Prírodná kozmetika pre mužov

Páni, skúšali ste už prírodnú kozmetiku? Tento článok som sa rozhodla napísať kvôli tomu, že väčšina mužov používa bežnú kozmetiku z drogérie a k prírodnej kozmetike si nevie nájsť cestu, pretože napríklad jemnejšie vonia alebo preto, lebo existuje obava, že jej účinky sú slabšie. Ja som sa snažila moju rodinu motivovať k tomu, aby sme prírodnú kozmetiku používali všetci, vrátane mužov.

Pánsky sprchovací gél Weleda

Ak váš partner, otec alebo starý otec neobľubujú sprchovacie gély s jemnou vôňou, medzi výrobkami prírodnej kozmetiky nájdete aj také, ktorých vôňa je výraznejšia. Medzi také sprchovacie gély patrí napríklad prírodný sprchovací gél kozmetickej značky Weleda. Jeho vôňa je absolútne svieža, výraznejšia, no nie až tak, aby pôsobila ťažko, či aby prekážala.

Weleda pánska prírodná kozmetika
Pánsky prírodný sprchovací gél Weleda

Gél je priesvitný a jeho konzistencia je jemná. Obsahuje mentol a rozmarínový olej, vďaka ktorému povzbudzuje celý organizmus. Pokožka je po použití hydratovaná a svieža.

Weleda sprchovací gél pre mužov

Gélová konzistencia sprchovacieho gélu
Gélová konzistencia sprchovacie gélu Weleda

Balenie tohto prírodného sprchovacieho gélu je veľké (200ml) a menšou nevýhodou je asi to, že spoločnosť Weleda vyrába iba tento jeden druh pánskeho sprchovacieho gélu. Na druhej strane si ale myslím, že jeho svieža vôňa nemôže nikoho omrzieť. Navyše, schopnosť osviežiť potvrdili po použití tohto gélu všetci muži, ktorých som požiadala o jeho otestovanie. Zakúpiť si ho môžete TU.

Obal rprídoného sprchovacieho gélu pre mužov od prírodnej kozmetiky Weleda

Výsledok
 • svieža, hydratovaná, voňavá a vláčna pokožka
Zhrnutie
 • svieža vôňa
 • hydratácia
 • pánska prírodná kozmetika
 • nedráždi pokožku

 

Celkové hodnotenie

10/10

Mužský 24h deo roll on

Druhým testovaným produktom bol pánsky deo roll on, ktorého vôňa je tiež veľmi príjemná a svieža. Vonia podobne ako sprchovací gél, a preto môžem iba odporúčať ich kombináciu. Olej nachádzajúci sa v tomto produkte obsahuje čisto prírodné éterické oleje, ktoré voňajú ako bylinky. Mimoriadne dôležitou informáciou je to, že tento deo roll on neobsahuje žiadne hliníkové soli a po použití nezanecháva žiadne škvrny na pokožke či oblečení.

Deo roll on pre mužov bez hliníkových solí
Pánsky deo roll on od prírodnej kozmetiky Weleda

V jednom balení sa nachádza 50ml produktu. Obal je plastový so závitovým vrchnákom. Pozitívnou správou je, že tento produkt má veľmi prijateľnú cenu, no podobne, ako tomu bolo u sprchovacieho gélu, spoločnosť Weleda vyrába pre mužov iba tento jeden druh.

Deo roll on od Weledy prírodná kozmetika pre mužov

Roll on je na pokožke príjemný, no je mierne lepivý (zo začiatku, neskôr sa lepivosť vytratí). Problém pánom môže spôsobovať jeho trvácnosť, ktorá nie je až tak veľmi dlhá. Ak vám ale neprekáža použiť ho pár krát do dňa, potom bude pre vás veľmi príjemný.

Gulička proti potu pre pánov prírodná kozmetika Weleda

Výsledok používania
 • sviežosť a vôňa po dlhý čas
Zhrnutie
 • svieža vôňa
 • nedráždi pokožku
 • bez hliníkových solí
 • nezanecháva fľaky
 • mierne sa na začiatku lepí
 • kratšia trvácnosť

Celkové hodnotenie

8/10

 

Weleda pánska prírodná kozmetika

Obidva testované produkty sú prírodné, certifikované a kvalitné. Pokožka je po ich použití jemná a voňavá (myslím si, že väčšine mužov by sa mohla páčiť). Pokožka je po sprchovacom géle svieža a hydratovaná. Guličkový roll on do podpazušia nezanecháva škvrny, neobsahuje hliníkové soli a jeho vôňa je nádherne svieža.

Deo roll on pre mužov bez hliníkových solí

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.