Letná sprcha s Weledou

Milí priatelia,

v tomto článku som sa rozhodla podeliť sa s vami o moje skúsenosti s prírodnými sprchovacími gélmi značky Weleda. Ako už isto viete, kvôli zdravotným problémom som z mojej telovej, pleťovej i vlasovej starostlivosti vyradila bežnú kozmetiku. To sa nevyhnutne dotklo aj bežných sprchových gélov. Napriek tomu, že som „len“ žena a v drogériách ma lákajú tie rozmanité vône či zaujímavé obaly, vyhýbam sa týmto produktom, pretože ich moje telo odmieta. Mentálne som sa nastavila tak, že si uvedomujem, že cez pokožku sa všetky škodlivé látky do tela dostávajú pomerne rýchlo a keďže nechcem môjmu telu škodiť, dokážem odolávať vábeniu rôznych neprírodných kozmetických produktov.

Na začiatku, keď som začala s používaním prírodnej kozmetiky, som si myslela, že budem mať problém s výberom (napríklad vône). Doteraz som totiž mala rada sladšie a výraznejšie vône. Musím však uznať, že tento „problém“ nikdy problémom nebol. Skôr naopak, stáva sa mi, že sa ani pri prírodnej kozmetike neviem rozhodnúť, ktorú z tých všetkých ponúkaných krásnych vôní si vyberiem. Väčším problémom je skôr zloženie produktov. Veľa značiek, ktoré sa označujú ako „prírodná kozmetika“, ňou v skutočnosti nie sú. Výborným príkladom je značka Alverde. Jej produkty obsahujú veľké množstvo alkoholu, sú agresívne (myslím, že v tomto sa zhodnem s viacerými z vás) a mne osobne na pleti opakovane vyvolali alergickú reakciu. Aj vzhľadom na tieto moje skúsenosti zastávam názor, že vyberať je nutné naozaj dôkladne a za kvalitnú kozmetiku (ako som už spomínala v predošlých článkoch) si musíme priplatiť.

Weleda sprchovacie emulzie
Sprchovacie emulzie prírodnej kozmetiky Weleda

V prebiehajúcom letnom období som sa rozhodla vyskúšať sprchovacie emulzie značky Weleda, ktoré sú ponúkané v troch rôznych vôňach. Sprchové gély/emulzie sú veľmi vďačné produkty, pretože ich využívame denne, a to bez ohľadu na to, či je leto alebo zima. Ja za veľmi dôležité považujem to, aby boli gély jemné a šetrné k pokožke, aby mali kvalitné zloženie a príjemnú vôňu.

Medzi sprchovacími emulziami kozmetiky Weleda si môžete vybrať z niekoľkých vôní i druhov podľa toho, čo si vaša pokožka vyžaduje. Ja som siahla po emulzii na citlivú pokožku, po harmonizujúcej emulzii a po relaxačnej emulzii. Toto trio mi príde ako dokonalá kombinácia pre spríjemnenie vyčerpávajúcich letných pracovných týždňov.

Mandľová sprchovacia emulzia na citlivú pokožku

Ľudia s citlivou pokožkou, ku ktorým patrím aj ja, si musia naozaj starostlivo vyberať kozmetické produkty, aby predišli začervenaniu pokožky či rôznym ekzémom, ktoré silno parfumované a alkoholové sprchovacie gély vyvolávajú.

Sprchová emulzia Mandľa
Mandľová sprchovacia emulzia na citlivú pokožku

Ako už z pomenovania vyplýva, mandľová emulzia je určená predovšetkým na citlivú pokožku. Bambucké maslo obsiahnuté v produkte pomáha pokožku zvláčňovať a vyhladzovať, vďaka čomu je hydratovaná a jemná. Hydratáciu pokožky považujem za nevyhnutnú podmienku, ktorú by mal každý sprchovací gél, respektíve sprchovacia emulzia spĺňať. Táto emulzia umýva pokožku jemnými rastlinnými tendzidmi, čo zaručuje jemnú a šetrnú starostlivosť.

Mandľová emulzia pre citlivú pokožku

Mandľová vôňa sprchovacej emulzie je príjemná, nie je výrazná a veľmi pripomína vôňu marcipánu. Emulzia má krémovú konzistenciu a ako tomu býva aj pri inej kvalitnej prírodnej kozmetike, nečakajte, že vaše telo bude zahalené v pene. Kvalitné prírodné sprchovacie gély totiž príliš nepenia, ale správajú sa skôr ako tekutejší krém.

