Prírodná kozmetika z drogérie

Milí priatelia,

V dnešnom článku by som vám rada predstavila produkty prírodnej kozmetiky Sante, ktorá je bežne dostupná aj v drogériách. Ja som túto kozmetiku začala používať práve kvôli jej ľahkej dostupnosti a širokému výberu. Od značky Sante môžete nájsť rôzne krémy na pleť, na telo, sprchové gély či šampóny. Mne však najviac učarovali ich sprchové gély a šampóny na vlasy. V článku sa dozviete, ktoré sa stali moje najobľúbenejšie.

Šampón na denné použitie – Jablko a Dula

Prvý šampón, ktorý som si od značky Sante kúpila bol na denné použitie. Už na prvé privoňanie ma zaujala jeho nádherná jablková vôňa. Šampón obsahuje látky, ktoré šetrne čistia vlasovú pokožku bez toho, aby ju dráždili. Výťažky z jablka a dule zabezpečuje vlasom dostatočnú hydratáciu.

Šampón na denné použitie, vôňa jablka

Šampón vlasy krásne umyje a jablková vôňa im dodá sviežosť. Po použití sú vlasy jemné, hladké a nemotajú sa,ako pri bežných šampónoch. Na denné použitie je veľmi vhodný, pretože vaše vlasy pri častom používaní nevysušuje.

Hodnotenie

10/10

Ošetrujúci šampón – BIO ginko a oliva

Druhý šampón značky Sante je určený na vlasy, ktoré potrebujú dodať vitalitu sviežosť. Jeho regeneračné účinky majú revitalizovať unavené a vyčerpané vlasy.

Ozdravujúci šampón, pudrová vôňa

Šampón má jemne pudrovú vôňu,neočakávajte nič svieže ako pri predchádzajúcom jablkovom šampóne. Vlasy sú po použití jemné, čisté, ale nemôžem povedať, že ich nejako extra ozdravil. Poškodeným vlasom pomôže podľa môjho názoru iba ruka kaderníka a dobrý strih. Ak sú vlasy takto „ozdravené“, používanie takéhoto šampóna bude ich „zdravie“ predlžovať.

Hodnotenie

8/10

Šampón na objem vlasov – BIO goji a melón

Pri tomto šampóne ma veľmi zaujal obsah melóna a preto som si myslela, že bude voňať po tomto šťavnatom ovocí. Bohužiaľ, až tak veľmi tam melón necítim, ale vôňa nie je nepríjemná.Extrakt z bio goji a melóna má zabezpečiť pre vaše vlasy lesk a vláčnosť. Navyše, vaše vlasy majú po použití získať objem.

Šampón na objem vlasov, ovocná vôňa

Musím uznať, že po umytí boli moje vlasy „väčšie“ a teda som dosiahla nejaký objem. Mojej vlasovej pokožke však táto ovocná kombinácia nesadla. Asi po treťom použití som pocítila svrbenie a neskôr aj podráždenie vlasovej pokožky. Z tohto dôvodu som šampón ďalej nepoužívala.

Hodnotenie

2/10

Minerálny šampón Balance

Predposledným šampónom prírodnej kozmetiky Sante bol minerálny šampón Balance, ktorý je určený na citlivú vlasovú pokožku so sklonom k lupinám a s tendenciou mastenia sa. Už len táto pekelná kombinácia vo mne vzbudila dojem, aby som ho vyskúšala a presvedčila sa o týchto skvelých účinkoch. Ak by toto všetko spĺňal iba jeden šampón,bolo by to absolútne ideálne. Ešte by som do neho primiešala zmes na regeneráciu a výživu vlasov a potom by stačilo používať iba tento jediný šampón zo všetkých, ktoré nám rôzne značky ponúkajú.

Šampón na mastné vlasy a citlivou pokožkou

Šampón má vlasy posilňovať,pričom obsah minerálu kaolín má pokožku zbavovať mastnoty a je určený na každodenné použitie. Po použití boli moje vlasy úplne bez života, matné a suché.Mala som problém ich rozčesať. Navyše, vôňa tohto šampónu vás bude na vlasoch prenasledovať veľmi dlho a neprebijete ju ničím. Mne osobne nevonia a ten pach mi na vlasoch prekáža. Okrem toho, že mi šampón vlasy vysušil, moja pokožka utrpela ďalší šok. Vytvorili sa mi lupiny a suché miesta. Po použití som vlasy a vlasovú pokožku dávala do pôvodného zdravého stavu asi dva týždne. Mne tento šampón zo všetkých nesadol najviac a na vlasy ho už nikdy nepoužijem. Jediným pozitívom bolo, že moje vlasy mali objem.

Hodnotenie

1/10

Šampón na lesk vlasov – BIO pomaranč a kokos

Absolútnym a mojim úplne najväčším a najlepším šampónom je tento šampón, s obsahom pomaranča a kokosu, ktorý dodáva vlasom lesk. Šampón krásne vonia, nie je to však nič prenikavé a má priesvitnú farbu. Je určený na lesk vlasov, čo musím potvrdiť, že ešte mojim vlasom nedodal žiadny šampón taký krásny lesk, ako tento. Používam ho stále a nemám žiadny problém s podráždenou pokožkou. Vlasy sú z neho jemné, hladké a lesklé. Za vyskúšanie určite stojí za to. Samozrejme, treba podotknúť aj to, že na farbené vlasy prírodné šampóny reagujú inak a preto neočakávajte zázraky. Na prirodzených vlasoch však môžete pozitívne účinky prírodných šampónov očakávať.

Šampón na lesk vlasov, vôňa kokosu a pomaranča

Hodnotenie

10/10

Sprchovacie gély

BIO mäta a limetka

Tento sprchovací gél má sviežu limetkovú vôňu, ktorá nie je veľmi výrazná. Pokožku jemne čistí a nedráždi ju. Po použití pokožka nie je suchá a nesvrbí.

Sprchovací gél, vôňa limetka

BIO kokos a vanilka

Druhý sprchovací gél má mierne sladkastú vôňu. Pokožku tiež krásne vyčistí a po použití je jemná a hydratovaná. Nie je potrebné používať telový krém.

Sprchovací gél, vôňa kokos a vanilka

Balance BIO aloe vera a mandľový olej

Sprchovací gél je vhodný na každodenné použitie a má sviežu vôňu. Pokožka je taktiež z neho jemná,vláčna a nevysušuje ju.

Balanc sprchovací gél, svieža vôňa

Hodnotenie sprchovacích gélov

10/10

Telové mlieko BIO aloe vera a mandľový olej

K poslednému sprchovaciemu gélu som si chcela kúpiť aj rovnaký telový krém. Musím povedať, že som zostala sklamaná. Krém mal príjemnú vôňu, no vôbec sa mi nechcel do pokožky vpiť a preto krém zostal na povrchu. Moja pokožka vôbec nebola hydratovaná a veľmi dlho trvalo, kým mi nejaký krém moja pokožka vsiakla, skôr by som povedala, že som sa niekde obtrela za ten dlhý čas, čo som ho mala na pokožke. Mňa tento krém sklamal a už by som si ho nekúpila.

Balanc telové mlieko, svieža vôňa

Hodnotenie

3/10

Máte aj vy skúsenosti s prírodnou kozmetikou Sante?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.