Rúž ako šperk + fotky

Milé dámy, slečny, žienky

ani vy si neviete predstaviť vyjsť z domu von bez toho, aby ste nemali nanesený rúž na perách? Pre mňa znamenajú rúže na pery šperky alebo doplnky, pretože aj keď nie sme namaľované, správny odtieň našu tvár krásne rozžiari. Pri rúžoch sa dá výborne experimentovať napríklad počas ročných období. V lete preferujeme jemnejšie odtiene, napríklad ružové alebo marhuľové, zatiaľ čo počas zimy siahame skôr po tmavších, studených odtieňoch.

05 dangerously yours

A presne toto je to, čo sa mi počas chladného počasia veľmi páči – tmavé a studené farby na perách. Mojej pleti nepristanú farby, ktoré sú teplé a bledé, preto radšej siaham po hnedofialových až fialových odtieňoch.

 

Najľahší matný rúž na pery od Flormar

Značku Flormar som spomínala nedávno v článku o rozjasnení pleti. Rúž som si kupovala počas letnej dovolenky v Turecku a okrem iných kozmetických produktoch som siahla aj po matnom rúže s názvom HD Weightless Matte Lipstick. Zaujalo ma, že tento rúž má byť matný s ľahkým zložením, pričom ho na perách nebudete cítiť.

Flormar HD Weighless
Flormar HD Weightless matte lipstick

Balenie rúžu je plastové, úplne klasické, ako pri iných rúžoch. Od bežných matných rúžov sa však odlišuje konzistenciou, ktorá je na perách absolútne ľahká! Pri kúpe som neverila, že ho nebudem na perách cítiť. Po nanesení vám na perách zostane krásne matná farba, ktorú celý deň skutočne necítite.

Flormar Turkey

Rúž pokrýva pery jemnou vrstvou farby, preto sa vám nespraví žiadna „škrupina“, ako to býva zvykom pri matných rúžoch. Ja som si z množstva farieb vybrala odtieň 02 Dry Rose, ktorý skutočne pripomína odtieň ruže po vysušení. Farba je studená, niečo medzi hnedou a fialovou a hodí sa ako v lete, tak i v chladnom období. Okrem toho, rúž vonia veľmi príjemne.

Flormar rúž na perách
Rúž na perách
Aplikácia matného rúžu Flormar
Flormar, odtieň 02 Dry Rose

Ja som si tento rúž obľúbila natoľko, že ho používam v každom ročnom období a takmer stále. Výdrž je skvelá, niekedy ho mám na perách celý deň. Pri konzumovaní jedla a nápojov sa farba jemne vytratí, no nie je problém aplikovať rúž na pery opäť. Rúž pery nevysušuje a za mňa je toto najlepší matný rúž, aký som kedy mala. Pokiaľ budete mať prístup k značke Flormar, určite neváhajte vyskúšať jeden z tejto rady HD Weightless. Mne je momentálne ľúto, že som nesiahla aj po iných krásnych odtieňoch.

Celkové hodnotenie
10/10

 

NYX Soft Matte Lip Cream

Druhým mojim najobľúbenejším a najpoužívanejším matným rúžom je soft matte lip cream od značky NYX. Túto dekoratívnu značku kozmetiky som nenavštívila už celkom dlho, no moja posledná návšteva sa nezaobišla bez matného rúžu.

Aplikátor matného rúžu NYX
NYX soft matte lip cream

Soft matte lip cream farby na pery poznám už veľmi dlho a mám niekoľko odtieňov, ale momentálne som objavila nové odtiene, ktoré sú veľmi neutrálne. A práve preto som sa rozhodla siahnuť po odtieni Toulouse.

NYX jemný matný rúž na pery

Aplikácia matného rúžu na pery NYX
NYX, odtieň Toulouse

Balenie rúžu je úplne klasické, plastová tuba s aplikátorom. To, čo sa mi ale najviac páči je farba, ktorá je podobná rúžu značky Flormar. Mix tmavofialovej s hnedou so studeným nádychom na perách dokonale pristane takmer každej žene. Tento odtieň je podľa môjho názoru úplne dokonalý a hodí sa ako na bežné nosenie, tak aj na príležitostné. Farba nie je vôbec tmavá, ale napriek tomu pery krásne zvýrazní. Navyše, krásne vonia, ako aj všetky rúže z tejto rady.

