Riasenky na citlivé a alergické oči

Milé dámy,

Dnes by som vám chcela v článku predstaviť riasenky, ktoré nebudú vaše citlivé oči dráždiť. Keďže ja sama mám oči citlivé a som nositeľkou kontaktných šošoviek, snažím sa hľadať si riasenky, z ktorých ma oči neštípu, dlho mi na očiach vydržia a ľahko sa odličujú.

Prvým problémom pri hľadaní správnej riasenky pre mňa bolo, aby mi nespôsobovala alergiu. Pri častom používaní rôznych značiek riaseniek sa mi začala pod obočím vytvárať mierna alergia na miestach, kde sa mi dotýkali mihalnice.

Druhým problémom bolo, že ma oči pri odličovaní štípali, čo bolo veľmi nepríjemné. Kvôli tomu som si oči na istý čas prestala líčiť, pretože boli podráždené a citlivé.

Tretím problémom bolo, že keď som si kúpila riasenku, ktorá bola k mihalniciam jemnejšia, začala mi počas dňa opadávať, prípadne sa mi obtláčala pod obočie, čo vyzeralo veľmi zle.

Po týchto bodoch sa teraz veľmi dlho rozhodujem, či po nejakej maskare siahnem a vyskúšam ju. Väčšinou to skončí tak, že sa vrátim k mojej pôvodnej, ktorá sa stala mojim víťazom v roku 2018.

Bell Hypoallergenic


Bell – Long and Volume Mascara, predlžujúca a objemová

Riasenku, ktorú som si tak veľmi obľúbila je od značky Bell hypoalergénneho radu. Všetky tieto produkty z tejto rady sú veľmi jemné a vhodné na citlivú, alergickú pleť. Čo sa týka samotných riaseniek, vyskúšala som ich už niekoľko, no iba táto jediná mi sadla najlepšie.

Hypoalergénna riasenka na predĺženie a objem je veľmi jemná a má redšiu konzistenciu. Niekomu to nemusí vyhovovať, no mne to neprekáža. Riasy celé obalí farbou a mierne predĺži. Nevytvára objem umelých mihalníc, ale vôbec mi to neprekáža, pretože ja som skôr za prirodzenejší efekt.

Kefka je klasická, nie silikónová a veľmi dobre s ňou pracuje. Je rovná, určená na vytvorenie objemu, no pokiaľ preferujete zahnuté kefky, rovnakú riasenku nájdete aj s týmto tvarom kefky o ktorej píšem nižšie.

Pri odličovaní vás oči nebudú štípať ani páliť, pretože je úplne neškodná. Pre mňa je najväčšou výhodou jej výdrž, pretože počas dňa z mihalníc neopadáva, neobtláča sa a vydrží naozaj celý deň.

Cena tejto riasenky je veľmi prijateľná, stojí 5,29 eur, no nevýhodou je jej dostupnosť, pretože ju majú iba v drogérii TEVOS alebo TETA, čo sú moje nie obľúbené drogérie. Nikdy v nich nič nekupujem, pokiaľ nie som nútená obstarať si novú hypoalergénnu riasenku značky Bell.


Bell – Curling Mascara, vytáčajúca mihalnice

Riasenka na vytočenie mihalníc má rovnakú konzistenciu ako predchádzajúca, ktorá je určená na predĺženie a objem. Jediný rozdiel je v kefke, ktorá je mierne zahnutá do tvaru U. Tento typ kefky má vaše mihlanice dokonale vytočiť.

Z mojej skúsenosti boli mihalnice pekne vytočené a predĺžené. Samozrejme, všetko to pôsobí veľmi prirodzene a preto neočakávajte umelý efekt. Zo začiatku sa vám môže s kefkou veľmi ťažko pracovať, je potrebné nájsť si ten svoj spôsob, ktorý vám bude vyhovovať.

Bell – Strong Maskara, posilňujúca

Na porovnanie som si vzala ešte jednu riasenku značky Bell, ktorá má za úlohu vytvoriť dlhé a silné mihalnice. Musím však povedať, že táto riasenka vôbec nie je taká dobrá, ako predchádzajúce, pretože sa mi s ňou dobre nepracuje a počas dňa mi z očí opadáva.

Kefka je silikónová a riasy veľmi neobaľuje. Čo sa týka konzistencie, je tiež redšia a oči z nej neštípu. Pri kúpe tejto riasenky som si myslela, že zloženie farby bude veľmi podobné ako pri predošlých, že na mihalniciach vydrží celý deň bez opadávania.

Máte aj vy nejaké skúsenosti s týmito riasenkami?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.