Ako pleť dokonale hydratovať?

Milí priatelia,

vonku máme momentálne veľmi teplé dni a moje telo s tým bojuje. Nie kvôli tomu, že je príliš teplo, ale skôr kvôli tomu, že mám pocit chýbajúcej hydratácie. V takomto období je mimoriadne dôležité dopĺňať tekutiny. Môjmu telu to však akosi nestačí, preto som siahla po vitamínoch, ktoré sú pre kondíciu celého tela nevyhnutné. Tento problém citlivo vníma aj naša pleť a preto je nesmierne dôležité poskytnúť primeranú hydratáciu aj jej. Za týmto účelom som siahla po prírodnej kozmetike značky Annemarie Börlind, a to konkrétne po výrobkoch z produktového radu AQUANATURE SYSTEM HYDRO. V tomto článku vám ponúkam výsledky testovania vyhladzujúceho hydratačného denného krému vo verzii Light a bežného vyhladzujúceho hydratačného denného krému.

Krémy na pleť. Hydratácia.
Vyhladzujúci hydratačný krém Light a denný hydratačný krém

Hydratačné sérum a krém od prírodnej kozmetiky Annemarie Borlind

AQUANATURE SYSTEM HYDRO – Vyhladzujúci hydratačný denný krém Light

Prvou záchranou pre moju pleť bol ultra-ľahký hydratačný krém. Tým, že tento krém je vhodný pre zmiešanú pleť, vyhovoval aj mojej, inak veľmi citlivej pleti. Nijako ju nedráždil a bol k nej šetrný a jemný. Oslovila ma tiež konzistencia tohto krému, ktorá je ľahučko jemná, tekutá. Krém navyše krásne vonia.

Ultra ľahký hydratačný krém na pleť
Vyhladzujúci hydratačný denný krém Light – balenie

Balenie krému je veľké, produkt je v sklenom obale, čím pôsobí luxusne. Krém má bledo modrú farbu a aplikuje sa pomocou pumpičky. V návode sa píše, že sa má používať ráno na vyčistenú pleť. Krém obsahuje hydratačný komplex z botanickej kyseliny hyalurónovejkmeňových buniek Papyrusu, vďaka čomu je pleť dlhodobo hydratovaná a posilnená. Zároveň je pleť chránená pred neprimeraným únikom hydratácie a aj jej povrch zostáva žiarivo krásny a vyvoláva dojem sviežosti.

Prírodná kozmetika Annemarie Borlind sérum na pleť

Light denný krém Annemarie Borlind
Certifikovaná prírodná kozmetika Annemarie Börlind
Aplikácia hydratačného séra Annemarie Borlind
Aplikácia ľahkého hydratačného krému na ruku

Krém som si aplikovala podľa pokynov v návode (teda ráno na vyčistenú pleť) a zapracovala som ho prstami. Vďaka jeho ľahkému zloženiu pleť nezostávala v žiadnom prípade mastná, krém vsiakol okamžite a pleť skutočne rozžiaril a zanechal ju hladkú a voňavú.

Aplikácia hydratačného séra Aquanature na pleť
Aplikácia krému na pleť

Po aplikácii krému som si na pleť naniesla mejkap. S radosťou môžem potvrdiť, že s mejkapom sa krém znášal výborne a na pleti nespôsoboval žiadne škvrny.

Hydratačné sérum Aquanature

Aplikácia krému pomocou pumpičky
Ľahká aplikácia pomocou pumpičky
Konzistencia ultra ľahkého krému od Annemarie Borlind
Konzistencia ľahkého hydratačného krému
Roztieranie krému Light na ruke
Jemne gélová konzistencia krému

Osobne mám pocit, že aj vďaka tomuto ľahkému krému dostáva moja pleť v lete dostatok hydratácie. To jej umožňuje aj prirodzene regenerovať, vďaka čomu je krásne vyhladená, žiarivá a voňavá.

Aplikácia séra pomocou pumpičky

Pleť po používaní hydratačnej rady Aquanature Annemarie Borlind

Výsledok
 • Hydratovaná, žiarivá, zregenerová a vyhladená pleť
Zhrnutie
 • Vhodný na zmiešanú pleť
 • Veľmi šetrný k pleti
 • Ľahké zloženie
 • Skutočné účinky

Celkové hodnotenie

10/10

 

AQUANATURE SYSTEM HYDRO – Vyhladzujúci hydratačný denný krém

Druhým vynikajúcim hydratačným pomocníkom pre pleť je klasický denný hydratačný krém. Tento krém má v porovnaní s predchádzajúcim výrobkom hustejšiu konzistenciu a preto sa mi aj jeho účinok zdal byť silnejší a výraznejší. Tento krém je vhodný pre nedostatočne hydratovanú pleť. Okrem iného totiž zabezpečuje vyváženú vlhkosť počas dlhého trvania.

