Jarné líčenie s produktmi dostupnými z drogérie

Milé dámy,

vonku sa nám krásne otepľuje a mňa začínajú lákať jarné farby. Počas teplých dní mám rada, keď je moja pleť svieža a žiarivá. Po zime nie je nič lepšie, ako jej dopriať okrem špeciálnej starostlivosti aj svieži jarný look. Preto som si pre vás pripravila článok, ako takéto líčenie dosiahnuť s jednoducho dostupnými produktmi z drogérie DM. Ide o produkty, ktoré sú okrem výbornej dostupnosti aj cenovo veľmi prijateľné.

Pleť

Mejkap

Po mojej aktuálnej skin care rutine som si zvolila mejkap značky Rimmel (viac o tomto mejkape sa dozviete v samostatnej recenzii). Mejkap mám radšej ľahký, krémový, ktorý sa do pleti ľahko zapracuje a počas dňa ho necítim. Mejkap mám v odtieni 100 Ivory a nanášam si ho prstami, pričom ho do pleti vklepávam a zapracujem ako krém.

Rimmel Match Perfection

Korektor

Po dôkladnom zapracovaní mejkapu si aplikujem pod oči korektor, ktorý mi zakryje tmavé kruhy pod očami a pohľad rozjasní. Mojou stálicou je tekutý korektor značky Catrice, odtieň 005 Light Natural. Korektor si zapracujem hustým štetcom tak, aby sa mi spojil s mejkapom.

Korektor Catrice Liquid Camouflage

Púder

-Mnou preferovaným a výborným pomocníkom pre zafixovanie tváre je púder značky Vichy – Dermablend. Tento púder je transparentný a pleť nádherne vyhladí. Ja si ho nanášam v minimálnom množstve a zafixujem si najmä T zónu. Zvyšok tváre iba jemne púdrom poprášim. Ak chceme dosiahnuť rozjasnenú pleť, musíme jej dodať sviežosť a nie ju fixovať množstvom púdru.

Kontúrovanie

Priznám sa, že pleť si veľmi nekontúrujem. Páčia sa mi jemné línie a to si nevyžaduje množstvo kontúrovania. Malým štetcom si nanesiem bronzovú farbu značky PUPA Milano – Savanna Bronze v odtieni 001 a aplikujem si ju pod lícne kosti. Vykonávam pohyb od ucha smerom k vonkajšiemu kútiku úst. Farbu poriadne zapracujeme štetcom, aby nám na pleti nezostali čiary ani fľaky.

Savanna Bronze 001

Lícenka

Farbu na líca používam tiež len minimálne. Pri tomto líčení som zvolila jemne ružovú značky Catrice v odtieni 020 Glistening Pink a naniesla som ju na líca a prešla cez nos na druhé líce. Takto to vašej pleti dodá krásnu farbu a jarný nádych. Taktiež to ani s lícenkou netreba preháňať, ale všetko robiť s ľahkou rukou.

Catrice farba na líca

Fixovanie mejkapu

Keď mám dokončenú pleť , vždy si mejkap zafixujem Ružovou vodou od Purity Vision. Ružová voda dodáva pleti vitalitu a pružnosť. Navyše, mejkap zafixuje a pleť rozjasní. Tento produkt používam pri každej aplikácii mejkapu. Rovnako tak ju používam aj vtedy, keď si na pleť nič nedávam a potrebujem ju „oživiť“ a aj počas leta, keď je vonku horúco a pleti chcem dodať sviežosť.

Ružová voda od Purity Vision

Oči

Obočie

Každá tvár si vyžaduje špeciálnu úpravu obočia vzhľadom na jeho rast a tvar. Ja na obočie používam sadu od Make Up Revolution Focus and Fix v odtieni Medium Dark, ktorá obsahuje 3 farby a 1 fixátor. Stredne tmavú hnedú farbu (č. 2) si v malom množstve nanesiem na štetec a vykreslím si spodnú líniu obočia. Následne si ho očešem kefkou na obočie, aby sa mi farba dostala aj do zvyšných častí obočia. Obočie sa snažíme vykresliť tak, aby bolo čo najjemnejšie a najprirodzenejšie. Potom môžeme doplniť aj vnútro obočia a jemne si vykresliť aj vrch.

Makeup Revolution Focus and Fix Eyebrow Kit

Tiene

Tiene často nenosím, ale tento krát sa mi niečo na viečkach žiadalo, preto som siahla po mojej Make Up Revolution paletke RE-LOADED. Z množstva tieňov som siahla po svetlej hnedej farbe. Tieň som si aplikovala iba na pohyblivé viečko a poriadne rozotrela. Na záver som farbu jemne zatlačila prstom, aby mi na oku vydržala čo najdlhšie a aby bola intenzívnejšia.

Make Up Revolution Re-Loaded

Kliešte na mihalnice

Pri každom líčení používam bežné kliešte na mihalnice, ktorými si ich krásne vytočím a to mi uľahčí aplikáciu riasenky.

Mihalnice

Jarné líčenie vo mne evokuje jemnosť a čo najviac prirodzenosti. Preto aj pri aplikácii riasenky som pracovala s ľahkou rukou. Pre toto ľahké líčenie som zvolila novú riasenku od Maybelline SNAPSCARA. Riasenka má veľký štetec a ja som si naň musela dlhšie zvykať, pretože preferujem silikónové kefky. Rovnako tak som sa musela naučiť s ňou pracovať, aby som mala mihalnice aspoň trochu výrazné ale nie zaťažené farbou či zlepené.

Maybelline SNAPSCARA

Pery

Tekutý matný rúž

Pery pri takomto jemnom líčení môžeme nechať bezfarebné, iba s dodaním jemného lesku. Ja som však vybrala nový matný rúž od L´oreál Signature v odtieni I rule, pri ktorom som zvolila trochu odlišnú aplikáciu. Rúž má skvelý, precízny aplikátor, no ja som chcela dosiahnuť menej intenzívnu farbu, preto som si rúž aplikovala na prst a do pier ho jemne vklepávala. Treba si však dávať pozor na to, aby ste z línie pier nevyšli, pretože rúž sa veľmi ťažko zmýva. Čo ma však veľmi teší je to, že konzistencia je ultra ľahká, pery nevysušuje a dodá im krásne prirodzenú farbu.

Matný rúž L´oreál Signature

Ako sa páči toto líčenie Vám a aká je vaša predstava jarného líčenia?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.