NYX Toulouse

Výdrž je výborná a pery tento jemný matný rúž vôbec nevysušuje. Jediná vec, ktorá sa mi nepáči je, že v balení sa nachádza veľmi málo produktu, preto sa vám pri pravidelnom a častom používaní rýchlo minie.

Celkové hodnotenie
9/10

 

Essence Colour Boost mad about matte

Pokiaľ chcete siahnuť po niečom dostupnejšom a lacnejšom, matné rúže nájdete aj v DM drogérii. Značka Essence prišla s radou Color Boost, ktorá predstavila veľmi matné a sýte odtiene rúžov.

Matný rúž na pery dostupný v DM

Essence matný rúž na pery 01

Matné rúže majú skutočne krásne odtiene. Sú veľmi silno pigmentované a preto vám môžu prísť všetky dosť tmavé. Ja som si vybrala dva odtiene – 01 dusty romance a 05 dangerously yours.

Aplikátor Essence

Aplikácia matného rúžu na ruku 01 Essence
Essence, odtieň 01 dusty romance

Odtieň 01 dusty romance je hnedá teplá matná farba. Keď som si ju skúšala na ruku, veľmi sa mi páčila. No neskôr, na perách, ma sklamala. Tento odtieň sa mi veľmi nehodil k mojej svetlej pleti, pery mi zbytočne veľmi zvýraznil a hnedá farba zostala na nich na môj vkus dosť tmavá.

Essence Colour Boost

01 dusty romance
Aplikácia rúžu na pery

Na rozdiel od hnedej ma prekvapil odtieň 05 dangerously yours, čo je nádherná tmavoružová farba. Tento odtieň sa mi na perách veľmi páči, pretože tvár pri ňom úplne ožije! Táto farba podľa môjho názoru pristane takmer každej žene, ktorá na perách znesie ružovú farbu.

Colour Boost odtieň 05

Odtieň 05

Rúže majú dobrú konzistenciu, v porovnaní s predošlými sú na perách trochu ťažšie a pery vysušujú. Pokiaľ ho však na perách nebudete mať dlho, dá sa to zniesť. Výdrž je na drogériové rúže a lacnejšiu značku kozmetiky veľmi dobrá. Farby sú silno pigmentované, veľmi intenzívne.

Aplikácia matného rúžu Essence 05
Essence, odtieň 05 dangerously yours

Matný rúž na pery DM

Essence matný rúž na pery
Aplikácia rúžu na pery
Celkové hodnotenie
7/10

 

Dermacol 16H LIP COLOUR

Posledným, no nie matným rúžom na pery je Dermacol 16 hodinová farba na pery. Od značky Dermacol mám tieto rúže vyskúšané, ale momentálne sa rozšírila škála odtieňov a preto som si prikúpila jeden „nude“ odtieň na bežné nosenie.

Dermacol nude 16 h farba na pery

Dvojzložkový rúž na pery

Rúž sa skladá z dvoch zložiek, pričom prvá našim perám dodá farbu a druhá zložka ju zafixuje. Výdrž tohto rúžu je nekonečná, čo má výhody, ale aj nevýhody. Nevýhodou je to, že po dlhšom čase sa vám pery mierne vysušia alebo vám ostane z rúžu mierna škrupinka na perách. Na druhej strane sa vôbec nemusíte báť nejakých odtlačkov, pretože rúž zostáva na perách absolútne „uzamknutý“.

IMG_3125
Dermacol, odtieň 14

Dermacol odtieň 14

Odtieň číslo 14 je krásna, nude svetlohnedá, veľmi neutrálna farba, preto sa hodí každej farbe pleti či vlasov. Ja tento rúž používam veľmi rada, no po odstránení je vhodné, aby ste pery poriadne zhydratovali, čím predídete vysušeniu  a popraskaniu. Cena je tiež veľmi prijateľná a kúpiť ho môžete v každej DM drogérii alebo v kamennej predajni značky Dermacol.

Celkové hodnotenie
6/10

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.