Upokojenie tela s tekutou levanduľou

Ahojte priatelia,

v dnešnom článku som si pre vás pripravila návod, ako si oddýchnuť po náročnom dni alebo týždni. V momentálne chladnom období nie je nič lepšie, ako udržiavať telo v teple. Ja osobne preferujem horúci kúpeľ, vďaka ktorému si dokážem dokonale oddýchnuť. Na to, aby to malo tú pravú atmosféru a aj účinok pre telo či myseľ je potrebné, aby sme používali kozmetiku, ktorá sa o ten náš relax dokonale postará. Ja na to momentálne využívam  levanduľový rad prírodnej kozmetiky Weleda, ktorý je na zimný upokojujúci kúpeľ ako stvorený.

Ja považujem kúpeľ ako taký nadštandard, pretože si ho doprajem málokedy. Ak sa však už k nemu dopracujem, chcem si ho spríjemniť čo najviac. Na to, aby spĺňal všetky mnou požadované kritériá, využívam predovšetkým prírodné produkty na telo, ktoré sa o pokožku počas kúpeľa starajú, čo je pre mňa nesmierne dôležité.

Levanduľový rad prírodnej kozmetiky Weleda

Levanduľová pena do kúpeľa

Prvým produktom, ktorý nesmie pri mojom kúpeli chýbať je jednoznačne pena do kúpeľa. Mám veľmi rada, keď sa môžem ponoriť do vane plnej mäkučkej peny. Mne takúto penu v prírodnom zložení vytvorí práve levanduľová pena do kúpeľa od prírodnej kozmetiky Weleda. Väčšina bežných pien má konzistenciu podobnú sprchovacím gélom. Levanduľová pena má mliečnu konzistenciu, je riedka a má krásnu vôňu. Dôležité je, že pena je k pokožke veľmi jemná a ani počas trávenia času vo vode vaša pokožka nestráca hydratáciu.

Ja si do vane nalejem väčšie množstvo tekutiny, pretože mám rada skutočnú penu. Ak si na toto nepotrpíte, postačí vám aj menšie množstvo. Bežné odporúčané množstvo sú približne 2 lyžice tekutiny. Ak preferujete z času na čas kúpeľ a chcete si dopriať skutočný relax, určite by som vyskúšala niektorú z prírodných mliek do kúpeľa od prírodnej kozmetiky Weleda.

Levanduľová relaxačná sprchovacia emulzia

Výbornou voľbou na doplnenie a zachovanie si levanduľovej vône na tele po kúpeli je sprchovacia emulzia. Po každom kúpeli aj napriek použitiu mlieka do kúpeľa si potrebujem na záver pokožku osprchovať, aby zostala čistá. Na to používam levanduľovú sprchovaciu emulziu, ktorá je jemná a pokožka po nej zostáva vláčna. Telo dokonale očistí a krásne prevonia. Ja ju používam aj v iné dni, kedy si nedoprajem vaňu, ale potrebujem si oddýchnuť aspoň počas sprchovania. Levanduľová vôňa vo mne evokuje pokoj a preto je v mojej kúpeľni nevyhnutná.

Levanduľová sprchovacia emulzia

Levanduľový relaxačný olej

Posledným produktom a pre mňa záverečným je použitie oleja. Olej na telo je rovnako ako kúpeľ pre mňa nejaký vyšší štandard čo sa týka starostlivosti o telo. Dokonca, olej podľa môjho názoru pôsobí na pokožku lepšie ako krém, pretože sa dokáže rýchlo vstrebať a pokožku silno vyživovať. Najlepšie sa olej na telo používa po sprche alebo kúpeli, kedy je pokožka z vody mäkká a vlhká.

Aby bola moja levanduľová starostlivosť o telo kompletná, zadovážila som si aj levanduľový olej, ktorý používam ako záverečnú starostlivosť po kúpeli. Vôňa je jemná, nie výrazná a vaša pokožka bude žiariť.

Po celej tejto procedúre pocítite úľavu nie len fyzickú, ale aj mentálnu. Levanduľový rad prírodnej kozmetiky Weleda pôsobí veľmi relaxačne a je výborný na bežné či dokonca denné používanie. Konzistencia a vôňa jednotlivých produktov si vaše telo i vás určite získa.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.