Emulzia na citlivú pokožku od Weledy je naozaj výborná a voňavá. Ak aj vy hľadáte niečo šetrné na citlivú pokožku, odporúčam tento produkt (nájsť ho môžete napríklad cez eshop).

Konzistencia emulzie - mandľa
Konzistencia sprchovej emulzie

Levanduľová relaxačná sprchovacia emulzia

Čo je po celom týždni lepšie, ako dopriať vášmu telu dostatok relaxu? Ja takýto relax doprajem môjmu telu aj počas sprchovania, a to vďaka levanduľovej emulzii, ktorá je pre relax ako stvorená!

Relaxačná levanduľová sprchovacia emulzia
Levanduľová relaxačná sprchovacia emulzia

I táto emulzia má krémovú konzistenciu. Obsahuje čistý sezamový olej, ktorý pokožku čistí a zároveň ošetruje. Levanduľová vôňa tejto emulzie je získaná z éterických olejov, ktoré upokojujú centrálnu nervovú sústavu, uvoľňujú organizmus a podporujú dobrý spánok. Táto emulzia je mimoriadne vhodná po náročnom dni, pretože dokáže dokonale uvoľniť telo (a vďaka vôni) i myseľ.

Sprchovacia emulzia Weleda, vôňa levandule

Krémové zloženie tejto emulzie pokožku jemne čistí a hydratuje. Vôňa je príjemná, nie výrazná. Ak aj vy máte za sebou ťažký deň v práci či v škole a vaše telo potrebuje dávku relaxu v domácom prostredí, určite odporúčam siahnuť po tejto krémovej sprchovacej emulzii. Zakúpiť si ju môžete TU.

Ružová harmonizujúca sprchovacia emulzia

Mojim top favoritom je táto ružová sprchovacia emulzia, pretože má nádhernú vôňu ruže! Ak sa vám vôňa ruže páči, budete túto emulziu milovať. Ja som o tejto emulzii písala už v predošlom článku, kde som sa zamerala na celý ružový produktový rad prírodnej kozmetiky Weleda. Aj v tomto prípade vôňu emulzii dodávajú éterické oleje, ktoré blahodarne pôsobia na naše zmysly a navodzujú pocit harmónie a upokojenia.

Sprchovacia emulzia - ruža
Ružová harmonizujúca sprchovacia emulzia

Pre mňa je táto emulzia úplným balzamom na telo i dušu. Je veľmi jemná, na pokožke príjemná, harmonizujúca a skutočne ma dokáže upokojiť aj v prípadoch, kedy som nervózna či rozrušená. Túto emulziu si rozhodne beriem so sebou aj na dovolenku, pretože si po opaľovaní neviem predstaviť lepšie uvoľnenie a upokojenie pokožky, ako pod sprchou s touto emulziou. Zakúpiť si ju môžete TU.

Prírodná sprchovacia emulzia Weleda

Zhoda:
  • Krémová, nepenivá konzistencia (prírodné sprchovacie gély nemajú peniť)
  • Jemné a šetrné k pokožke
  • Dlhodobá hydratácia (nepoužívala som následne telový krém)
  • Výťažok z éterických olejov
  • Rovnaké balenie (200 ml)
  • Certifikovaná prírodná kozmetika
  • Bez syntetických konzervačných látok, farbív, parfumov a bez látok, ktoré obsahujú minerálne oleje vyrábané z ropy
Rozdiel:
  • Na výber sú viaceré vône
  • Rôzne zameranie

Aby som sa vyhla opakovaniu, pokúsim sa zhrnúť hodnotenie týchto emulzií na tomto mieste. Ide o veľmi praktické trio emulzií na sprchovanie. Ich účinky sú výborné. Navyše, každý deň si môžete vybrať podľa toho, čo vaše telo potrebuje, respektíve podľa toho, ako sa cítite. Ja tieto emulzie rada striedam a tak mám dni, kedy siahnem po mandľovej emulzii určenej na citlivú pleť a potom v iné dni uprednostňujem relax s levanduľovou alebo ružovou emulziou.

Celkové hodnotenie

10/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.