémy. Ak chcete niekam cestovať a brať si ho so sebou, celé balenie vám zbytočne zaberie veľa miesta a ja by som ho pravdepodobne nebrala so sebou ani kvôli hmotnosti. Našťastie, produkt sa dá z balenia jednoducho odobrať do nejakého praktickejšieho balenia.

Aplikácia pílingu Natura Siberica prírodná kozmetika
Aplikácia pílingu na telo

Vôňa je absolútne úžasná! Pri aplikácii cítite mentol a cukor, čo vám aktivuje vaše zmysly. Keďže tento píling obsahuje cukor, jeho zrniečka sú hrubšie. Vzhľadom na tento fakt je vhodné píling na pokožke roztierať jemne, aby ste si ju zbytočne nerozdráždili. Pamätať si treba pravidlo, že žiadny píling nie je vhodné používať na suchú pokožku! Pokožka musí byť mokrá a ideálne je, ak aj samotný píling v dlani zmiešate s vodou. Dosiahnete tým jeho zjemnenie a ulahodíte tým aj svojej pokožke.

Chladivý telový píling na chudnutie od Natura Siberica

Mentol zabezpečuje „ľadový“ efekt, ktorý je pre rozhorúčené telo neskutočne príjemné. V letných mesiacoch to vašu pokožku schladí a zasiahne vás mierny (ale príjemný) chlad. Ja som sa doteraz s takýmto chladivým pílingom nestretla, no toto je absolútna bomba pre celé moje telo!

Konzistencia telového chladivého pílingu

Pomocou tohto pílingu by ste mali dosiahnuť aj úbytok centimetrov v oblasti problematických partií. Ja som tento efekt na sebe nespozorovala, no nie som prekvapená. Na to, aby človek schudol, musí upraviť stravu a musí sa hýbať. Očakávané schudnutie podľa mňa za nás v pohodlí vane nevyvolá žiadny píling. Samozrejme, nevylučujem jeho spevňovacie účinky, pretože telo ochladí, pokožku prekrví a zbaví ju jej odumretých častí . Píling je najvhodnejšie použiť pred prvým opaľovaním, vďaka čomu dosiahneme lepšie opálenie. Ja som zvykla používať ho raz za mesiac, čím som dopriala potrebnú starostlivosť aj pokožke môjho tela.

Roztieranie telového pílingu

Ľadový telový píling na chudnutie si môžete kúpiť TU.

Výsledok
 • Jemná pokožka s chladivým efektom
Zhrnutie
 • Ľadový (chladivý) efekt
 • Vyhladenie pokožky
 • Uvoľňujúca vôňa
 • Veľké balenie
 • Zloženie podporujúce napnutie pokožky

Celkové hodnotenie

8/10

 

Spevňujúci telový krém z modrej riasy Kam-Chat-Ka

Spevňujúci telový krém prírodná kozmetika Natura Siberica
Spevňujúci telový krém na telo

Ľadový cukrový píling úžasne dopĺňa tento spevňujúci telový krém prírodnej kozmetiky Natura Siberica. Krém je určený na unavenú a fádnu pokožku, ktorú dopĺňa energiou a zároveň tvaruje línie tela. Krém obsahuje organický extrakt z kosatca, organickú lamináriu a organický extrakt zo ženšena. Podľa Natura Siberica sú ich funkcie takéto:

 • organický extrakt z kosatca zvyšuje pevnosť a elasticitu pokožky, dodáva jej tonizujúci efekt a pôsobí protizápalovo;
 • organická laminária obsahuje vysokú koncentráciu magnézia, kalcia, vitamínov A, C, E, bielkovín a mastných aminokyselín, posilňuje regeneračný proces, intenzívne zvlhčuje a spevňuje pokožku;
 • organický extrakt zo ženšena ochraňuje pokožku pred pôsobením vonkajšieho prostredia a pomáha spomaliť príznaky starnutia.

Krém sa nanáša na problematické partie (brucho, boky a stehná) jeden- až dvakrát denne a do pokožky sa zapracúva krúživými pohybmi.

Natura Siberica telový krém so spevňujúcim a energizujúcim efektom
Balenie krému

Krém má hustú konzistenciu, no pri roztieraní je prekvapujúco jemný a šetrný. Vôňa je bežná „krémová“, mne sa nezdala ničím špecifická, no aj tak bola skôr výraznejšia. Nemyslím si však, že táto intenzita vône by mohla byť akousi prekážkou či problémom.

Veľkosť balenie spevňujúceho telového krému

Krém je obsiahnutý v krásnom balení a podobne, ako tomu bolo pri pílingu, aj v tomto prípade zaujme zákazníkov i vkusná krabička. Samotný produkt sa nachádza v ťažkom sklenenom obale, čo je pre cestovateľky asi nepraktické. Samotný obal je naozaj veľmi ťažký a obsahuje 200 ml produktu.

Aplikácia telového krému
Aplikácia krému na telo

Ako som už naznačila, krém sa výborne roztiera, je jemný a vláčny. Pokožka po ňom zostáva nádherne žiarivá. To, či účinne bojuje s problematickými partiami, opäť nemôžem jednoznačne potvrdiť. Spozorovala som však, že pokožka je po ňom hladká, jemná a celkovo pôsobí žiarivejšie i pevnejšie. Ja by som tento krém odporúčala ako výborný doplnok k pravidelnému cvičeniu a správnej životospráve, kedy sa aj pokožka môže meniť a je dôležité hydratovať ju a starať sa o jej elasticitu a vyživovanie. Mojím problémom je suchší charakter pokožky, preto je pre mňa tento krém vynikajúcou voľbou na leto. Okrem hydratácie dokáže moju pokožku skrášliť, čo je viditeľné relatívne rýchlo.

Spevňujúci krém na telo si môžete kúpiť TU.

Výsledok
 • Jemná, žiarivá a pružnejšia pokožka
Zhrnutie
 • Veľké balenie
 • Pokožke dodáva energiu a pružnosť
 • Príjemná vôňa
 • Skrášľujúci účinok
 • Výborná hydratácia

Celkové hodnotenie

8/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.