Suchý balzam na nohy!

Ahojte priatelia,

ako trávite leto? Už máte po dovolenke? Alebo vás nejaká ešte len čaká? Ja som si už dovolenku plnú slnečných lúčov užila. A rovnako tak aj moja pokožka, ktorá nutne potrebovala poriadnu dávku vitamínu D.

O pokožku sa staráme počas celého roka, no letné obdobie je špecifické. Na jednej strane naša pokožka viac dýcha, pretože ju máme často nekrytú a nechránenú. No na druhej strane je o to viac vystavovaná okoliu a s tým súvisí aj jej väčšie namáhanie a nezriedka i drobné poranenia, ktoré mnohí z nás prehliadajú. Týka sa to celej pokožky, no azda najviac našich nôh. Ja som sa rozhodla tento článok venovať starostlivosti o nohy, pretože ich denne namáhame a už len kvôli tomu si zaslúžia akúsi špeciálnu starostlivosť. A povedzme si otvorene, milé dievčatá i dámy, naše nohy sú tiež našou výkladnou skriňou, ktorú bežne vystavujeme na obdiv. No ak majú byť obdivované, musia byť dôkladne ošetrované.

Prírodná kozmetika Weleda
Prírodný balzam na nohy Weleda

Nohy namáhame pravidelne. Nezriedka dokonca tak, že im priamo škodíme. V lete viaceré z nás nosia rôzne žabky či sandále, ktoré, žiaľ, veľmi ničia naše nohy (sú tvrdé, nízke, rovné, atď.) a tým pádom aj naše kĺby či chrbticu (opäť sa dá pripomenúť, že nie všetko, čo vyzerá pekne, je pre naše telo aj zdravé). Ja som typickým príkladom ženy, ktorá si kúpi pekné sandále, ale po istej dobe nosenia pociťuje bolesť v kĺboch, na pätách i na chodidlách. Okrem toho prirodzene v lete skladáme obuv úplne a bosé chodidlá sú vystavované rôznym hladkým i drsným povrchom (piesok, kamene, tráva a podobne). Poznám niekoľko žien v mojom okolí, ktoré pred letom navštívia pedikérku, ktorá sa o ich chodidlá postará, aby boli na leto naozaj pekné a ošetrené. Viaceré z nich však po lete na takúto starostlivosť zabúdajú. K pedikérke sa pritom oplatí chodievať častejšie, aby  nohy vyzerali krásne a boli tiež zdravé. Ak si to však nemôžete dovoliť alebo nemáte čas, pomôcť si môžete aj samy. Ja som vyskúšala skvelý balzam na nohy, ktorý podľa mňa poskytuje dostatočnú starostlivosť o naše namáhané chodidlá.

Weleda balzam na nohy

Balzam na nohy Weleda

O moje chodidlá sa starám pravidelne a kombinujem vlastnú starostlivosť s občasnou návštevou pedikérky. I keď by niekto mohol mať obavy z toho, či takúto starostlivosť o svoje chodidlá zvládne, môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že postup nie je vôbec náročný. Dokonca nepochybujem, že niečo podobné využíva väčšina žien. Prvým základným krokom je odstránenie zhrubnutej alebo nadbytočnej pokožky. Po dovolenkovom chodení po piesku, štrku či iných podobných povrchoch mám pokožku na chodidlách, ktorá vyzerá, ako by som si na nej zle urobila píling. Pokožka je síce obrúsená, no nie do hladka a tiež nerovnomerne. Na zbavenie sa drobných čiastočiek pokožky používam skvelý „pilník“ značky Balea, ktorý sa skladá z drsnej a jemnej časti (môžete použiť akýkoľvek pilník určený na nohy). Drsnou časťou sa zbavím hrubších nerovností a kožných šupiniek či zbytkov kože. Následne použijem hladkú časť, ktorá mi pokožku chodidla zjemní a vyčistí. Tento „pilník“ je možné používať na sucho i vo vode, čo považujem za jeho veľkú výhodu. Mne sa s ním lepšie pracuje vo vode, lebo pokožku mám mäkšiu a poddajnejšiu.

Škrabka na nohy Balea
Balea – škrabka na suchú pokožku nôh

Škrabka na suchú pokožku nôh BaleaObal prírodného balzamu na nohy Weleda

Pokiaľ nemám upravené nechty, tak sa snažím upraviť si aj kožu v okolí nechtových lôžok. Až potom aplikujem lak na nechty. Samozrejme, nevynechávam ani podkladový lak, ktorý je podľa môjho názoru veľmi dôležitý.

Certifikovaná prírodná kozmetika Weleda

Po upravení chodidiel a nalakovaní nechtov sa dostávam k finálnej fáze. V rámci nej používam vyživujúci balzam na nohy od prírodnej kozmetickej značky Weleda. Najskôr myslela, že to bude bežný mastný krém na nohy, po ktorom nebudem môcť dve hodiny chodiť, aby som všade nezanechávala odtlačky mojich chodidiel. Už po prvej aplikácii som však pochopila, že toto nie je obyčajný krém.

Suchý balzam na nohy prírodná kozmetika Weleda

Prírodná kozmetika

Tento balzam Weleda mi svojou vôňou pripomína rozmarín a myslím, že pre chodidlá je táto vôňa výborná. Konzistencia je veľmi hustá a má mierne šedú farbu. Hlavnou úlohou balzamu je vyživenie, posilnenie a ošetrenie pokožky chodidiel. Okrem toho výrobca deklaruje, že pomáha predchádzať nadmernému poteniu chodidiel a obmedzuje súvisiaci zápach. Balzam zabraňuje tiež vzniku zrohovatenej kože, ktorú my ženy naozaj nemáme rady. Navyše, tento balzam je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia rôznymi mykózami v oblasti chodidiel.

Konzistencia balzamu
Konzistencia balzamu

Husté zloženie

Ja som si ho obľúbila od momentu, keď som zistila, že nie je mastný. Aplikovať by ste si ho mali vo väčšom množstve, nakoľko sa do pokožky vstrebáva okamžite. Už po pár desiatkach sekúnd nebudete na nohách cítiť žiadny balzam! Vôňa pôsobí sviežo a preto by mohol vyhovovať tak ženám, ako aj mužom (áno, aj muži by sa mali starať o svoje chodidlá). Výsledky sú podľa môjho názoru tiež výborné, ak vezmeme do úvahy fakt, že ide iba o balzam a nie nejakú špeciálnu starostlivosť. Balzam má chladivý účinok, čo je v teplých letných dňoch nesmierne príjemné. Pokožku na nohách mám vďaka jeho používaniu naozaj jemnú. Tým, že krém sa vstrebáva okamžite, zabraňuje poteniu, pretože pokožka môže hneď dýchať. Vaše nohy tak zostanú nielen ošetrené a pekné, ale aj suché a voňavé. Zakúpiť si ho môžete TU.

Balenie v tube
Balenie balzamu na nohy

Jednoduchá aplikácia balzamu na nohy

Výsledok používania
  • Jemné, voňavé a suché chodidlá
Zhrnutie
  • Krásna vôňa
  • Prírodné zloženie
  • Okamžite suchý efekt
  • Dýchajúca pokožka bez potu
  • Vhodné aj pre ľudí s mykotickými ochoreniami

Celkové hodnotenie

10/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.