Hydratačný krém aquanature

Obal hydratačného krému prírodnej kozmetiky
Vyhladzujúci denný hydratačný krém od Annemarie Börlind

Produkt je balený v sklenom obale, no aplikuje sa pomocou prstov, nie pumpičky. Okrem hustejšej konzistencie má krém účinky, ktoré sú porovnateľné alebo dokonca rovnaké, ako predošlý ľahký hydratačný krém. Uvažujem, že najvhodnejšie by bolo použiť najskôr ľahký krém, ktorý do pleti úplne vsiakne, a následne na pleť ešte aplikovať tento hustejší krém, ktorý na povrchu pokožky vytvorí jemnučký ochranný film. Takáto kombinácia by mala zaručiť, že pleť bude dokonale hydratovaná, rozžiarená, jemná, voňavá a plná zdravia. Rozhodne by ste sa vďaka tomu mali vyhnúť mdlej a suchej pleti.

Balenie krému Annemarie Borlind system hydro
Balenie vyhladzujúceho denného hydratačného krému
Hydratačný krém Annemarie Borlind
Aplikácia pomocou prstov

Keď som zachovala vyššie uvedený postup a bežný hydratačný krém som naniesla na pokožku až po tom, čo mi do pleti vsiakol ľahký hydratačný krém, dosiahla som ochranu, ktorá zabránila vysúšaniu mojej pleti.

Konzistencia krému v balení

Konzistencia krému na ruke
Hustejšia konzistencia krému

Tento krém je vhodný ako podklad pod mejkap, čo sa bohužiaľ v mojom prípade nepotvrdilo, pretože si s mojim matným mejkapom, ktorý momentálne používam tento krém veľmi nesadol a pri nanášaní mejkapu sa mi na pleti vytvárali drobné „žmolky“.

Rozotretie hydratačného séra od prírodnej kozmetiky Annemarie Borlind

 

Toto ale neplatí pri mejkape, ktorý je redší a nemá matný finiš. Samozrejme, každý druh mejkapu je iný a preto aj akýkoľvek krém môže rôzne reagovať. Pripomínam, že pokiaľ si tento krém nesadol s mojim matným mejkapom to neznamená, že si nemôže sadnúť s iným matným mejkapom 🙂

Aplikácia hydratačného krému na pleť

Výsledok
 • Dlhodobo jemná, hydratovaná a vláčna pleť

Zhrnutie
 • Veľké balenie
 • Krém je mierne hustý
 • Nádherná vôňa
 • Dlhodobá hydratácia
 • Nesadol si s mojim matným mejkapom a vytvoril pri nanášaní na pleti „žmolky“

 

Celkové hodnotenie

9/10

 

Porovnanie hydratačný krém Light a hydratačný denný krém

ROZDIEL:

 • Hydratačný denný krém Light je v tube a aplikuje sa pomocou pumpičky. Hydratačný denný krém je v sklenom kelímku a aplikuje sa prstami.
 • Krém Light má mierne riedku konzistenciu a do pleti sa celý ľahko vstrebe – textúra je vláčna. Denný hydratačný krém je hustejší a na pleti zanechá jemný ochranný film – textúra je krémová.
Rada Aqua nature System Hydro Annemarie Borlind
Porovnanie denného hydratačného krému Light a vyhladzujúceho denného krému

ZHODA:

 • Regenerácia. Hydratácia. Vyhladenie.
 • Oba krémy majú krásnu vôňu, pleť regenerujú a hydratujú.
 • Krémy sú certifikovanou prírodnou kozmetikou a oba majú blahodarné účinky pre pleť.
 • Obsahujú hydratačný komplex botanickej kyseliny hyalurónovej a kmeňových buniek Papyrusu.
 • Pleť zanechávajú rozžiarenú, hladkú a krásnu.

Aqua nature rada Annemarie Borlind

Vďaka tejto kombinácii krémov moja pleť získala dostatočnú hydratáciu a pôsobí zdravo a živo. Samozrejme, pleť je dôležité hydratovať nielen počas teplých letných dní, ale aj v zimnom období, kedy sa pleť tiež vysušuje. Ja sa nesmierne teším z tohto hydratačného produktového radu, pretože aktuálne je na trhu veľa hydratačných výrobkov, ale nie každý ponúka sľubovaný účinok. Našťastie, osobne môžem potvrdiť, že tieto dva krémy prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind splnili výrobcom sľubovaný efekt. Ak sa aj vy chcete orientovať na prírodnú kozmetiku a hodláte prestať používať komerčné krémy z drogérií, nezabudnite na to, že skutočne prírodná kozmetika musí byť certifikovaná, nesmie vašu pleť dráždiť a, samozrejme, nezabúdajte na to, že za kvalitnú prírodnú certifikovanú kozmetiku si priplatíte. Výhodou kozmetickej značky Annemarie Börlind je však to, že ak máte pochybnosti, či si jej kozmetické produkty sadnú s vašou pleťou, môžete si objednať testovacie balenie, ktoré obsahuje sérum, čistiaci gél, denný a nočný krém. Testovacie balenie je ponúkané aj pri tomto hydratačnom produktovom rade System Hydro a tak nie je problém vyskúšať si ho. Takéto balenie nájdete TU.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.