“Zdravé” dezodoranty bez hliníkových solí

Milé dievčatá i dámy,

aj vy sa či v lete alebo v chladnejšom období zaoberáte tým, čo použiť proti poteniu, aby to bolo účinné a aby to neobsahovalo pre telo a pokožku škodlivé látky? Ja som túto dilemu riešila už viackrát, pretože som medzi prírodnými produktmi hľadala niečo, čo bude skutočne účinkovať. Vyskúšala som pri tom rôzne prírodné deo guličky či tuhý kryštál, ktorých výrobcovia deklarovali účinný boj s potom i so súvisiacim zápachom. Ja našťastie nemám problém s nadmerným potením, no tie z vás, ktoré s týmto problémom bojujú, by mohli v tomto článku nájsť inšpiráciu.

Vyššie spomenuté kryštály proti poteniu boli pre mňa niečím  nezvyčajným a o to viac ma lákali. Ak nemáte problém s nadmerným potením (a ani so zápachom), postačí vám aj takýto prírodný produkt, pretože kryštál eliminuje iba zápach, no človek sa potí rovnako. I preto je tento produkt využívaný iba niektorými ženami.

Šalviový deodorant Weleda

V rámci spolupráce s prírodnou kozmetickou značkou Weleda som sa rozhodla vyskúšať dezodoranty bez hliníkových solí. Značka Weleda ponúka rôzne druhy takýchto dezodorantov a ja som otestovala šalviový dezodorant a citrusový dezodorant. Výsledky môjho testovania nájdete v ďalšom texte článku.

Prírodné dezodoranty Weleda

Oba testované dezodoranty sú balené v papierových krabičkách, pričom samotný produkt je u oboch umiestnený v sklenenej nádobke s rozprašovačom. Aj vďaka tomuto dizajnu balenia dezodorant čiastočne pripomína parfum. Ani jeden z týchto dezodorantov neobsahuje hliníkové soli a nemali by upchávať póry. Ich výrobca deklaruje, že zápach potláčajú prirodzenou cestou.

Šalviový dezodorant – vôňa

Vôňa šalviového dezodorantu vám bude pripomínať zmes šalvie, rozmarínu a levandule. Podľa mňa je táto vôňa mierne ťažšia a pokiaľ preferujete skôr niečo sviežejšie, táto vôňa vám pravdepodobne nesadne. Ak však obľubujete korenisté vône, určite sa vám bude pozdávať, pretože pôsobí nevtieravo a na pokožke vonia príjemne. K zakúpeniu TU.

Prírodný deodorant Weleda
Šalviový dezodorant, Weleda

Sklenený obal deodorant Weleda

Citrusový dezodorant – vôňa

Svojou citrusovou vôňou mi tento druhý dezodorant pripomína sviežosť, šťavnatosť a leto. Pokiaľ uprednostňujete mierne sladkú vôňu čerstvých citrusov, tento dezodorant je pre vás ako stvorený. Jeho vôňa je naozaj ľahká a svieža. Podľa mňa dokáže naštartovať všetky zmysly a ráno vás nielen príjemne prebudí, ale tiež nabudí na celý deň a to bez ohľadu na to, či plánujete pracovať, alebo oddychovať. K zakúpeniu TU.

Citrusový deodorant Weleda
Citrusový dezodorant, Weleda

Citrusový deodorant Weleda obal

Účinok

Hodnotené dezodoranty majú veľmi príjemné vône. Ich úlohou však nie je zbaviť užívateľky potu. Zameriavajú sa na to, aby pomohli odstrániť nepríjemný zápach. S pokožkou sa oba dezodoranty veľmi dobre znášajú. Napriek tomu sa neodporúča použiť ich na čerstvo oholenú pokožku, pretože by mohli vyvolať pocit štípania alebo inú nepríjemnú reakciu. Moja skúsenosť hovorí, že ich vôňa vydrží približne pol dňa a potom je potrebné dezodorant opäť aplikovať na pokožku.

Veľkou výhodou týchto dezodorantov je ich balenie, pretože ide o otvárateľný sklenený obal, ktorý nielen dobre vyzerá, ale je možné opätovne ho napĺňať (za týmto účelom Weleda vyrába aj náhradné náplne). Neplytvá sa tak zbytočnými obalmi, čo poukazuje na fakt, že Welede záleží na životnom prostredí. V neposlednom rade by som chcela uviesť aj to, že tento produkt je vhodný i pre vegánov.

Balenie šalviového deodorantu

Vôňa týchto dezodorantov mi pripomína telové vône, ktoré pokožku krásne prevoňajú a zároveň ju aj osviežia. Na letné obdobie je to skutočne veľmi dobrý prírodný produkt. Ak sa aj vy vyhýbate škodlivým zložkám v dezodorantoch a hľadáte niečo príjemné a prírodné, určite vyskúšajte dezodoranty prírodnej kozmetickej značky Weleda. Sú dostupné tak v kamenných predajniach, ako i na eshope TU.

Výsledok používania
  • Svieža a voňavá pokožka
Zhrnutie
  • Svieža vôňa
  • Opakovane naplniteľné balenie (výrobca ponúka aj samostatnú náplň)
  • Odbúrava nepríjemný zápach
  • Bez hliníkových solí
  • Kratšia výdrž
  • Menší výber vôní
  • Vyššia cena

 

Celkové hodnotenie

7/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.