Eko pranie s Tierra Verde z eshopu Babičkina záhrada

Ahojte priatelia,

Nedávno sa mi dostal do rúk balíček z eshopu Babičkina záhrada, ktorý obsahoval prírodné prostriedky na pranieumývanie riadu. S eshopom Babičkina záhrada som spolupracovala aj v minulosti, kedy som testovala kozmetické produkty, recenziu si môžete prečítať TU.

Čo sa týka samotného eshopu, na ich webovej stránke môžete nájsť množstvo produktov, od výživových doplnkov cez prírodné potraviny, kozmetiku/drogériu až sa dostanete k handmade výrobkom. Stránka je pestrá a myslím si, že si vyberie každý. A pokiaľ bývate v Nitre, určite sa nezabudnite zastaviť v ich kamennej predajni. Ja som sa v Nitre narodila, žije tam aj časť mojej rodiny a som veľmi rada, že práve v tomto meste sa nachádza takýto skvelý obchodík s prírodnými produktmi.

Produkty Yellow and Blue

V spolupráci s eshopom Babičkina záhrada som k testovaniu dostala balíček s produktmi na pranie a umývanie riadu. Môj blog je síce zameraný na kozmetické recenzie, no prírodné produkty na pranie či umývanie sú neodmysliteľnou súčasťou takej mojej „lásky“ k prírode (a samozrejme, aj k môjmu telu). Starostlivosť o naše veci, ktoré si na seba denne dávame sú úzko spojené so starostlivosťou o našu pokožku. Odkedy sa mi na mojom tele vytvorili drobné vyrážky, začala som tento prípad riešiť. Samozrejme, ako väčšina ľudí, aj ja som začala s jedlom. Sledovala som, čo zjem a či to s tými vyrážkami súvisí. Po asi pol roku a naďalej pretrvávajúcich problémoch som sa rozhodla vyradiť bežné prášky a aviváže na pranie oblečenia. Vtedy som siahla po ekologickom a prírodnom produkte, konkrétne to bol prášok a aviváž značky Ecocert. Túto značku som objavila v Rakúskej drogérii, neviem, či je dostupná už aj na Slovensku. Samozrejme, teraz môžem povedať, že moja pokožka je pekná a bez vyrážok.

Rovnako tak som vyskúšala aj pracie prípravky česko-slovenskej značky Tierra Verde, ktoré taktiež moju pokožku nedráždili a nevyskytovali sa mi na tele po praní ani vyrážky, čo je pre mňa nesmierne dôležité. Prostriedky majú úžasnú vôňu, ktorá ma okamžite zaujala, pri prvom ovoňaní. Myslela som si, že produkty budú bez vône, ale musím povedať, že aj bielizeň po nich vonia krásne, sviežo. Viac sa o jednotlivých produktoch dozviete ďalej v článku.

Produkty na pranie a umývanie riadu Tierra Verde

Aviváž s levanduľovou silicou

Prvý prostriedok, ktorý sa mi dostal do rúk a „do nosa“ bola táto aviváž na syntetickú textíliu s levanduľovou silicou. Mne aviváže veľmi voňajú, vždy ovoniam niekoľko druhov, kým nájdem to moje „naj“. Táto vôňa sa mi zapáčila okamžite, je veľmi mierne a sviežo levanduľová.

Výhodou produktu Tierra Verde – Yellow and Blue je, že sú bez syntetických farbív a parfumov. Presne parfumované aviváže mi spôsobovali podráždenie pokožky, čo viedlo k ich eliminovaniu v našej domácnosti.

Aviváž s levanduľovou silicou

Ďalším skvelým zistením je to, že aviváž znižuje elektrostatický náboj. Pamätáte si, keď operiete veci a vaše vlasy všade lietajú a stále elektrizujete? Presne tomuto predídeme používaním tejto aviváže, pretože pri praní obaľuje vlákna, čím sa zbavuje statického náboja. Vaša bielizeň bude jemná, mäkká a voňavá.

Pokiaľ by ste si chceli tento produkt iba vyskúšať, môžete si objednať napríklad 250 ml balenie za 2,18 eur.

Prací gél z mydlových orechov

Ja pri praní nepoužívam žiadne práškové produkty na pranie, pretože si lepšie rozumiem s gélovou konzistenciu. Tento prací gél je koncentrovaný a je vhodný predovšetkým na farebnú bielizeň, neobsahuje bieliacu zložku. Výhodou je, že ho stačí použiť naozaj málo na to, aby bolo vaše oblečenie krásne čisté. Jeden liter vydrží až na 33 praní, čo je neuveriteľné množstvo!

Gél na pranie z mydlových orechov bez vône

Prací gél obsahuje výťažok z mydlových orechov a je bez vône. Takýto produkt ste si už možno tiež všimli, že možno dostať kúpiť mydlové orechy, ktoré sa pridávajú do prania. Priznám sa, že takéto pranie som ešte nikdy nevyskúšala.

Kvôli jemnému a šetrnému zloženiu je tento prací gél vhodný aj na pranie detského oblečenia. Navyše, je vhodný aj pre alergikov, ekzematikov či ľudí s citlivou pokožkou. Toto je gél na pranie, ktorý je úplne vhodný pre mňa s mojou citlivou a výberavou pokožkou 🙂

Gél na riad s citrusovou silicou

Posledným tekutým prípravkom, ktorý mi bol zaslaný k testovaniu je gél na riad s citrusovou silicou. Priznám sa, že prostriedky na umývanie riadu s prírodným zložením som ešte neskúšala. A to bola pravdepodobne chyba. Až po vyskúšaní tohto prípravku si uvedomujem, že riad umývame prípravkami, ktoré obsahujú rôzne zloženie a následne si na to pokladáme jedlo, ktoré konzumujeme a prijímame do tela. Asi ani nemusím ďalej písať, čo mám na mysli. Samozrejme, patrím aj ja medzi bežných ľudí, ktorým stojí na kuchynskej linke Jar, pri ktorej vám „jedna“ kvapka vystačí na tony riadu.

Gél na riad s citrónovou silicou

Som nesmierne rada, že som mohla vyskúšať takúto zmenu, založenú na rastlinnej báze, ktorá je pri umývaní šetrná aj k našim rukám, pretože nedráždi pokožku. Taktiež je aj tento prípravok vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou, resp. s kožnými problémami. Okrem toho krásne citrusovo vonia a zloženie je prírodné, ekologické. Pokiaľ chcete tento prípravok na umývanie riadu vyskúšať, vzorku si môžete objednať za 0,37 eur alebo 250 ml za 1,49 eur.

Kefa na riad

K tomuto gélu na riad, s ktorým sa spája umývanie rôznych nečistôt po varení som dostala aj prírodnú kefku na riad. veľmi sa mi páči! Vyzerá absolútne štýlovo a zo začiatku som ju nechcela ani použiť, aby som ju nezašpinila. Neviem si vynachváliť umývanie silnejšej nečistoty z riadu touto kefkou. Veľmi dobre sa drží a skvelo odstraňuje usadenú špinu. Vaše hrnce nepoškodí a šetrí aj vaše rúčky.

Ako ste na tom vy s pracími prostriedkami a s prostriedkami na umývanie riadu? Používate bežné alebo prírodné produkty?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.