Pleťové gély pre regeneráciu a hydratáciu pleti

Milí priatelia,

V dnešnom článku Vám chcem predstaviť novinky, ktoré som dostala k testovaniu v spolupráci s eshopom POM POM prírodná kozmetika. V nedávnom článku som Vám predstavovala túto značku a aj jej filozofiu, preto by som pre tento článok spomenula možno len to, že ide o prírodnú kozmetiku pochádzajúcu z Maďarska. Jej produkty sú veľmi kvalitné a aj účinné. Pre tento článok som ale testovala dve pleťové vody, resp. gély, ktoré sú výborné na letné, ale taktiež aj na zimné obdobie.

Pleťový gél s kvetinovou vodou – čo to je a na čo sa používa?

Pri tomto nadpise sa možno sami seba pýtate, čo môže predstavovať pleťový gél s pleťovou vodou. Vysvetlenie je jednoduché. Ide o gél na báze vody, ktorý obsahuje hydratačné látky a je vyrobený z rastlinných extraktov. Gél neobsahuje tuk a 85% gélu tvoria látky na báze vody. Preto vzniklo pravdepodobne aj toto slovné spojenie – pleťový gél.

Tento pleťový gél je určený na pleť, krk aj dekolt, pretože vďaka jeho vynikajúcim účinkom pleť ošetruje hydratuje. Čo mňa ale prekvapilo je, že tento gél sa dá používať aj na pery, ruky či iné partie na tele, ktoré potrebujeme hydratovať. Rovnako, ako sa gél dá použiť v lete, pretože pleť potrebujeme hydratovať kvôli tomu, že nám ju slnko vysušuje, taktiež sa gél dá použiť aj v zime, kedy našu pleť zase vysušuje chlad.

Pleťové gély prírodnej kozmetiky POM POM

Všetky pleťové gély sú v obale s tlakovou pumpičkou, vďaka ktorej sa gél ľahko aplikuje a predchádzate akémukoľvek zaneseniu baktérií do gélu. Každé balenie má 50ml a môžete si ich kúpiť TU.

Ja som v spolupráci s POM POM prírodnou kozmetikou dostala k testovaniu dva gély s rôznymi vôňami.

Pleťový gél – Neroli

Vôňu Neroli už musia viaceré z nás poznať, keďže v poslednej dobe je veľmi obľúbená pre jej sviežosť, nakoľko ide o kvet z pomarančovníka horkého. Vôňa Neroli je veľmi svieža, príjemná a skutočne vonia po ovocí. Hlavný obsah tohto gélu teda tvorí samozrejme kvetinová voda z Neroli, ktorá je výborná práve pre suchú pleť. Gél tiež obsahuje aj iné blahodárne zložky, ako napríklad Aloe Veru, rastlinný glycerín, žltý íl či rastlinnú želírovaciu látku. Viac o zložení si môžete pozrieť TU. Výhodou pleťového gélu Neroli je, že je vhodný pre VŠETKY TYPY pleti (suchá, zmiešaná, mastná).

Pleťový gél – Ruža

Ak ste milovníkom ružovej vody alebo produktov, ktoré voňajú po ruži, tak tento produkt bude vaša láska. Gél s kvetinovou vodou ruže má rovnaké účinky ako predchádzajúci gél, obsahuje aloe vera, kvetinovú vodu z ruže damascénskej, glycerín, ružový íl a želírovaciu látku vyrobenú z olivového oleja. Viac sa dozviete TU. Pleťový gél Ruža je vhodný predovšetkým na pokožku, ktorá je suchá a citlivá.

Výsledok používania pleťových gélov a ich výhody

Najskôr by som začala výhodami, ktoré prinášajú tieto gély. Pre mňa bola hlavnou výhodou rýchla vstrebateľnosť. Pokiaľ preferujete na pleti počas dňa niečo ľahké a účinné, pleťový gél je výbornou voľbou, ako sa o svoju pleť postarať a nezaťažiť ju. Ďalšou výhodou je balenie, ktoré je veľmi šikovné, spratné a taktiež aj aplikácia pomocou tlakovej pumpičky. Ďalšou výhodou je, že pleťové gély sú veľmi šetrné a pleť nedráždia. A samozrejme obrovskou výhodou je aj to, že ide o prírodnú kozmetiku.

Čo sa týka výsledov, ktoré mi priniesli tieto pleťové gély, tak je to jednoznačne výborná hydratácia mojej pokožky. Gél som si aplikovala na vyčistenú pleť a jemne vmasírovala. Gél sa do pleti rýchlo vstrebal a moja pokožka zostala krásne jemná, voňavá, žiarivá a vypnutá. To, že je vaša pleť hydratovaná zistíte okamžite, pretože pleť je vtedy naozaj zdravá a šťavnatá a nemusíte používať žiadne pomôcky z dekoratívnej kozmetiky, akými sú napríklad rozjasňovače.

Pleť je dôležité hydratovať, aj keď to veľa žien zanedbáva, pretože tým predchádzame aj vytváraniu vrások. Z gélov si môžete vybrať buď určený na citlivú pleť, alebo univerzálny, prípadne taký, aký bude vašej pleti najviac vyhovovať. Ak máte pleť suchú, gél sa odporúča aplikovať aj viackrát počas dňa, nakoľko tento typ pokožky sa vyznačuje nadmernou stratou vlhkosti.

Zhrnutie

  • Prírodná kozmetika
  • Hydratácia pokožky
  • Mnohostrannosť využitia
  • Okamžitý účinok
  • Krásna vôňa

Výsledok používania

Krásne vypnutá, rozjasnená, hydratovaná a vypnutá pokožka bez mastného filmu a pocitu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.